مانند آب انعطاف پذیر باشید

آیا برای مابقی عمر خود شغلی مطمئن میخواهید؟ آیا قصد راه اندازی کسب و کاری بی خطر دارید؟ آیا میخواهید زندگی باثباتی داشته باشید؟ همه ما خواهان زندگی بی دردسر هستیم. به گذشته خود نگاه کنید و ببینید آیا کسی را پیدا می کنید که زندگی بدون دردسری داشته است؟

اگر دنبال موقعیتی هستید که  در آن همه چیز طبق دلخواه شما باشد، در کل زندگی خود آن را پیدا نخواهید کرد. هر فردی هر چه قدر هم که ثروتمند باشد، چالش هایی در زندگی اش دارد. شاید متوجه نباشیم اما اکثر اوقات همه چالشها تنها شکلی از یک چالش واحد می باشند.

پیشرفت بدون تغییر غیرممکن است، و کسانی که نتوانند ذهنشان را تغییر دهند، نمیتوانند هیچ چیزی را تغییر دهند. جورج برنارد شاو

همه چیز در حال تغییر است. در طول زندگی خود با موضوعات جدیدی روبه رو می شوید. اگر میخواهید به حرکت خود ادامه دهید، باید بدانید چطور با تغییرات و چالش ها خود را منطبق کنید. همیشه نمیتوانید شرایط را تغییر دهید. اما میتوانید زندگی کردن با روحیه بالا در هر شرایطی را یاد بگیرید.

ذهن ما به قدری قوی است که همیشه میتواند راهی پیدا کند. ما باید در برابر تغییر افکار خود انعطاف پذیر باشیم. هدف غایی زندگی ما حرکت رو به جلو با انتخابهای بهتر است. به قول الیسون گوپنیک: ذهن ساختار بسیار پیشرفته ای دارد، اما به شدت نیز انعطاف پذیر است. مغز یک لوح نانوشته نیست اما از قبل هم روی آن حجاری نشده است.

بیایید با هم ببینیم چطور میتوان در برابر تحولات زندگی انعطاف پذیر بود.

 تغییر دائمی است

تنها چیزی که در زندگی ثابت است، تغییر است. صرف نظر از بزرگی تشکیلاتی که برای آن کار می کنید، با گذشت زمان مسئولیتهای جدیدی روی دوش شما گذاشته خواهد شد. شما خانواده ای شاد دارید اما به موازات رشد فرزندانتان تغییراتی را فرهنگ عامه مشاهده می کنید. شاید شرکت شما اکنون در صنعت پیشتاز باشد اما به تدریج رقیبانی پیدا می کند.

هیچ صنعتی مصون و هیچ شغلی امن نیست. همه ما باید بر اساس به نقاط قوت درونی، مقاومت ،تدبیر و ظرفیت مان برای انطباق  فکر کنیم و به خود و خانواده هایمان اعتماد داشته باشیم. استیون پرسفیلد

هر تغییری به منزله مانع نیست. اکثر موانع شما را از حاشیه امنتان خارج می کنند. برای حرکت در راستای زندگی باید از حاشیه امن خود خارج شوید. زندگی همانند یک سفر است. همیشه باید به نسخه بهتری از خود فعلی تان تبدیل شوید. تغییرات پیش آمده در زندگی موقعیتهایی را برای تبدیل کردن شما به بهترین نسخه از وجودتان فراهم می کنند.

مانند آب انعطاف پذیر باشید

آیا تا به حال به جریان آب نگاه کرده اید؟ آب  صرف نظر از آنکه چه چیزی در مسیرش قرار بگیرد، راهش را ادامه می دهد. مانند آب انعطاف پذیر باشید. همیشه نمیتوانید حوادث زندگی تان را انتخاب کنید، اما همیشه میتوانید در زمینه تغییر رویکردتان نسبت به شرایط انعطاف پذیر باشید.

این طور نیست که قویترین یا باهوش ترین گونه از موجودات زنده بمانند، بلکه گونه ای باقی می ماند که بیشتر از بقیه به تغییرات پاسخ می دهد. چارلز داروین، طبیعت شناس انگلیسی

وقتی آب رودخانه جاری می شود، با موانعی چون تپه ها، سنگها و سنگ ریزه ها برخورد می کند. در ابتدا، سعی می کند با قدرت خود  آنها را از سر راهش کنار بزند . اما اگر نتواند آنها را کنار بزند، در آنجا ساکن نمیماند. خودش را در جهت دیگری تنظیم میکند. این انعطاف پذیری آب را نشان می دهد.

مانند آب روان باشید

به هنگام مواجه با سختی ها مانند آب روان باشید. برای تغییر رویکردتان خشک عمل نکنید. مصمم بودن برای اهداف زندگی خوب است اما نسبت به رویکردتان انعطاف پذیر باشید. اگر از یک مسیر به مقصد نمی رسید، مسیر دیگری را انتخاب کنید. به حرکت کردن ادامه دهید.

برنامه های شکست خورده نباید به عنوان یک تصویر ذهنی شکست خورده تفسیر شوند. تصاویر ذهنی تغییر نمی کنند. فقط اصلاح می شوند. برنامه ها به ندرت ثابت باقی می مانند و بر حسب نیاز تغییر می کنند. نسبت به تصویر ذهنی خود سرسخت و در مورد برنامه هایتان انعطاف پذیر باشید. جان مکسول

وقتی طوفان به جنگل می زند، همه ی درختان به یک نسبت دوام نمی آورند. درختانی که میدانند چطور خم شوند، زنده می مانند در حالیکه طوفان درختان خم ناشدنی را می شکند.

ذهنتان را خالی کنید، همانند آب بی شکل باشید. وقتی آب را در لیوان می ریزید شکل لیوان را به خودش میگیرد، وقتی آن را درون بطری می ریزید، تبدیل به بطری می شود و درون قوری شکل قوری می شود. همانند آب باشید. بروس لی

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید