نگاهی به زندگی برایان تریسی، سخنران انگیزشی میلیونر

0
212
نگاهی به زندگی برایان تریسی، سخنران انگیزشی میلیونر

نگاهی به زندگی برایان تریسی، سخنران انگیزشی میلیونر

برایان تریسی از یک فرد مشکل سازی که در یک خانواده نسبتا فقیر به دنیا آمده، به مدیرعامل ۳ شرکت مولتی میلیون دلاری در کالیفرنیا تبدیل شده. وی درحال حاضر به طور گسترده در سراسر اروپا، جنوب شرق آسیا، آمریکا، کانادا و غیره سفر می کند. او به بیش از ۸۰ کشور در سراسر ۶ قاره سفر کرده و کارهایی را در آن ها انجام داده.

او به ۴ زبان صحبت می کند و حامل یک پیام ساده است: من بر این باورم که از طریق یادگیری و به کار بردن آنچه یاد گرفته اید، می ‎توانید هر مشکلی را حل کرده، بر هر مانعی فائق آمده و به هر هدفی که برای خودتان تنظیم کرده اید دست یابید.

و شاهدی بر صدقیت پیام او، دستاوردهای خود برایان می باشد؛ چرا که او بیش از ۴۰ کتاب نوشته، بیش از ۳۰۰ ویدیو و پادکست ضبط کرده و سالانه به صورت زنده برای بیش از ۲۵۰ هزار نفر سخنرانی دارد.

تحقیقات و تعالیم او در طی بیش از ۲۵ سال توسعه یافته اند و به یکی از موثرترین ابزار در دنیای امروز تبدیل شده اند. از برجسته ترین و مشهورترین آثار او می توان به Advanced selling strategies، The 100 absolute unbreakable laws of business success و The 21 success secrets of self-made millionaires اشاره کرد.

او همچنین اهل خانه و خانواده است و ازدواج موفقی را با باربارا، عشق زندگی اش، داشته که ماحصل آن ۴ فرزند هستند و در حال حاضر همگی در سن دیگو زندگی می کنند.

سال های اولیه

برایان در سال ۱۹۴۴ در ونکوور کانادا در خانواده ای که مدام نگران صورت حساب های پرداخته نشده بودند متولد شد. پدر او نمی توانست کار منظم و ثابتی داشته باشد بنابراین او و ۳ برادرش با لباس های خیریه ای زندگی می کردند.

والدین برایان تریسی از دسته شهروندان شرافت مند و بااخلاق بودند، اما زمزمه شان این بود “نمی توانیم هزینه اش را بدهیم، ما هیچ پولی نداریم” و بنابراین آن ها در طی سال ها درحال کشمکش با زندگی بودند. از همین رو تا جایی که برایان یادش می آید همیشه کنجکاو بود بداند چرا دیگر خانواده ها از زندگی با کیفیت بهتری برخوردار بودند حال آنکه آن ها مدام دغدغه های مالی داشتند.

برایان خیلی زود مدرسه را رها کرد و در جوانی مشغول کارهای سخت فیزیکی شد تا زمانیکه در ۲۰ سالگی اش شروع به مسافرت کرد.

برایان اغلب از این صحبت می کند که مردم به آن چیزی تبدیل می شوند که بیشتر اوقات بدان فکر می کنند و همچنین در این باره که مطالعات اثبات کرده اند مولتی میلیونرها بیشتر در مورد مسئله ی استقلال مالی تعمق می کنند حرف می زند.

سفر به دور دنیا

در ۲۰ سالگی برایان که از زندگی سطح پایین خسته شده بود شروع به مسافرت کرد. او با ماشین از کانادا به سمت آمریکای شمالی رفت و بعد از مدتی با کشتی به انگلستان سفر کرد. از آنجا او به فرانسه، اسپانیا و جبل الطارق رفت. سفر کردن های او ۸ سال به طول انجامید و در طی این مدت در بعضی نقاط مثل صحرای آفریقا تا دم مرگ رفت.

با جان سالم به در بردن از خطرات و ماجراهای زیاد، زندگی اش شروع به شکل گیری کرده و در کنار دکتر آلبرت شوایتزر معروف در آفریقای جنوبی مشغول به کار شد. او همچنین توانست کمربند مشکی کاراته را نیز بدست بیاورد.

بعد از ۲ سال زندگی در ژوهانسبورگ آنجا را ترک کرده و به مسافرت ادامه داد. او مدت کوتاهی در لندن کار کرد و بعد دوباره در اروپا و خاورمیانه مشغول به سفر شد. در نهایت او سر از هند و مالزی درآورد و دست آخر ۲ سال در تایلند ماندگار شد. با جمع بندی تمام این سفرها به این نتیجه می رسیم که او به بیش از ۸۰ کشور دنیا سفر کرده است. گفتنی است که او حتی ۴ بار هم به ایران سفر کرده.

فلسفه ی بهانه نیاوردن

این فلسفه زمانی توجه او را به خود جلب کرد که مدت زیادی خانه به دوش بود و فکر می کرد که زندگی نتیجه شرایط خارجی که فراتر از کنترل او هستند می باشد. او از خواب غفلت بیدار شد و متوجه شد که مسئول زندگی اش کسی جز خودش نیست. او کسی بود که باید به دنبال جواب می رفت و برای تغییر زندگی اش دست به کار می شد. بعدتر او یکی از فوق العاده ترین کتاب هایش به نام “No Excuses” یا “بی هیچ عذر و بهانه” را نوشت که باعث انقلابی در هزاران نفر شد.

مسیر توسعه ی شخصی

وقتی از خواب بیدار شد و متوجه شد که او تنها کسی است که می تواند موفقیت یا شکست خود را رقم بزند، مشغول به کار فروش شد، البته سرسری. اما بعد از تحقیق در مورد فروشندگان موفق و مطالعه ی هدف مند، شروع به هدف گذاری و رسیدن به آن اهداف کرد. یکی از اهداف برایان تبدیل شد به موفق ترین فروشنده بود که با تمام وجود این هدف را دنبال کرد. او تاجایی که می توانست یاد گرفت و روش های مختلفی را به کار گرفت تا زمانیکه به مدیر فروش شماره یک تبدیل شد. بعد از استاد شدن در کار فروش او به سراغ مشاغل بزرگ تر و بهتر رفت. توسعه ی املاک و مستغلات، تئوری کسب و کار، بازاریابی و خلاصه روی هر چیزی که دست می گذاشت در آن به موفقیت می رسید. برایان این صنایع را مورد مطالعه قرارداد و در زمینه های بسیاری تخصص پیدا کرد. دست آخر به سمت مدیریت اجرایی یک شرکت ۲۶۵ میلیون دلاری دست یافت.

در طی ۳۰ سال گذشته برایان تریسی آموخته های خود را جمع آوری کرده و سعی کرده استراتژی های عملکردی محکم و کم خطایی را ایجاد کند که همین ها باعث به موفقیت رسیدن خیلی های دیگر شده. او به شدت علاقه دارد آموخته ها و تجربیاتش را به هر کسی که مشتاق یادگیری و دانستن است انتقال دهد. وی از طریق آزمون و خطاها و تلاش سخت کوشانه ای که انجام داده به سفیر موفقیت تبدیل شده است.

نکات برجسته شغلی

رویکرد پویای برایان تریسی در یادگیری بر بیش از ۵ میلیون نفر در سراسر آمریکا، کانادا و ۵۵ کشور دیگر تاثیر گذاشته. او به مطالعه ی موضوعات وسیعی از جمله اقتصاد، توسعه ی شخصی، تاریخ و فلسفه ی کسب و کار پرداخته و در زمینه های بسیاری خبره شده است.

با این حجم از مطالعه ی حریصانه، او سالانه برای ۲۵۰ هزار نفر سخنرانی می کند. او همچنین مشاور تجاری بیش از ۱۰۰۰ کمپانی در سراسر جهان می باشد. برایان در مورد موضوعاتی از جمله فروش و بازاریابی، عزت نفس و تنظیم هدف و اینکه چطور تغییرات روانی ای بوجود بیاوریم که منجر به موفقیت فوری و پایدار می شوند صحبت می کند.

او مدیر عامل شرکت خودش یعنی برایان تریسی اینترنشنال می باشد که در آن افراد و سازمان ها را به صورت سیستماتیک با تمرکز بر رسیدن به اهداف شخصی و کاری، به سرعت و موثر، آموزش می دهد.

او همچنین نویسنده ی بیش از ۴۵ کتاب است که به زبان های مختلف نیز ترجمه شده اند. از کتاب های معروف او می توان به قدرت جذبه، مدیریت زمان، قدرت بیان، قدرت برنامه ریزی، مدیریت بحران، قورباغه را قورت بده و قورباغه ات را ببوس اشاره کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید