نکات مهمی که کارآفرینان جدید باید بدانند

آیا شما کارآفرینی هستید که می خواهید کسب و کار خودتان را به راه بیندازید؟ شاید در حوزه ی آی تی، امنیت سایبری، حیوانات خانگی، مواد خوراکی، پوشاک یا موارد دیگر فعالید دارید. نکته این است که مشاوره های کاری ضروری ای وجود دارند که هر کارآفرینی برای موفقیت در آینده باید آنها را دنبال کند.

۱_ مدرک بگیرید: حقیقت این است که در دنیای امروز بدون مدرک و کسب تجربه نمی توانید خیلی سر از کار دربیاورید. بله، شما ممکن است شانس این را داشته باشید که بدون هیچگونه تحصیل رسمی ای کسب و کاری را آغاز کنید، اما در چنین وضعیتی شانس موفقیت تان خیلی محدود خواهد شد. مشتریان کسب و کار، مدیری می خواهند که بداند چی به چیست.

نکته ی خوب این است که امروزه دوره های آنلاین زیادی برای کارآفرینی و مدیریت وجود دارد. دیگر لازم نیست که سالها وقت و کلی پول برای نشستن سر کلاس خرج کنید. دوره های آنلاین مختلفی هستند که هم قیمت شان کمتر است و هم متنوع تر هستند. داشتن دانش و آموزش های درست درزمینه ی کاری تان بسیار حائز اهمیت بوده و تفاوت ایجاد می کند.

۲_شبکه های اجتماعی: آنچه که لازم است در مورد پیدا کردن شغل در حوزه ی مدیریت یا اداره ی کسب و کار خودتان با تعداد زیادی مشتری بدانید این است که لازم است آدم ها را بشناسید یا به بیان دیگر لازم است بدانید که چطور شبکه سازی کرده و با دیگران ارتباط برقرار کنید.

شاید کمی ناراحت کننده باشد، اما کاربردی هم هست چرا که بسیاری از فرصت های شغلی و همچنین پیدا کردن مشتری، همه به آشنا شدن با آدم های درست برمی گردد. به عنوان مثال اگر دوره ی آنلاین مدیریت کسب و کار را می گذرانید باید سعی کنید افراد داخل آن دوره را بشناسید.

از کجا معلوم، شاید همان ها شرکای کسب و کار احتمالی، کارمند یا مشتری کسب و کار جدیدتان شوند. بخش بزرگی از این قضیه هم مربوط به شبکه های اجتماعی می شود. اگر در حال ایجاد کسب و کار جدیدی هستید، داشتن پروفایل توییتر، تلگرام، اینستاگرام، لینکداین و غیره در پیوند برقرار کردن با دیگران بسیار بهتان کمک خواهد کرد. قضیه پیدا کردن آدم های درست آن هم به تعداد زیاد است. همچنین باید بدانید که شبکه های اجتماعی این روزها ابزاری عالی برای بازاریابی هستند.

۳_به یک وب سایت احتیاج دارید: صادقانه اینکه مهم نیست به دنبال شروع چه کسب و کاری هستید، چرا که یکی از راهکارها و موارد مهمی که باید به آن توجه داشته باشید داشتن یک وب سایت زیباست.

همه چیز این روزها آنلاین شده. فرقی نمی کند می خواهید لوله کشی باز کنید، سالن پیرایش حیوانات راه بیندازید، رستوران باز کنید، شرکت ساخت و ساز تاسیس کنید یا هرچیز دیگر، به هر حال باید یک وب سایت داشته باشید. این روزها اینطور است.

اکثریت مردم وقتی کالا یا خدماتی را می خواهند در اینترنت و به صورت آنلاین به دنبال آنها می گردند نه در روزنامه و تلویزیون. این یعنی اگر وب سایت خوبی نداشته باشید، پیدا کردن مشتری های جدید به طریق مجازی با دشواری روبه رو شده یا غیر ممکن خواهد شد. به بیان دیگر، بعد از گرفتن مدرک و ایجاد برنامه ی کاری، به شدت توصیه می شود که در زمینه ی ایجاد و طراحی وب سایت هم سرمایه گذاری کنید.

۴_مدیریت جریان نقدی: شروع یک کسب و کار جدید همه اش به جریان نقدی برمی گردد. البته که هدف اصلی تان سود کردن است، اما بدین منظور باید درک دقیقی از اینکه پول در کسب و کارتان چطور گردش می کند داشته باشید. صدور مجوز، ایجاد شخصیت حقوقی برای شرکت، بازاریابی، وب سایت و غیره چقدر هزینه برمی دارند؟ آیا در ابتدا می خواهید برای خودتان سود و درآمد کسب کنید؟ حقوق کارمندان تان چه؟

قرار است کالاهای محلی خریده یا از بیرون کالا را تهیه کنید؟ نکته این است که باید بدانید تا آخرین قران چقدر پول در دسترس است و چقدر پول باید صرف مسائل مختلف کنید.

دانستن اینکه دخل و خرج تان تا آخرین ریال چقدر است برای موفقیت تان بسیار مهم است. شاید این یکی از مهم ترین مشاوره های کاری باشد که باید به آن عمل کنید.

وقتی به موارد گفته شده عمل کنید، دیگر فرقی نمی کند که می خواهید چه کسب و کاری را شروع کنید. مواردی که در بالا به آنها اشاره شد به شدت برای موفقیت شما به عنوان یک کارآفرین ضروری هستند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید