مزایای روانشناسانه ی نقاشی کردن

از آغاز زمان، هنر بخش حیاتی ای از زندگی انسان بوده، انسان توانسته پیش از اینکه لب به سخن بگشاید از طریق اشکال و رنگ ها احساسات خود را ابراز کند. حتی دیوار غارها پر از حیواناتی است که بشر می خواسته آنها را شکار کند.

در طی تکامل انسان خیلی چیزها دستخوش تغییر شده. حال می توانیم به وسیله ی ارتباطات کلامی به تعریف و توضیح مسائل گوناگون بپردازیم. اما همچنان هنر بخشی از حیاتی از روح انسان است. گویا نیازی درونی است که نیازمند تجلی بخشی است.

در گذشته استرس تا این اندازه در زندگی افراد راه نداشته و فشار ناشی از انتظارات و توقعات تا این حد بالا نبوده، از همین رو نقاشی به عنوان فعالیتی هنری و از روی الهام بوده. اما اوضاع در قرن ۲۰ تغییر کرده و افراد به دنبال راهی برای تخلیه ی انرژی خود بوده اند. چه کسی فکر می کرد که نقاشی تا این حد اثرات شفابخش بر انسان معاصر داشته باشد؟ امروزه حتی کتاب های رنگ کردنی مخصوص بزرگسالان هم به بازار آمده. در ادامه به ۵ مزیت روانشناسانه ی نقاشی کردن اشاره می کنیم.

۱_ آرامش

نقاشی کاری می کند که در طی انجام آن، مشکلات تان فراموش شوند. مشکلات را از بین نمی برد، اما حس بهتری به شما می دهد. هنر نقاشی در روح در غلیان و جوش و خروش شما آرامش و تعادل برقرار می کند. رنگ های ملایم و خطوط محو درمان خوبی برای استرس صاحبین کسب و کارها و مدیران است.

۲_ تقویت خلاقیت

دنیا پر از رنگ های فوق العاده و اماکن جذاب است که موتور رویاپردازی انسان را روشن می کنند. حبس کردن خودتان به مدت های طولانی در دفتر کار، ردپای مثبتی از خودش در زندگی تان به جای نخواهد گذاشت. حتی باعث مشکلات روحی روانی نیز در شما خواهد شد. شروع به نقاشی کنید تا ببینید ذهن تان چقدر آرام می گیرد.

۳_ بهبود روح و روان

مردم می گویند که نقاشان و هنرمندان رویاپردازند. آنها در دنیایی زندگی می کنند که خیلی از دنیای ما فاصله دارد. پروسه ی نقاشی کردن روح و روان را به لحاظ وجودی به مراتب بالاتری برده و اجازه می دهد تا از المان های بی شماری که در زندگی تان وجود دارد آگاه شوید.

۳_ افزایش خوش بینی

اگرچه این روزها شاد بودن سخت است، اما همیشه راهی برای فراموش کردن غم و غصه وجود دارد. نقاشی می تواند به شکل شرکت در کلاس های گروهی انجام شود. معاشرت با دیگران از سنگینی بار مسائل و مشکلات کاسته و روح تان را از منفی گرایی می زداید.

۵_ سرگرمی ای فوق العاده

با نقاشی کردن می توانید به آزادسازی تاثیرات اتفاقات منفی در زندگی تان پرداخته و اوقات خود را صرف انجام کاری لذت بخش کنید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید