معرفی ۸ کتاب روانشناسی خوب

اکثر ما اغلب اوقات از زندگی راضی نیستیم. حال یا در روابط‌مان مشکل داریم، یا موفق و شاد نیستیم و یا غیره. در ادامه قصد داریم یک سری از بهترین کتاب‌های روان شناسی که به شما کمک می‌کند دریابید که چرا رفتار‌تان این چنین است را به شما معرفی کنیم. این کتاب‌ها همچنین مشاوره‌ها و تکنیک‌های خوبی را برای بهتر کردن زندگی‌تان به شما معرفی می‌کنند. در این لیست کتاب‌های مربوط به شادی، موفقیت، توسعه‌ی نفس و رابطه گنجانده شده‌اند. نکته‌ای که وجود دارد این است که ممکن است ترجمه‌ی فارسی همه‌ی کتاب‌ها در دسترس نباشد اما می‌توانید اگر دوست دارید درخواست ترجمه‌ی آن را با وبسایت در میان بگذارید.

  1. نام کتاب: Happiness: A Guide to Developing Life’s Most Important Skill

نویسنده: Matthieu Ricard

متیو ریچارد هم یک راهب بودائیست و هم یک روان شناس است. بعضی‌ها او را شاد‌ترین فرد دنیا می‌نامند. او در این کتاب نشان می‌دهد که شادی چیزی بیش از یک احساس است. شادی مهارتی است که می‌توان توسعه‌اش داد. این کتاب حاوی تمرین‌ها و تکنیک‌های زیادی برای ذهن است بگونه‌ای که شادی را شناخته و آن را دنبال کنید  و در نتیجه دیدگاه ما نسبت به دنیا را تغییر میدهد.

  1. نام کتاب: The Antidote: Happiness for People Who Can’t Stand Positive Thinking

نویسنده: Oliver Burkeman

اخیرا در روانشناسی خیلی به تفکر مثبت توجه نشان داده شده است. با این حال Oliver Burkemanاستدلال می‌کند که خوش‌بینی بیش از حد همیشه بهترین راه حل برای مشکلات نیست. او عنوان می‌کند که شاید یک مسیر منفی بهتر عمل کرده و ما باید پذیرای شکست، نا‌امنی و عدم اطمینان باشیم تا بتوانیم به طور واقعی خوشحال باشیم.

  1. نام کتاب: Flow: The Psychology of Happiness

نویسنده: Mihaly Csikszentmihalyi

این کتاب به طور قطع یکی از بهترین و تاثیر‌گذار‌ترین کتاب‌های روان‌شناسی در تمام زمان‌هاست. نویسنده‌ی این کتاب عنوان می‌کند که وقتی در حالت جاری بودن هستیم از همیشه خوشحال‌تریم. او این را به مانند وقتی که در یک فعالیت به طور کامل غرق هستیم تعریف می‌کند.

  1. نام کتاب: The Happiness Advantage: The Seven Principles of Positive Psychology that Fuel Success and Performanc

نویسنده: Shawn Achor

Shawn Achor عنوان می‌کند که طرز فکر موفقیت باعث شادی می‌شود درست نیست و واقعیت درست برعکس است و هر چه شاد‌تر باشیم، موفق‌تر خواهیم بود. چرا که وقتی شاد هستیم درگیر‌تر هستیم، از لحاظ احساسی مقاوم‌تریم، خلاق‌تر و بهره‌ور‌تر نیز هستیم.

  1. نام کتاب: The Chimp Paradox: The Mind Management Program to Help You Achieve Success, Confidence, and Happiness

نویسنده: Steve Peters

دکتر استیو پیتر از یک قیاس نا‌معمول برای تعریف نحوه‌ی کارکرد مغز استفاده می‌کند. او استدلال می‌کند که ما اغلب توسط قهرمان درون سر‌مان دست کم گرفته می‌شویم. این کتاب می‌تواند به ما یاد دهد که تا دریابیم مغز ما چطور کار می‌کند و چطور از این دانش بروی بهبود زندگی‌مان بهره ببریم. این کتاب کمک می‌کند همان کسی که همیشه می‌خواستیم شده و رویای‌مان را زندگی کنیم.

  1. نام کتاب: The Power of Habit: Why We Do What We Do, and How to Change

نویسنده: Charles Duhigg

در این کتاب Duhigg شرح می‌دهد که نحوه‌ی کار عادات به چه صورت است و چطور از آنها به نفع خود‌مان استفاده کنیم. اگر می‌خواهیم متناسب‌تر، بهره‌ور‌تر، بهتر در روابط، موفق‌تر و یا غیره شویم، همه‌اش از عادات خوب داشتن شروع می‌شود. او ما را در جریان مطالعاتی قرار می‌دهد که شرح می‌دهند چرا عادات وجود دارند و چطور می‌توان آنها را تغییر داد. این نویسنده یک درک کاملا جدیدی از ذات انسان ارائه داده و نشان می‌دهد چطور می‌توانیم با استفاده از قدرت عادات، زندگی‌مان را دگرگون کنیم.

  1. نام کتاب: The Relate Guide to Better Relationships: Practical Ways to Make Your Love Last from the Experts in Marriage Guidance

نویسنده: Sarah Litvinoff

این کتاب مسائلی که ممکن است در مواقع مختلف در روابط با آنها مواجه شویم را پوشش می‌دهد. بر بهبود ارتباطات، کنار هم بودن برای مقابله با مشکلات و شناخت بیشتر شریک زندگی‌تان تمرکز دارد. همچنین بخشی هم در ارتباط با بهبود زندگی جنسی دارد.

  1. نام کتاب: How to Be an Adult in Relationships: The Five Keys to Mindful Loving

نویسنده: David Richo

دیوید دیچو متخصص رابطه است که از مفهوم بودایی از ذهنیت استفاده کرده تا به ما کمک کند که در روابط به موفقیت و پختگی بیشتری برسیم. این کتاب زمینه‌های زیادی را از جمله حضور ذهن در روابط، چطور بیشتر دوست بداریم و پذیرا‌تر باشیم، چطور نیاز‌های احساسی خود‌مان رامراقبت کنیم و چطور دیگران را بدون نیاز به کنترل کردن آنها بپذیریم پوشش میدهد. اگر خود‌تان آماده باشید، این کتاب می‌تواند روابط‌تان را به نحوی احسنت دچار تغییر کند.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید