نشانه‌های ناخوشایند قرارگرفتن در مسیر درست زندگی

موضوع این است که همه ی ما وقتی به دنیا می آییم در مسیر درست قرار داریم. اما هرچه بزرگ تر شده و با جامعه ادغام می شویم، بیشتر از اینکه به ندای درون مان گوش دهیم به نصیحت های دیگران گوش می کنیم. بنابراین از مسیر درست خودمان فاصله می گیریم.

اما یک زمانی ازخواب غفلت بیدار می شویم و سعی می کنیم فرمان را به دست گرفته و به مسیر درست بازگردیم. اما حرکت به سمت مسیر صحیح زندگی آنقدر که به نظر می آید کار آسانی نیست چرا که باید برای مدتی از جاده خارج شوید و اینجاست که خیلی ها علائم ناخوشایندی را تجربه می کنند. تنها با پشت سرگذاشتن این چالش ها و درس گرفتن است که به بینش می رسید. در ادامه یک سری از چالش هایی که حین بازگشت به مسیر درست با آن مواجه خواهید شد را معرفی می کنیم.

  • حس می کنید که برای انجام همه ی کارها وقت کافی نیست. دلیلش این است که به آرامی متوجه می شوید که چقدر زمان و رسیدن به اهداف تان مهم است.
  • متوجه روانشناسی پشت اشتباهات گذشته تان می شوید. بر عهده گرفتن مسئولیت اشتباهات شاید سخت باشد، اما برای رشد ضروری است.
  • از ارتکاب اشتباهات بیشتر می هراسید. متوجه باشید که هیچکس کامل نیست و اشتباه کردن برای پیدا کردن راه حلی که بهتر جواب می دهد ضروری است.
  • می‎ خواهید از آدم های سمی اجتناب کنید حتی کسانی که به شما نزدیک هستند. این کار شاید از طرف شما سخت به نظر برسد اما کارآمدترین راه حل برای جلوگیری از افت انرژی و خراب شدن مودتان است.
  • می خواهید همه چیز عالی باشد و گاهی اوقات از نتیجه ی کارها دلسرد می شوید. این حقیقت که شما در مسیر درست قرار گرفتید به معنای این نیست که راه آسانی در پیش دارید.
  • حس کوچک بودن می کنید و فکر می کنید که اهداف تان حقیر هستند. وقتی خود واقعی تان شوید، عالی بودن تان جوری به دیگران کمک می کند که الان متوجه آن نیستید اما بعدا که به عقب نگاه می کنید آن را می بینید.
  • شاید قید یک سری اهداف و روابط را بزنید. این بخشی از سفر شماست که در آن باید روی پیشرفت خودتان و زندگی تان تمرکز کنید.
  • وقتی تمام زوایا را نگاه می کنید حس گم شدن دارید. سعی کنید به جزئیات کوچک زندگی کمتر توجه کنید تا دستاوردهای بزرگ تری داشته و دید وسیع تری داشته باشید.
  • گاهی انقدر ایده های بزرگی در ذهن دارید که نمی دانید از کجا باید شروع کنید. گام های ساده و ابتدایی برداشته و بگذارید خلاقیت تان هدایتگر شما باشد.
  • حس می کنید کاری که انجام می دهید اصلا مهم نیست. اینکه حس می کنید کاری که انجام می دهید بی معناست یعنی فکر می کنید هرکاری که انجام می دهید فورا باید ثمر دهد و همه متوجه ارزشمندی آن شوند، اما باید نگاه تان به آینده باشد تا معنای واقعی را دریابید.

اگر هر کدام از این علائم را تجربه می کنید، نه بترسید و نه گیج شوید. به ندای دل تان گوش فرا دهید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید