از خودتان بپرسید، دوست دارید یک کارمند باشید یا کارفرما؟ به عنوان یک کارمند شما برای دیگران کار می‌کنید، برای دیگران پول در می‌آورید و خودتان حقوقی دریافت می‌کنید- معمولا به صورت مقدار ثابت به صورت ساعتی یا ماهانه.

به عنوان یک کارفرما شما برای خودتان کار کرده و دیگران را استخدام می‌کنید. این به شما فرصت می‌دهد که وضع اقتصادی‌تان را بهبود بخشیده و از کارمند بودن درآمد بیشتری داشته باشید.از آنجایی که شما صاحب کسب و کارتان هستید سخت‌تر کار کرده، بیشتر پول درمی‌آورید و مسئولیت‌های بیشتری دارید.

برای برخی افراد فکر اینکه رئیس خودشان باشند ترسناک است. این افراد ترجیح می‌دهند که برای دیگران کار کنند چرا که امن‌تر بوده و نگرانی‌های اداره‌ی کسب و کار را ندارند.

به عنوان یک کارمند شما می‌توانید پیشرفت کرده و بسته به جایی که در آنجا کار می‌کنید می‌توانید سمت بهتری پیدا کرده و درآمد بیشتری داشته باشید.

به عنوان کارفرما باید مدام به دنبال راهی برای پیدا کردن مشتری، افزایش سفارش‌ها، و بهبود کسب و کارتان باشید. با این حال اگر کسب و کار به موفقیت برسد شما هم به درآمد بالایی خواهید رسید.

آیا ترجیح می‌دهید که به عنوان کارمند برای دیگران کار کنید یا ترجیح می‌دهید که به عنوان رئیس برای خودتان کار کنید؟

بعضی افراد به عنوان کارمند بهترند و بعضی دیگر توانایی کارفرما شدن را دارند. اکثر مردم ابتدا برای دیگران به عنوان کارمند کار می‌کنند. بعضی‌ها در تمام عمرشان به این رویه ادامه می‌دهند اما درصد کم‌تری در یک برهه‌ای شغل‌شان را رها کرده و کسب و کار خودشان را راه اندازی می‌کنند.

دسته‌ی دیگر مردم از همان اول رئیس هستند، اما این دسته درصد کم‌تری را تشکیل می‌دهند.

تصمیم گیری اینکه به عنوان کارمند باقی مانده یا کارتان را رها کرده و کسب و کار خودتان را با استخدام دیگران راه بیندازید به تفکر عمیق احتیاج داشته و خیلی چیزها را باید مدنظر داشت. زندگی کارمند و کارفرما با هم متفاوت است، شما کدامیک را انتخاب می‌کنید؟

ـآیا دارای مهارت‌های کارفرما شدن هستید؟

_آیا برای کارفرما شدن به اندازه‌ی کافی شخصیت‌تان قوی هست؟

_آیا مهارت‌های لازم و مرتبط با کسب و کارتان را دارید؟

_آیا صبر و پشتکار کافی برای ادامه دادن دارید، حتی اگر شکست بخورید؟

_آیا از انگیزه‌ی کافی برخوردار هستید؟

_آیا سرمایه و ابزار لازم برای شروع یک شروع کسب و کار را دارید؟

_چه مهارت‌هایی را باید توسعه دهید؟

_آیا به اندازه‌ی کافی مثبت بوده و به خودتان و نقشه‌هایتان ایمان دارید؟ آیا می‌توانید راه‌تان را علیرغم مسخره شدن، شکست و ناامیدی ادامه دهید؟

هر کدام را که انتخاب می‌کنید سعی کنید عاقلانه انتخاب کنید. به پیامدهای مثبت و منفی تصمیم‌تان فکر کنید. فکر کنید که آیا واقعا می‌خواهید و می‌توانید کارفرما شوید یا بهتر است که فعلا کارمند بمانید.

اگر می‌خواهید رئیس و کارفرما باشید چه کارهایی باید انجام دهید، آیا نقشه‌ی دقیقی دارید؟

نقل قول‌هایی در مورد کارمند و کارفرما

_وفاداری کارمند با وفاداری کارفرما آغاز می‌شود. کارمندان‌تان باید بدانند که اگر کاری که برای آن استخدام شده‌اند را با صلاحیت و بهره وری انجام دهند، شما از آنها حمایت خواهید کرد.

_ پنج گام یاد دادن مهارت‌های جدید به یک کارمند شامل آماده سازی، توضیح، نشان دادن، مشاهده و نظارت می‌شوند.

_خودتان را محدود نکنید. بسیاری از افراد خودشان را محدود به آنچه فکر می‌کنند می‌توانند انجام دهند می‌کنند. شما می‌توانید تا جایی که ذهن‌تان اجازه می‌دهد به پیش بروید. به یاد داشته باشید که به هر چه باور داشته باشید می‌توانید بدست بیاورید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید