فقط وقت نگذرانید، به خوبی از آن استفاده کنید

کسی که جرات می کند یک ساعت از عمرش را تلف کند، ارزش زندگی را کشف نکرده است. چارلز داروین

چه شما سلبریتی، وزیر، راهبه یا تاجر باشید، همه در روز بیست و چهار ساعت زمان دارند. نحوه استفاده ما از زمان سرنوشتمان را  تغییر می دهد. بیشتر ما اعتراض می کنیم که وقت کافی برای اتمام کارهایی که میخواهیم انجام دهیم را نداریم. اما آگاهانه یا ناآگاهانه وقت زیادی را روزانه هدر می دهیم. ما زمان خود را با انجام کارهایی که به هیچ دردی نمی خورند یا آینده ای ندارند،تلف می کنیم.  برای مثال برخی در اوقات بیکاری در شرکت پشت دیگران حرف می زنند.  وقتی هدف آنها از شایعه پراکنی را می پرسید می  گویند میخواهند وقتشان را سپری کنند. اگر از آنها سوال کنید که آیا از زندگی خود راضی هستند؟ پاسخ منفی می دهند. پس چرا وقتشان را صرف انجام کارهای بیهوده می کنند؟ چرا کارهایی  را که در دراز مدت اهمیت بیشتری دارند انجام نمی دهند.

فقط وقت نگذرانید، از آن خوب استفاده کنید

زمان یعنی عمر

اگر وقتتان را تلف می کنید، عمرتان را هدر می دهید. منظور این نیست که از زندگی لذت نبرید یا کل روز کار کنید. صحبت کردن با دوستان، گوش دادن به موسیقی مورد علاقه خود، سینما رفتن و کتاب خواندن ایرادی ندارد. اما این کارها را در حالیکه رویاهای زیادی برای بدست آوردن در زندگی دارید، تنها  برای گذران وقت انجام ندهید. از وقتتان به خوبی استفاده کنید تا ضمن کار کردن از زندگی لذت ببرید.

ارزش زمان

اگر به درستی ارزش زمان را درک کنیم، یک دقیقه از آن را هدر نمی دهیم. هر چه قدر هم که گرفتار باشیم، هر روز مقداری وقت آزاد بدست می آوریم. هر زمان که ۱۵ دقیقه وقت آزاد به دست آوردید، آن را با صحبت کردن درباره دیگران هدر ندهید. بسیاری از کسانی که میخواهند دنیای بهتری بسازند درصددند تا اول دیگران را تغییر دهند. آنها همیشه از دیگران انتقاد می کنند. نهایت استفاده را از خود کردن است که دنیا را تغییر می دهد. این جهان بازتابی از افکار ماست. ما همه چیز را آنگونه که هستند نمی بینیم بلکه آنگونه که هستیم می بینیم.

نهایت استفاده از زمان

هر زمان که وقت آزادی پیدا کردید، آن را صرف خواندن مطلبی کنید که برای شما سودمند است. اگر شاغلید و به راه انداختن کسب و کار خود فکر می کنید مطلبی دراین باره بخوانید. اگر کسب و کار خود را دارید و به فکر بهبود روابط تان هستید، از وقت اضافه تان برای خواندن در آن باره استفاده کنید. اگر میخواهید مهارتهایتان را ارتقا دهید یا تکنولوژی جدیدی را بیاموزید، هر روز از آن وقت کم استفاده کنید و درباره موضوع مورد نظر بخوانید. لازم نیست کلاس بروید تا چیزهایی که میخواهید را یاد بگیرید.  همه چیز در اینترنت وجود دارد. اگر میگویید مشغله زیادی دارید و نمیتوانید دیگر در آن بازه های استراحت مطلبی بخوانید، پس سفر بروید یا کار مورد علاقه تان را انجام دهید. شما آخر هفته های بسیاری را تلف کرده اید زیرا هیچ برنامه ای برای تفریح کردن نداشته اید.

از هر لحظه از زمان برای لذت بردن یا رشد کردن استفاده کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید