چرا باید سر ساعت اداره را ترک کنید؟

طبق تحقیقاتی که در جنگ جهانی دوم انجام شد، کار کردن برای ساعت های متمادی هیچ مزایایی نداشته و نه تنها به شغل تان صدمه می زند، بلکه به زندگی اجتماعی، روانی و به طور کلی سلامتی تان آسیب وارد می کند. شاید وقتی ساعت ۶و۷ است و هنوز در دفترید این مسئله را حس نکنید. اما کسانی که به موقع محل کارشان را ترک می کنند شادتر و سالم تر هستند. در ادامه توضیح می دهیم که چرا باید کار اداری تان را سر ساعت ۵ ترک کنید.

طولانی کار کردن بهره ورانه نیست

 مطالعات نشان داده اند که بعد از یک نقطه ای، بیشتر کار کردن کم و بیش خروجی یکسانی دارد، یعنی از بهره وری تان کاسته شده و به تدریج کیفیت تان پایین می آید. به خاطر همین است که بسیاری از محل های کار بهره وری را نسبت به نتایج می سنجند نه ساعت کاری و برایشان مهم تر این است که کار را به انجام برسانید.

سالم تر می مانید

 ساعت کاری اضافی باعث افزایش ریسک ابتلا به امراض قلبی عروقی، خستگی، کاهش انرژی و کاهش سلامتی می شود. مطالعه ای که در ۳ قاره انجام شد دریافت که کسانی که بیش از ۵۵ ساعت در هفته کار می کنند، ۳۳% احتمال بیشتری دارد که به سکته ی مغزی دچار شوند (نسبت به کسانی که زیر ۴۰ ساعت کار می کنند). همچنین طبق همین مطالعه، کارمندانی که بیش از حد کار می کنند احتمال ابتلایشان به بیماری های قلبی ۱۳% بیشتر است

کارهای بیشتری را در طی روز به انجام می رسانید

 اگر به این فکرعادت کنید که تا ساعت ۵ باید کارهایتان را تمام کنید، متوجه می شوید که وقت زیادی ندارید و این خوب است. دیگر بیخود حواستان پرت نمی شود، وقت ناهار و چایی تان را طولانی نمی کنید، با دیگران صحبت های بی مورد نمی کنید و سعی می کنید روی کارتان متمرکز شوید. این شیوه باعث می شود با حس خوب بهره ور بودن اداره را ترک کنید.

می دانید چطور از حد و مرزهایتان مراقبت کنید

 مشخص کردن حد و مرز برای همکاران تان و اعلام این موضوع که سر ساعت ۵ اداره را ترک می کنید، حتی اگر آنها بخواهند تا دیروقت بمانند، جو درستی را در اداره جا می اندازد. مهم است بدانید که چه زمان کار تمام شده و زندگی شخصی تان آغاز می شود تا بتوانید درست و حسابی به خودتان برسید.

از وقت آزادتان لذت برده و به اندازه ی کافی استراحت می کنید

 شاید از تا دیر وقت ماندن در اداره خسته نشوید و عاشق کارتان باشید، اما وقتی به خودتان اجازه می دهید که سر ساعت محل کارتان را ترک کنید، متوجه می شوید که چند ساعتی برای خودتان بودن چه حس خوبی دارد. معاشرت با خانواده و دوستان، ورزش کردن، مراقبت از حیوان خانگی تان و رسیدن به سرگرمی های مورد علاقه تان حس عالی ای بهتان خواهد داد.

این کارها سطح انرژی تان را بالا می برند. حتما هم لازم نیست دیگران را در اوقات فراغت خود بگنجانید، می توانید تنها باشید، مدیتیشن کنید، به موها و ناخن هایتان برسید یا هر کار دیگری که دوست دارید انجام دهید. صرف اوقاتی برای خودتان برای سلامت روحی و روانی و جسمانی تان حیاتی بوده و به طور قطع تاثیرات شگرفی بر بهره وری کیفیت زندگی تان دارد.

آیا سر ساعت اداره را ترک می کنید یا تا دیروقت در اداره می مانید؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید