چرا باید به اهداف تان برسید؟

برای چه باید آنچه که در توان دارید را برای رسیدن به اهداف‌تان به کار گیرید؟ چرا باید خودتان را در دردسر منظم بودن بیندازید تا هر روز قدمی به سمت اهداف‌تان بردارید؟ چرا باید با چالش‌ها و موانعی که شما را به زانو در می‌آورند روبه‌رو شوید؟چرا باید برای محقق کردن اهدافتان از تمام این‌ها بگذرید؟ یک دلیل آن است که اگر این کار را نکنید احساس پشیمانی خواهید کرد. دلیل دوم این است که شانس‌تان را برای تغییر زندگی دیگران از دست خواهید داد.

وقتی مردم به آخر زندگی‌شان می‌رسند، یا حس مفید بودن دارند یا پر از پشیمانی‌اند. اگر چیزی هست که همیشه می‌خواستید انجامش بدهید، انجامش دهید؛ حتی اگر امکان شکست‌تان وجود دارد. توجه داشته باشید که بیشتر وقت‌ها که پشیمان می‌شویم به خاطر این است که دست به اقدام نزده‌ایم. به بیان دیگر میزان پشیمانی ما از کارهایی که نکرده‌ایم بیشتر از کارهایی که کرده‌ایم خواهد بود.

وقتی اهدافتان را محقق می‌کنید چه تاثیری بر زندگی دیگران خواهد داشت؟ اگر به این موضوع فکر کنید می‌فهمید که همه‌ی ما با ۲ چیز انگیزه پیدا می‌کنیم: اولی ناامیدی و استیصال است، وقتی ناامید می‌شویم، وقتی هیچ انتخاب دیگری نیست، دست به کار می‌شویم. کلی آدم وجود دارند که از بدبختی و بیچارگی رشد کرده و به انسان‌های موفقی تبدیل شده‌اند. دلیل دومی که به مردم انگیزه می‌دهد الهام است.

وقتی می‌بینید کسی به موفقیت بزرگی رسیده، باور می‌کنید که شما هم می‌توانید. مشکل این است که بسیاری از افراد موفقیت را بر پایه‌ی شانس می‌گذارند. حال اگر شما به اهدافتان برسید، الهام بخش دیگران خواهید بود که به خودشان باور داشته باشند چرا که شما را فقط فردی خوش‌شانس نخواهند دید. اگر می‌خواهید به اهدافی در زمینه‌ی مالی، تناسب اندام یا هر نوع دیگری برسید، متوجه باشید که موفقیت یا شکست‌تان فقط بر روی خودتان تاثیر نخواهد گذاشت بلکه اطرافیان‌تان را هم متأثر خواهد کرد.

یاد گرفتن اینکه چطور به اهداف‌تان برسید و مهم‎‌تر از همه به کار بستن آموخته‌هایتان، الهام بخش دیگران خواهد بود که به دنبال اهداف‌شان با همان عزم شما بروند. هیچ کسی نمی‌گوید زندگی کردن رویاهایتان آسان است. این طور نیست. به همین دلیل است که خیلی از مردم جا می‌زنند. داستان‌های شکست از داستان‌های موفقیت بیشتر است. مهم نیست که هدف‌تان چقدر کوچک یا چقدر بزرگ است، هر آنچه که از دست‌تان برمی‌آید را برای رسیدن به آن انجام دهید. دستاورد شما شاید الهام بخش دیگری برای تبدیل شدن به چیزی ورای تصورش باشد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید