چرا جدایی عاطفی برای مدیتیشن مهم است؟

0
203
چرا جدایی عاطفی برای مدیتیشن مهم است؟

چرا جدایی عاطفی برای مدیتیشن مهم است؟

یک مدیتیشن خوب به یک ذهن متمرکز و توانایی نادیده گرفتن تمام حواس پرتی‌های بیرونی و درونی احتیاج دارد.

خیلی در مدیتیشن پیش نخواهید رفت، اگر بگذارید هر فکر، صدا یا حس فیزیکی‌ای تمرکزتان را برهم زده و حواستان را پرت کند.

آیا وقتی برای مدیتیشن کردن می‌نشینید می‌توانید تمام افکاری که به ذهن‌تان خطور می‌کنند را نادیده بگیرید؟ می‌توانید به سر وصداهای اطراف‌تان بی اعتنا باشید؟ می‌توانید به خارش پوست یا گرفتگی عضلات و درد در بدن‌تان فکر نکنید؟ به خاطراتی که ذهن‌تان را اشغال می‌کنند، آیا می‌توانید بی‌توجه باشید؟

چرا جدایی برای مدیتیشن مهم است

به جز تمرکز خوب، چه چیز دیگری به شما کمک می‌کند که حین مدیتیشن همه چیز را نادیده گرفته و بتوانید مدیتیشنی موفق و متمرکز داشته باشید؟

مورد مهم دیگری هست که می‌تواند در نادیده گرفتن حواس پرتی‌ها به شما کمک کند و آن جدایی عاطفی است.

به طور خلاصه، جدایی عاطفی توانایی آرام و ریلکس ماندن در شرایط سخت و استرس‌زا، و همینطور نادیده گرفتن افکار و احساسات منفی می‌باشد.

این مهارت به شما کمک می‌کند که در شرایط مختتلف زندگی بی مورد ناراحت نبوده و مسائل را شخصی برداشت نکنید.

جدایی عاطفی نقش حیاتی‌ای را در مدیتیشنی متمرکز و موفق بازی می‌کند. جدایی عاطفی به شما کمک می‌کند تمام افکار و احساساتی که در خلل مدیتیشن ایجاد می‌شوند را نادیده بگیرید.

این جدایی عاطفی اصلا به بی تفاوت بودن و کناره گیری از آدم‌ها ارتباطی ندارد، در واقع به معنای آرام بودن و در دست داشتن کنترل ذهن‌تان در شرایط مختلف زندگی است.

با توسعه‌ی میزان مشخصی از جدایی عاطفی می‌توانید افکار و احساسات حواس پرت کن را در طی مدیتیشن نادیده گرفته و در نتیجه سریع‌تر پیشرفت کنید.

میزان خاصی از جدایی عاطفی و تمرین منظم مدیتیشن، از شما یک انسان آرام و متعادل می‌سازد که حواسش توسط مسائل مختلف پرت نشده و نمی‌گذارد شرایط منفی بر حالت ذهنی‌اش تاثیر بگذارند.

چطور جدایی عاطفی را توسعه دهیم؟

۱_ وقتی چیزی که دوست ندارید می‌شنوید، سریع واکنش نشان ندهید. از یک تا ده شمرده یا چند نفس عمیق بکشید.

۲_سعی کنید نسبت به افکاری که به ذهن‌تان می‌رسند آگاهی داشته باشید و تلاش کنید که به افکار منفی و حواس پرت کن و بی معنی توجه نشان ندهید. این شاید کار آسانی نباشد، اما با پشتکار موفق خواهید شد.

۳_ رها کردن را یاد بگیرید. خاطرات گذشته را رها کرده و نگذارید آنها زندگی‌تان را کنترل کنند. به یاد داشته باشید که غرق شدن در گذشته شما را به جایی نخواهد رساند.

۴_بر لحظه‌ی حال تمرکز کنید. گذشته رفته و آینده هنوز نیامده. آنچه واقعا وجود دارد لحظه‌ی حال است. با تمرکز بر روی اعمال فعلی‌تان زندگی کردن در حال را یاد بگیرید. در لحظه یک کار را انجام داده و فکر و تمرکزتان فقط معطوف روی همان باشد.

۵_از مسائل برداشت بیش از حد شخصی نکنید. مهم نیست که دیگران راجع شما چه گفته یا چه فکری می‌کنند. شادی وسلامتی‌تان بسته به طرز تفکر دیگران راجع به شما نیست.

دنبال کردن این راهنمایی‌ها در زندگی روزانه‌تان، تضمین می‌کنند که حین مدیتیشن بتوانید جدایی عاطفی نیز داشته باشید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید