وقتی هیچ چیز به لحاظ عشقی خوب پیش نمی‌رود چکار کنید

عشق احتمالا قوی ترین احساس است و وقتی نسبت به این عشق اضطراب پیدا می کنید، عجیب نیست که این اضطراب هم روی رابطه تان و هم بر کیفیت زندگی تان تاثیر بگذارد. تمام روابط نیازمند اعتماد، مهربانی و صبر هستند و افرادی که افکار مضطرب دارند می توانند آنها را نابود کنند. اما اگر بتوانید ذهن تان را آرام کنید این اتفاق نخواهد افتاد. نگرانی دائم، تفکر منفی و همیشه منتظر بدترین ها بودن می تواند سلامت جسمی و روانی تان را به خطر بیندازد. در ادامه تکنیک هایی برای آرام کردن ذهن تان به شما معرفی می کنیم.

۱_ به خودتان فرصت بدهید: وقتی به شدت استرس داشته یا بحث کرده اید، سعی کنید در جایی تنها باشید، بنشینید و آرام شوید.

۲_خوبی ها را به خاطر بیاورید: تمام کاری که لازم است انجام دهید این است که چشم هایتان را ببندید و به لحظات فوق العاده ای که با شریک تان داشتید فکرکنید. این کار کمک می کند تا ذهن تان آرام شده و همچنین دلیلی برای بهتر کردن  رابطه به شما می دهد.

۳_ به سرگرمی ها پناه ببرید: اگر می خواهید مدتی از شریک تان دور باشید از سرگرمی ها و کارهای مورد علاقه تان برای ریلکس کردن استفاده کنید.

۴_ درست نفس کشیدن را بیاموزید: انجام تکنیک های تنفسی به چند دقیقه زمان احتیاج دارد اما می تواند تاثیر بسیار چشمگیری برکاهش استرس داشته باشد.

۵_ سبک زندگی سالمی را در پیش بگیرید: ورزش و غذای سالم احتمالا کمک کننده ترین متدها برای آرام کردن ذهن هستند. این جمله را به خاطر داشته باشید: ذهن سالم در بدن سالم است.

۶_ مدیتیشن: به وسیله ی مدیتیشن می توانید تمرکز عمیق تری بر آرامش درون و ریلکس کردن داشته باشید. تمرین منظم مدیتیشین در عرض چند هفته ذهن را آرام می کند.

۷_ معاشرت: این مورد واضح است. برای آرام کردن ذهن تان باید به طور منظم با دوستان و خانواده تان معاشرت کرده و دور هم جمع شوید.

۸_ استراحت کرده و بخوابید: استراحت کردن و حتی خوابیدن به ریلکس کردن و آرام کردن ذهن کمک می کنند.

۹_ مطالعه: با این تکنیک هم می توانید ذهن تان را از افکار ناخواسته بزدایید. مطالعه ذهن‍تان را با افکاری مرتبط با چیزی که می خوانید پر می کند. بنابراین خواندن هر ماجراجویی خوشایندی، کتاب های معنوی و نقل قول های مثبت باعث آرام شدن ذهن تان خواهد شد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید