چرا دخترهای باهوش به همه‌چیز خیلی فکر می‌کنند و ۶ نشانه‌ی هوش بالا

0
134

دخترهای باهوش به دلیلی باهوش خوانده می‌شوند. او درباره‌ی تمام چیزهایی که اطرافش اتفاق می‌افتد کلی فکر می‌کند: کسی که با او صحبت می‌کند، کلماتی که استفاده می‌کند، تن صدایی که برای خطاب کردن او استفاده می‌شود و … همه‌ی این‌ها برایش خیلی اهمیت دارند؛ چرا که او میداند چیزهای زیادی  پشت ظاهر افراد پنهان است. باهوش بودن او به معنای نفر اول بودن در درس و رشته‌اش نیست!

او می‌خواهد بداند که بعداً قرار است چه اتفاقی بیوفتد، چون لازم دارد همه چیز را تحت کنترل داشته باشد. حتی برپایه‌ی مطالعات انجام شده هم زنان بیشتر از مردان فکر می‌کنند. آنها به همه چیز بیش از حد فکر می‌کنند چرا که لازم دارند برای هر مشکل احتمالی‌ای راه حل پیدا کنند. برای زنان چیزی تحت عنوان «ببینیم چی میشه» و «بعداً فکرشو می‌کنیم» وجود ندارد، چرا که آن زمان برای فکر کردن دیگر خیلی دیر است.

او باید سریع باشد. شاید فکر کنید که چرا ما براین حقیقت تاًکید داریم. در جواب باید گفت که چه بخواهید قبول کنید چه نه، ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردان از زنان بالاتر در نظر گرفته می‌شوند. بسته به محل زندگی و فرهنگ جوامع گوناگون هم درجه‌ی این مسئله متغیر است؛ اما به هر حال در پایان روز همه فکر می‌کنند که مردان قدرت بیشتری دارند. هر چیز که خیلی جنبش‌ها و فعالیت‌ها در سراسر دنیا سعی در بیداری مردم دارند در این باره دارند.

در ادامه با یک سری از نشانه‌های باهوشی با رویای آنلاین همراه باشید.

1_ نگران ها

همیشه گفته می‌شود که اگر زیاد بدانی، همیشه نگرانی چرا که تو تنها کسی هستی که می دانی ممکن است چه اتفاقی بیوفتد! به احتمال زیاد به همین دلیل هم هست که می‌گویند هر چه کمتر بدانی، راحت تر زندگی می‌کنی، نگرانی زیاد در حقیقت نشانه‌ی این است که شما مدام در حال تفکر هستید و تفکر مداوم هم فعالیت مغزی را در پی‌دارد و هرچه ذهن تان بیشتر فعالیت کند، باهوش تر هستید!

2_ جغدهای شب

طبق تحقیقات، کسانی که دیر می‌خوابند باهوش و کسانی که دیر بیدار می‌شوند باهوش‌تر هستند. وقتی نوبت به هوش برسد، کسانی که زود می‌خوابند 10 هیچ عقبند. درست است که می‌گویند سحرخیز باش تا کامروا شوی، اما طبق مطالعات  کسانی که شب‌ها تا دیر وقت بیدار می مانند، صرف نظر از کاری که می‌کنند، معمولاً باهوش‌تر و تیزتر از کسانی هستند که زود می‌خوابند.

3_ بامزگی

طبق مطالعه انجام شده در دانشگاه نیومکزیکو، شوخ طبعی نشانه‌ای از هوش بالاست! اینکه بدانی کی حرف بامزه بزنی هم قطعاً عامل موفقیت کسانی است که استند آپ کمدی اجرا می‌کنند. بنابراین اگر شما کسی هستید که همیشه با مزه بازی درمی‌آورد، مغزتان همواره در حال پیدا کردن نکته‌ای است که بتواند او را به جوک تبدیل کند و همین هم یک نوع تمرین مغزی است!

4_ چپ دستی

چپ دست‌ها را معمولاً به جرم و جنایت یا رمانتیک بودن ربط می‌دهند، اما در این قسمت ما می‌خواهیم بگوییم که مطالعات اخیر نشان می‌دهند که چپ‌دستی با تفکر واگرا در ارتباط است؛ تفکر واگرا یک نوع خلاقیت است که باعث رسیدن ایده‌های جدید و هوشمندانه به مغز افراد می‌شود، این یعنی اینکه آنها از متوسط مردم باهوش‌تر هستند.

5_ بچه ی بزرگ تر

همیشه بیشتر چیزها برضد بچه بزرگ‌تر است اما اینجا نه. دلیل این می‌تواند توجه والدین به شما به عنوان  تجربه‌ی اول یا هر چیزی باشد، اما مطالعات نشان می‌دهد که بچه‌های اول از خواهر یا برادرانشان کمی باهوش‌تر، موفق‌تر و با حال‌تر هستند.

6_ نگرش مثبت

افرادی که نگرش مثبت دارند از دیگران باهوش‌ترند چرا که می‌توانند هر مشکلی که با آن روبه رو می‌شوند را حل کرده و رویکردی قوی‌تر نسبت به چالش‌های زندگی داشته باشند. چنین زندگی‌ای، شادی بیشتری برایتان به ارمغان آورده و مثبت‌گرایی‌تان بر اطرافیان‌تان هم تاًثیر خواهد گذاشت. اگر شما فرد شادی هستید یعنی به هوش بالا و موفقیت نزدیک هستید، چرا که این نوع شخصیت می‌تواند درهای زیادی را برای شما باز کند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید