چرا باید با خودتان دوستی کنید

0
73
چرا باید با خودتان دوستی کنید

چرا باید با خودتان دوستی کنید

چرا باید با خودتان دوستی کنید

وقتی با خودتان رابطه ی دوستانه شکل می دهید چه اتفاقی می افتد

وقتی Hal Hershfield، پروفسور دانشگاه کالیفرنیا از حضار کنفرانس سوال کرد که چه کسی بدترین دشمن شان است، اکثر حضار گفتند خودشان.

از همین رو، KidsHealth، موسسه ای غیرانتفاعی مقاله ای تحت عنوان Understanding your emotions نوشت که در آن عنوان کرده «وقتی بحث رویارویی با احساسات منفی باشد، بهترین کاری که می شود انجام داد شناسایی و توصیف آن ها با کلمات است تا بتوان به طور قابل توجهی از تاثیر مخرب آن ها کاست.» این موضوع تحت عنوان آگاهی عاطفی شناخته شده است و مهارتی است که به ما اجازه می دهد به روشی کمتر خصومت آمیز معاشرت کنیم.

هیچ چیز مسرت بخش تر از این نیست که بدانید می توانید صرف نظر از تمام نقایص و اشکالات تان با خود رابطه ای واقعی و صمیمانه داشته باشید. در واقعیت، داشتن گفت و گویی رو راست با خودتان، نگاه کردن در چشمان خودتان و دروغ نگفتن و داشتن جرئت گفتن حس واقعی تان کار آسانی نیست. اگر با خودتان با صداقت و به شیوه ای آرام و قابل درک صحت کنید می توانید تعادل عالی ای میان افکار، احساسات و اعمال تان پیدا کنید. همگام و همراه بودن با تفکر و احساسات تان کمک می کند تا به آرامش درون برسید.

بعضی ها دلیل این همه نارضایتی شان را نمی دانند. آن ها همه چیز، از جمله چیزهای مادی و عشق و محبت دارند، اما با خودشان در آرامش نیستند. اگر با خودتان در صلح و آرامش هستید، می توانید رابطه ای صمیمی و واقعی با خودتان شکل داده و بقیه ی مسائل خود به خود حل می شوند.

شکل دهی رابطه ی دوستانه با خودتان کار آسانی نبوده و یک شبه اتفاق نمی افتد. مثل تمام چیزهای دیگر در زندگی این هم به تلاش و برنامه ریزی طولانی مدت احتیاج دارد.

اما با این حال بعضی افراد خیلی راحت به این مسئله می رسند چرا که متوجه می شوند در صلح و آرامش بودن با خودشان تنها راه فائق آمدن بر تنفر، نارضایتی و بی علاقگی است.

ایجاد رابطه ی دوستانه با خودتان اجازه می دهد که دیگران را هم دوست داشته باشید

باید اشاره کنیم که ایجاد رابطه با خودتان بدین معنا نیست که خودتان را منزوی کنید، بلکه بدین معناست که دیگران را همانطور که خودتان را دوست دارید دوست داشته باشید. وقتی در تعادل کامل باشید، دوست داشتن اطرافیان تان بسیار آسان تر خواهد شد.

یاد بگیرید که خودتان را پذیرفته و دوست داشته باشید. اگر چنین نباشد، سر و سامان دادن به بقیه ی مسائل با دشواری مواجه خواهد شد. وقتی خودتان و اطرافیان تان را دوست داشته باشید، حل و فصل کردن بقیه ی چیزها آسان تر می شود.

مهم است که به افکار و احساساتی که در شرایط گوناگون دارید احترام بگذارید. ایجاد رابطه ی دوستانه با خودتان تضمین می کند که از پس تمام مشکلاتی که پیش رویتان است پیروز و سربلند بربیایید. وقتی عشق و آرامش درونی را تجربه می کنید زندگی زیباتر می شود.

حال سوال این است که آیا آماده اید تا بهترین دوست خودتان باشید؟

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید