مسئولیت شما ایجاد شادی به هنگام درد و رنج است

چرا با وجود برنامه ریزی هایی که می کنیم، زندگی با ما یاری نمی کند و خود را در درد و رنج می یابیم؟ این طبیعت زندگی است. وظیفه ما پیدا کردن نور در تاریکی است. زندگی در هر مرحله از حیات چالش هایی را سر راه ما قرار می دهد. ما باید در درجه اول سایه های منفی زندگی را بپذیریم و دست از مبارزه با آنها برداریم. وجه مثبت هر چیز را ببینید و خود را شاد نگه دارید.

آیا فکر می کنید روزی تمام مشکلات شما حل خواهند شد و برای همیشه به شادی می رسید؟ فراموشش کنید. هیچ وقت این اتفاق نخواهد افتاد. شما باید یاد بگیرید که در کنار تمام مشکلات زندگی شاد بمانید.

به قول میلتون اریکسون: زندگی به تنهایی با خود درد و رنج به همراه می آورد. مسئولیت شما خلق شادی است.

چطور به هنگام تجربه رنج، شادی خلق کنیم

برای لذت بردن منتظر نتایج نباشید

مردم سخت تلاش می کنند تا نتایج دلخواهشان بوجود آورند. آنها فکر می کنند وقتی به نتایج دلخوه برسند، شاد می شوند و  زمانی برای لذت بردن بدست می آورند. وقتی به هدف خود برسند، ماموریت دیگری بر دوششان محول می شود. زندگی همین است.

اگر شادی را به بعد موکول کنید، هیچ گاه فرا نمی رسد. از انجام فعالیتهای روزمره تان لذت ببرید. بارها شنیده اید که زندگی یک سفر است. اگر از سفر خود لذت نبرید، رسیدن به مقصد چندان لذتی نخواهد داشت. اگر میدانید چگونه از سفر خود لذت ببرید، لذت بردن از زندگی را می دانید.

شادی را فراموش نکنید

زندگی یک ماموریت بی پایان است. ما نمیتوانیم شادی را به زمان بازنشستگی موکول کنیم. تا آن زمان شاد بودن را فراموش خواهید کرد

حتی اگر کمی شاد بودن را از یاد برده اید، هرگز به طور کامل آن را فراموش نکنید. ژاک پره ور

از زنده بودن خود لذت ببرید

آخرین باری که از خواب بیدار شدید و خدا را برای یک روز خوب دیگر شکر کردید چه زمانی بوده است؟ شما میتوانید با شکرگزاری روزانه ارزش روز خود را بالا ببرید. خوشحال باشید که فرصت تجربه یک روز دیگر به شما داده شده است. از زنده بودن لذت ببرید.

هر چه بیشتر زندگی خود را تحسین کنید و جشن بگیرید، چیزهای بیشتری برای جشن گرفتن وجود خواهد داشت. اوپرا وینفری

امروز، روز جدیدی است

هر روز وقتی از خواب بیدار می شوید به خودتان یادآوری کنید که امروز روز جدیدی است. تمام درد و رنجی که دیروز داشتید را فراموش کنید. امروز موقعیت های جدیدی برای شما بوجود می آورد.

با این حال واقعیت این است که ما در گذشته زندگی می کنیم. ما معمولا درد و رنج گذشته را وارد امروز می کنیم و شانسمان برای زندگی در زمان حال را می سوزانیم. چرا کار جدیدی انجام نمی دهید؟ زیبایی امروز را حس کنید و آن را تمام و کمال زندگی کنید.

شادی به طور اتفاقی برای ما بوجود نمی آید. ما باید شادی را انتخاب کنیم و هر روز این انتخاب را ادامه دهیم. هنری نوون

شادی را انتخاب کنید

شاد بودن یک انتخاب است. اگر میتوانید شاد بودن را انتخاب کنید، میتوانید همین حالا شاد باشید. اگر برای شاد بودن شرط می گذارید، هیچ گاه شرایط محقق نمی شوند. حتی اگر شرایط مهیا شوند، شادی شما با تغییر شرایط تغییر می کند.

اکثر ما برای شاد بودن چیزهای مادی می خریم. این اقلام میتوانند برایمان راحتی فراهم کنند اما شادی نه. راحتی و اسایش برای مدتی ما را شاد نگه میدارد، اما شادی درونی، شادی ماندگار است. شادکامی را درون خود احساس کنید.

به شادی اهمیت بدهید

اگر به شادی اهمیت دهید، شادی نیز به شما اهمیت می دهد. فعالیتهایی را پیدا کنید که نزدیک به علایق شما هستند. مانند یک کودک بازی کنید. بالغ بودن هیچ گاه به معنای جدی بودن در کل بیست و چهار ساعت شبانه روز نیست. در کار خود متبحر بودن به آن معنا نیست که تنها در تعطیلات آخر هفته میتوانید اوقات شادی را سپری کنید. صرف نظر از اینکه چقدر مشغله دارید، کارهای کوچکی را انجام دهید که دوست دارید. به خودتان اهمیت بدهید.

درون خود  آن شادی و نشاطی را پیدا کنید که درد و رنج را درون خود ذوب میکند.  ژوزف کمپبل

شادی را با دیگران سهیم شوید

آیا شادی خود را با دیگران سهیم می شوید؟ این کار نیاز به صرف زمان یا تلاش کردن ندارد. لبخند شما میتواند شادی را با دیگران به اشتراک بگذارد. رایحه شادی را در اطراف خود پخش کنید. به قول مادر ترزا: اجازه ندهید هیچ کس بدون آنکه نزد شما حالش بهتر و شادتر شود، شما را ترک کند. زندگی برای کسانی که خود را قربانی زندگی می دانند، دشوار است. زندگی برای کسانی که آن را ساده می گیرند و هر روز لحظاتی را صرف خندیدن می کنند، سرگرم کننده است. صرف نظر از هر نگرانی ای که دارید، باز هم میتوانید شادی را در اطراف خود پیدا کنید. اگر میدانید چطور آن را پیدا کنید، مشکلات از شما دور میشوند.

ما به همان اندازه ای که ذهنمان را برای شاد بودن آماده می کنیم، شاد هستیم. آبراهام لینکلن

یادتان باشد: لحظه فعلی خود زندگی است. این لحظات را دیگر بدست نمی آورید. تا جایی که میتوانید در لحظه حال زندگی کنید. انسان عاقل می داند چطور لذات ساده زندگی را هر روز جشن بگیرد. عاقل باشید. شاد باشید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید