مصاحبه‌ی کاری را بدون پرسیدن این ۳ سوال ترک نکنید

کارفرمایان همیشه در انتهای مصاحبه ی کاری می پرسند که آیا سوالی دارید یا خیر. قبل از اینکه با پاسخ “نه” اتاق را ترک کنید، به یاد داشته باشید که سوالات شما نه تنها ممکن است شانس پذیرفته شدن تان را افزایش دهند، بلکه ایده ای بهتر از آن کار به شما می دهند. در ادامه ما ۳ سوال مهمی که در انتهای هر مصاحبه ی کاری باید بپرسید را برای تان عنوان می کنیم.

۱- در مورد فرهنگ همکاری شرکت سوال کنید: فرهنگ همکاری جو عاطفی ای است که تمام کارمندان را با هم متحد می سازد. فرهنگ همکاری شامل قوانین رفتار و ارتباط برقرار کردن، فعالیت ها، انگیزه، ارزش ها و دیگر مسائل می شود. با سوال کردن در مورد فرهنگ همکاری می توانید اطلاعات بیشتری در مورد محیط کاری و وفق دادن خودتان با آن بدست بیاورید.

۲- یک روز معمولی برای کارمند چه شکلی است: خیلی مهم است که در مورد مسئولیت های روزانه ی مورد انتظارتان اطلاعات داشته باشید. با پرسیدن این سوال می توانید تصویر کاملی از اینکه روز کاری تان به چه شکلی بوده و با چه موانع احتمالی ای مواجه خواهید شد در ذهن تان ایجاد کنید. علاوه بر این، پرسیدن چنین سوالی به کارفرمایتان نشان می دهد که شما مشتاق شرکت کردن و نقش داشتن در زندگی شرکت هستید.

۳- گام بعدی پس از مصاحبه چیست: بعد از مصاحبه معمولا یک بازه اضطراب آور است که شما باید منتظر جواب بمانید. آن ها کی بالاخره زنگ می زنند؟ باید چه انتظاری داشته باشم؟ برای اجتناب از استرس های این چنینی، حواس تان باشد که حتما از کارفرما سوال کنید گام بعدی پس از مصاحبه چیست. اگر قول دادند که با شما تماس بگیرند، در مورد تاریخ و زمان احتمالی تماس سوال کنید. از پرسیدن اطلاعات بیشتر نهراسید چرا که از سردرگمی تان کاسته و باعث می شود حس اعتماد بنفس بیشتری داشته باشید.

حواس تان باشد که پس از مصاحبه از کارفرما تشکر کنید. حتی اگر در مصاحبه رد شدید دلسرد نشوید. از شرکت دلیل رد شدن تان را جویا شوید تا بتوانید در مصاحبه های بعدی بر نقطه ضعف تان فائق بیایید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید