مروری کوتاه بر زندگی نامه ی آنتونی رابینز

تونی رابینز یا آنتونی رابینز که به سلطان انگیزه معروف است، نویسنده، سخنران، مربی و بازیگری آمریکایی است. او در ۲۹ فوریه ی سال ۱۹۶۰ در کالیفرنیا به دنیا آمده. تونی رابینز در مدت کوتاهی توانست به آرزوها و رویاهای جوانی خود جامه ی عمل پوشانده و درآمد خود را از سالیانه ۳۸ هزار دلار به بیش از یک میلیون افزایش دهد. در ادامه خلاصه ای از زندگی نامه ی وی را می خوانیم.

تونی در خانواده ای نسبتا فقیر به دنیا آمد. پس از اخذ دیپلمش در زمینه های مختلفی مشغول شد اما موفقیت چندانی پیدا نکرد. در ۲۲ سالگی در آپارتمان ۴۰ متری اش چنان زندگی محقرانه ای داشت که حتی مجبور بود ظرف هایش را در وان حمام بشوید.

مشکلات مالی به کنار، به دلیل پرخوری و بدخوراکی وزنش بالای ۱۲۰ کیلوگرم بود و همین چاقی مشکلات دیگری همچون تنبلی، بی حالی و خواب آلودگی را برایش ایجاد کرده بود.

با تمام این ها او همچنان رویاپردازی می کرد و حس جاه طلبی قوی ای داشت و برای خود خانه و زندگی مجلل و همسری زیبا تصور می کرد. دست آخر مصمم شد تا با چاقی اش مبارزه کند و در این مسیر ابتدا با خواندن کتاب تلاشش را شروع کرد. اما وقتی کتاب ها را بی فایده یافت، تصمیم گرفت فردی که دارای تناسب اندام است را پیدا کرده و تفکر و سبک زندگی او را الگوی زندگی و رفتار خود قرار دهد.

شیوه ی دوم موثر واقع شد و تونی توانست در کمتر از ۲ ماه بدون رژیم غذایی و عمدتا با روانشناسی و کنترل فکر و ذهن، نزدیک به ۱۵ کیلو از وزنش کم کند.

او در حال حاضر بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره ی بنیاد آنتونی رابینز است که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت های فردی و حرفه ای تاسیس شده.

یکی از نقاط عطف زندگی تونی رابینز، انتشار کتاب “قدرت نامحدود” در سن ۲۶ سالگی است که توانست بوسیله ی آن به شهرت زیادی دست پیدا کند.

رابینز درصدد است تا با کمک به مردم، جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کند. او خواستار این است تا به مردم در بدست گرفتن سرنوشت خویش، بهبود روابط شان با دیگران، دنبال کردن اهداف ارزشمند، غلبه بر ناکامی های عاطفی یا مالی و خدمت به کشور و جامعه کمک کند.

از کتاب های معروف آنتونی رابینز می توان به: مهارت در بازی زندگی، افکار بزرگ، گام های بلند: تغییراتی کوچک، نتایجی بزرگ، قدرت شگرف بودن، قدرت نامحدود، تکنیک های ساده برای کنترل زندگی و غیره اشاره کرد.

نقل قول هایی از آنتونی رابینز

– اگر فکر می کنید می توانید کاری را انجام دهید و یا نمی توانید، در هر دو صورت حق با شماست.

– هرگز به رویای کسی نخندید، کسی که رویا ندارد هیچ چیز ندارد.

– این تصمیم های شما هستند که سرنوشت تان را شکل می دهند.

– کنترل زندگی تان را به دست بگیرید و گرنه زندگی کنترل شما را بدست خواهد گرفت.

– رهبران بزرگ ۵ درصد از زمان خود را روی مشکلات و ۹۵ درصد دیگر را روی راه حل صرف می کنند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید