نگاهی به زندگی جول اوستین

جول اسکات اوستین، متولد ۵ مارس ۱۹۶۳، کشیش، مبلغ تلویزیونی و نویسنده است که در هیوستون تگزاس زندگی می کند. خطبه های تلویزیونی اوستین توسط ۷ میلیون نفر تماشاگر در هفته و بیش از ۲۰ میلیون تماشاگر در ماه و بیش از ۱۰۰ کشور تماشا می شوند. جول نویسنده ی ۱۰۰ کتاب است که در لیست پرفروش ترین های نیویورک تایمز قرار گرفته اند.

زندگی و خانواده

اوستین در هیوستون تگزاس متولد شده و یکی از ۶ فرزند جان اوستین و دولورس پیلگریم می باشد. پدرش کشیش سابق باپتیست جنوبی بود و کلیسای لیک وود را که اوستین هم اکنون در آن کشیش ارشد است را تاسیس نموده. جول در رشته ی ارتباطات رادیویی و تلویزیونی به تحصیل پرداخته اما از دانشگاه فارغ التحصیل نشده. در سال ۱۹۸۲ او برنامه ی تلویزیونی لیک وود را به راه انداخت که در آن خطبه های پدرش را به مدت ۱۷ سال تا ژانویه ی ۱۹۹۹ پخش می کرد اما در این سال پدرش بر اثر حمله ی قلبی غیر منتظره ای در گذشت.

حرفه

پدر اوتیسن سال ها او را به خطبه خوانی تشویق می کرد اما او نمی پذیرفت و ترجیح می داد که پشت صحنه مشغول باشد تا اینکه در ۱۷ ژانویه ی ۱۹۹۹ توصیه ی پدرش را پذیرفت و اولین خطبه ی تلویزیونی اش را اجرا کرد اما  ۶ روز بعد پدرش فوت شد. ۲ هفته پس از درگذشت پدرش، جول به انتشار خطبه ها به طور منظم ادامه داد و در تاریخ ۳ اکتبر سال ۱۹۹۹، به سمت کشیش ارشد کلیسای لیک وود منصوب شد. از آن زمان پیروان کلیسای لیک وود از ۵ هزار نفر به ۴۳ هزار نفر افزایش یافته اند. در سال ۲۰۰۳، کلیسای لیک وود یک سالن ورزشی بزرگ که برای یک تیم بسکتبال ساخته شده بود را از آن خود کرد. آنها این سالن را در سال ۲۰۰۵ بعد از تعمیرات و اصلاحات لازم بازگشایی کردند.

اوستین توسط باربارا والتز به عنوان یکی از ۱۰ شخصیت جذاب معرفی شده و جان مک کین یکی از نامزدهای پیشین ریاست جمهوری امریکا، وی را به عنوان نویسنده ی الهام بخش محبوب خود معرفی کرده. خانواده ی اوستین در سال ۲۰۱۰ در صبحانه ای که به میزبانی باراک اوباما در کاخ سفید ترتیب داده شده بود نیز، حضور یافتند.

سبک موعظه

اوستین برای به خاطر سپردن حرف هایش آنها را ضبط کرده و چندین بار گوش می دهد. او می گوید که بیشتر بر روی خیر و برکت های خدا و داشتن زندگی ای سالم تمرکز دارد تا روی گناهان. او می گوید که سعی دارد اصول انجیل را به زبانی ساده توضیح داده و بر قدرت عشق و نگرش مثبت تاکید کند.

کتاب ها

اولین کتاب اوستین به نام Your best life now: 7 steps to living at your full potential

در سال ۲۰۰۴ منتشر شد و به رتبه ی یک پرفروش ترین کتاب ها در نیویورک تایمز دست یافت. از دیگر کتاب های او می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • Become a Better You: 7 Keys to Improving Your Life Every Day(2007)
 • Your Best Life Begins Each Morning: Devotions to Start Every Day of the Year(2008)
 • Good, Better, Blessed: Living with Purpose, Power and Passion(2008)
 • Hope for Today Bible(2009)
 • It’s Your Time : Activate Your Faith, Achieve Your Dreams, and Increase in God’s Favor(2009)
 • Living in Favor, Abundance and Joy(2010)
 • Every Day a Friday: How to Be Happier 7 Days a Week(2011) I Declare: 31 Promises to Speak Over Your Life (۲۰۱۲)
 • Break Out!: 5 Keys to Go Beyond Your Barriers and Live an Extraordinary Life(2013)
 • You Can, You Will: 8 Undeniable Qualities of a Winner(2014)
 • The Power of I Am: Two Words That Will Change Your Life Today(2015)
 • Think Better, Live Better: A Victorious Life Begins in Your Mind (۲۰۱۶)
 • Blessed in the Darkness: How All Things Are Working for Your Good (۲۰۱۷)
 • Next Level Thinking: 10 Powerful Thoughts for a Successful and Abundant Life (۲۰۱۸

 

زندگی شخصی

جول اوستین، جول با ویکتوریا اوستین که در زمینه ی خط به های کشیش کمک می کرد در ۴ آوریل ۱۹۸۷ ازدواج کرد و حاصل این ازدواج یک دختر و پسر می باشند. ارزش خالص اوستین در سال ۲۰۱۷، ۴۰ تا ۶۰ میلیون دلار برآورد شده. او می گوید که هیچ درآمدی از طریق کلیسا نداشته و تنها از طریق فروش کتاب کسب درآمد می کند.

دیدگاه های سیاسی اجتماعی

جول از صحبت در مورد موضوعات بحث برانگیز مثل ازدواج همجنسگراها، سقط جنین و سیاست دوری می کند اما اعلام کرده که مخالف ازدواج همجنسگراهاست. وی هم چنین در مصاحبه ای در سال ۲۰۰۱، حمایت خود را از اسرائیل اعلام نموده.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید