چرا تنها مثبت اندیشی کافی نیست؟

0
614
چرا تنها مثبت اندیشی کافی نیست؟

چرا تنها مثبت اندیشی کافی نیست؟

تفکر مثبت یعنی توانایی کنترل تمرکزتان، صرف نظر از چالش‌هایی که با آنها روبه‌رو هستید، این می‌تواند چالش دشواری باشد چون وقتی تمام چیزی که می‌بینید نتایج منفی یا ضعیف است، منفی فکر کردن و تمرکز کردن روی چیزهای بد و یا اینکه چرا به نظر می‌رسد هیچ وقت به اهدافتان نمی‌رسید آسان‌تر است. این موضوع شاید تله‌ای باشد که می‌تواند زندگی شما را نابود کند چرا که اجازۀ شناخت اهداف و رویاهایتان را به شما نمی‌دهد. در این مطلب، اهمیت توانایی مثبت فکر کردن مورد بحث قرار گرفته و همینطور راهکارهایی برای بهره بردن از این موضوع به منظور تغییر زندگی‌تان ارائه خواهد شد.

چرا توانایی مثبت نگاه کردن به شرایط مهم است؟ دلیل اصلی آن است که چیزی که رویش تمرکز می‌کنید بر اعمال‌تان تاثیر خواهد گذاشت. اگر به این فکر کنید که دنیا همیشه علیه شماست چون هر بار که هدفی تعیین کردید به آن نرسیدید، آیا باعث می‎‌شود که با شور و شوق به سمت اهداف‌تان قدم بردارید؟ احتمالاً خیر. وقتی اوضاع بر وفق مراد پیش نمی‌رود اما شما همچنان مثبت فکر می‌کنید، ذهن‌تان به دنبال راه حلی خواهد گشت که اوضاع را راست و ریست کند. کارهای‌تان متفاوت خواهد بود چون تمرکزتان روی چیز متفاوتی خواهد بود.

مشکلی که خیلی از مردم دارند این است که مثبت فکر کردن به حرف آسان است. وقتی وسط یک چالش گیر افتاده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اید، همیشه نگاه کردن به نیمۀ پر لیوان آسان نیست. پس وقتی هیچ شواهدی مبنی بر رسیدن شما به هدف‌تان و آنچه می‌خواهید وجود ندارد، چطور می‌شود افکاری مثبت داشت؟ ایمان ! شما باید ایمان داشته باشید که اگر به خودتان باور داشته و برای رویاهایتان بجنگید به آنچه می‌خواهید، خواهید رسید. این توانایی‌ای نیست که همه داشته باشند، اما شما می‌توانید آن را در خودتان توسعه دهید.

شما می‌توانید دیدگاهی مثبت را با مطالعۀ کتاب‌های مثبت یا ترک‌های مثبت به طور روزانه در خودتان ایجاد کنید. وقتی مدام چیزهای مثبت به خورد ذهن‌تان بدهید، به دیدن نیمۀ پر لیوان عادت خواهید کرد. همچنین می‌توانید با افراد مثبت اندیش و مشوق بیشتر بگردید تا بینش آنها روی شما هم تاثیر بگذارد. فقط مثبت فکر کردن برای تغییر زندگی‌تان کافی نیست.

بهترین راه فراتر رفتن از مثبت اندیشی و تمرکز بر دست به کار شدن است. به دست به کار شدن عادت کنید حتی وقتی سخت است. فرض کنیم شما نتوانستید به اهداف اقتصادی‌تان برسید، الان چه برنامه‌ای دارید؟ دست به کار شوید. کاری در راستای آن انجام دهید. فقط وقتی کاری انجام می‌دهید است که می‌توانید شرایط‌‌‌‌‌تان را تغییر دهید. دلیل این که تفکر منفی موجب شکست‌تان می‌شود این است که باعث می‌شود نخواهید کاری انجام دهید.

اگر ذهنیتی مثبت داشته و اقدام کردن در مواقع بروز شرایط مختلف را جزو عادات‌تان قرار دهید، شانس بیشتری در رسیدن به اهداف‌تان خواهید داشت. آیا مثبت اندیشی همیشه ضامن موفقیت است؟ البته که نه، اما اگر همواره منفی اندیشی کنید شکست خود را تضمین کرده‌اید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید