مشخصات نادرترین تیپ شخصیتی

شما روحی هستید که آرام آرام و در حین ادغام شدن با جامعه، شخصیت خود را توسعه می دهید. با این حال، شخصیت تان جزو یکی از ۱۶ تیپ شخصیتی قرار خواهد گرفت. این ۱۶ تیپ شخصیتی مبتنی بر عواملی هستند که پیکربندی شما را مشخص می کنند. و بله، هر کس به نوبه ی خود خاص و منحصر به فرد است، اما یک سری المان ها و الگوها هست که دقیقا در افراد مختلف یکسان است.

با توجه به این موضوع، تا به حال فکر کرده اید که نادرترین ترکیب شخصیتی کدام است؟ اگر خودتان جزو این گروه باشید چه؟ از نظر کارل جونگ، تیپ شخصیتی INFJ نادرترین تیپ شخصیتی است. حال INFJ خلاصه ی چه کلماتی است؟ درونگرا، شهودی، احساسی و قضاوتگر. اگر شما ۴ مورد یا بیشتر از این ویژگی هایی که در ادامه آمده اند را دارید، جزو افرادی هستید که این تیپ شخصیتی را دارند.

۱_ روی چیزهایی تمرکز می کنید که اهمیت دارند و انرژی تان را همه جا و برای همه چیز تلف نمی کنید. همینطور می دانید که پس از زمین خوردن، چطوری باید دوباره سرپا شوید.

۲_ حاضرید برای رویاهایتان سخت تلاش کنید چراکه می دانید برای رسیدن به موفقیت هیچ میانبری وجود ندارد.

۳_ وقتی چیزی به نظر درست نمی رسید و یا حتی وقتی به نظر درست می رسد به قوه ی شهودی خود اعتماد می کنید. به ندای قلب تان گوش داده و اکثر اوقات نتیجه ی مثبتی می گیرید.

۴_ فکر نمی کنید که برای خوشحال بودن به حلقه ی اجتماعی بزرگ تری احتیاج دارید. با همین چند دوستی که دارید خوشحال بوده و آنها را نزدیک نگه می دارید.

۵_ حس همدلی قوی ای دارید. می توانید واقعا دردی که دیگری می کشد را درک کنید چراکه قادرید عواطف شان را حس کنید. دلیل دیگر اینکه ترجیح می دهید تنها بوده و دوستان محدودی داشته باشید این است که می خواهید ریلکس کنید و در آرامش باشید.

۶_ تصوری بی طرفانه از آنچه که در ذهن دیگران می گذرد دارید. وقتی کسی راست می گوید یا دروغ می گوید، متوجه می شوید.

۷_ می توانید دنیایی متفاوت با دنیای واقعی را تجسم کرده و متصور شوید. کسی هستید که می تواند بزرگ فکر کند و از اینکه ایده هایش را دنبال کند نمی هراسد.

۸_ می توانید رهبری نمونه بوده و الهام بخش دیگران برای دنبال کردن رویاهایشان باشید.

۹_ به نوشتن افکارتان روی کاغذ اعتقاد دارید. ترجیح می دهید برای تاثیرگذاری بر دیگران از کلمات و جملات نوشته شده استفاده کنید. همچنین در نظرتان این بهترین راه برای با خبر کردن دیگران از احساسات تان است.

۱۰_ مشکلات پیش رو شما را ناامید نمی کنند. به جای هول کردن و تسلیم شدن، به دنبال راهی برای بهبود شرایط می گردید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید