هر روز صبح این ۵ کار را انجام دهید تا در دنیای شادتری بیدار شوید

وقتی غرق در روتین روزانه تان بشوید، چیزهای کوچک کوچکی که می توانند باعث خوشحال تان شوند را فراموش می کنید.

از وقتی بیدار می شوید هول هستید، چراکه هزارتا کار باید انجام دهید و از آن طرف هم دل تان می خواهد بیشتر بخوابید. حتی قبل از بیدار شدن تان احساس خستگی می کنید. باید این چرخه را بشکنید وگرنه سلامتی تان در درازمدت آُسیب می بیند.

برای عوض کردن دنیایی که در آن زندگی می کنید چکار می کنید؟ اگر به شما بگوییم دنیایی که در آن زندگی می کنید کاملا ساخته ی شماست چه؟ شما هستید که از اطلاعات مختلف روزتان را می سازید، این را انتخاب می کنید، آن را رها می کنید تا در نهایت دنیایتان را شکل می دهید.

در ادامه ۵ کاری که هر روز صبح برای بیدار شدن در دنیایی شادتر می توانید انجام دهید را معرفی می کنیم.

۱_ خواب هایتان را به یاد بیاورید

قبل از خارج شدن از تخت خواب، کمی بیشتر بمانید و سعی کنید خواب هایتان را به خاطر بیاورید. هرچه جزئیات را بیشتر به یاد بیاورید بهتر است. رویاها دری به ضمیر ناخودآگاه شما هستند. آنها حاوی پیام هایی هستند که دیدگاه هایی را در مورد زندگی تان به شما می نمایانند. حتی اگر خواب تان ترسناک بوده، از دیدی متفاوت به آن نگاه کنید و ببینید چه پیام مخفی ای می تواند داشته باشد. این کار باعث می شود در طی روز ارتباط بیشتری با خودتان داشته باشید.

۲_ تمرین قدردانی

برای تمام چیزهای ریز و درشتی که دارید قدردان باشید. با تمرکز بر چیزهایی که به خاطرشان قدردان هستید، نگرشی مثبت تر پیدا می کنید. این کار تاثیر به سزایی بر روزتان خواهد گذاشت خصوصا در تعاملات تان با دیگران.

۳_ نوشیدن یک لیوان آب

نوشیدن یک لیوان آب پس از بیدار شدن، حرکتی سالم برای بدن تان است. همین حرکت سالم مزایای بسیاری را برای شما به همراه دارد:

متابولیسم تان را افزایش می دهد، به بدن تان آب رسانی می کند، سموم را از بدن تان دفع می کند و مغزتان را روشن می کند. حتی ممکن است به خاطر میزان مایعاتی که مصرف کرده اید کمتر پرخوری کنید. این کار انرژی تان را افزایش می دهد.

۴_ کارهای آن روزتان را مشخص کنید

به کارهایی که در طی روز می خواهید انجام دهید فکر کنید. اگر هم کار خاصی برای انجام دادن ندارید سعی کنید خودتان را از افکار منفی محافظت کنید. انگار که در یک حباب پلاستیکی هستید و هیچ انرژی منفی ای به درون راه ندارد. این کار به شما حس امنیت، اعتماد به نفس و تمرکز می دهد.

۵_ به چیزهایی فکر کنید که خوشحال ترتان می کنند

فکر کردن به چیزهایی که خوشحال تان می کنند نه تنها انرژی تان را افزایش می دهد، بلکه حواس تان را از چیزهای بی اهمیت و مختل کننده پرت می کند. اگر چیزهایی که خوشحال تان می کنند را در زندگی ندارید، می توانید داشتن شان را تصور کنید. حسی که می گیرید به شما دلیل می دهد تا از هرکاری که در طی روز انجام می دهید نهایت استفاده را ببرید. معطوف کردن توجه تان به چیزهایی که سر ذوق  می آورندتان، حال و هوایتان را تغییر داده و کاری می کند تا با شوق انتظار شروع شدن هر روز را بکشید تا بتوانید به خواسته ی دل تان نزدیک تر شوید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید