چرا درونگراها کارآفرینان خوبی می‌شوند؟

آیا می دانستید که یک سری از بزرگ ترین کارآفرینان و مبتکرین درونگرا هستند؟ اکثر مردم مهارت ها و فرصت هایشان را برای رسیدن به موفقیت دست کم می گیرند.

در دنیایی که برونگراها غالب تر هستند، یک درونگرا ممکن است احساس انزوا کند. اما این مسئله ای نیست که بخواهد تعیین کننده ی آینده ی فرد باشد.

با این حال ایده ی کلیشه ای که افراد از درونگراها دارند این است که کتاب خواندن را به رفتن به مهمانی های شلوغ پلوغ ترجیح می دهند. اما اصلا اینطوری نیست که درونگراها از تعامل با دیگران خوششان نیاید. موضوع این است که این کار انرژی زیادی ازشان گرفته و برای جبران آن لازم است که اندکی با خود خلوت کنند.

برون گراها دقیقا برعکس هستند. اما زیبایی قضیه آنجاست که دنیا هم به درونگراها نیازمند است و هم به برون گراها. با شناختن خودتان و دریافتن نقاط قوت منحصر بفردتان، می توانید از ویژگی های شخصیتی تان به نفع خود استفاده کنید، مثلا در کارتان.

اما چه چیز باعث می شود که اگر شما یک فرد درونگرا هستید، به کار آفرین بودن فکر کنید؟

۱- درونگراها از تنها کار کردن لذت می برند: برونگراها برای رشد و شکوفایی احتیاج دارند که دیگران دور و برشان باشند اما درونگراها تنها کار کردن را ترجیح می دهند. این بدان معنا نیست که شراکت با دیگران یا تشکیل تیم برای موفقیت در زمینه‎ ی کارآفرینی مهم نیست، بلکه بدین معناست که شما احتمالا بخش زیادی از کار را به تنهایی انجام خواهید داد.

پشت میز نشستن یا در دفترتان برای مدت طولانی ماندن چیزی است که اصلا برای شما مهم نبوده و از آن لذت هم می برید، اما در عین حال ممکن است برای یک فرد برونگرا به شدت اعصاب خرد کن باشد.

۲- جزئیات گرا هستند: درونگراها اصلا تحمل گفت و گوهای کوتاه مرسوم و روتین را نداشته و ترجیح می دهند وقت شان را صرف چیز با ارزش تری کنند. در یک جمع اجتماعی این مسئله برعلیه شما خواهد بود، اما از آنجا که هر چیز دو رو دارد، شما به طور طبیعی به جزئیات توجه نشان می دهید. مثلا یک درونگرا اولین کسی است که در یک جمع متوجه یک اشتباه لفظی یا دستور زبانی می شود.

در حقیقت افراد درونگرا متفکرانی عمیق اند که ترجیح می دهند روی مسائل مهم تمرکز کنند. آن ها از بحث در مورد مسائل بی مورد بی زارند اما این دلیل نمی شود که کلا به بحث کردن علاقه ای نداشته باشند! در اصل تا زمانیکه بحث برانگیزاننده و معنادار است، این افراد کاملا پایه هستند.

۳- با تفکر خلاقانه غریبه نیستند: نگاهی دقیق تر به کارآفرینان، مخترعین، نویسندگان و هنرمندان درونگرا بیندازید. به طورکلی می توانید تبعیت از یک الگو را مشاهده کنید: اکثرشان درونگرا هستند. آیا این تنهایی بوده که جرقه ی خلاقیت شان را زده یا مغزشان عملکردی متفاوت با بقیه داشته؟ اما مسئله ی قطعی این است که بین درونگرایی و خلاقیت ارتباطی مسلم وجود دارد. به عنوان یک کارآفرین با چالش هایی مواجه خواهید شد که بهترین راه برای حل کردن شان داشتن ذهنی خلاق است.

۴- ذاتا آرام و صبور هستند: علیرغم احتیاطات لازم، گاهی اوقات به یک باره فاجعه ای رخ می دهد که هیچ جوره نمی شد از آن اجتناب کرد. دنیای کارآفرینی پر از عدم قطعیت و ریسک کردن است. اما ذهن یک درونگرا راحت تر می تواند در چنین شرایطی آرام بماند. این افراد متوجه هستند که برای سود کردن، گاهی باید ریسک کرد، اما نه ریسک های بی پروایانه. این ویژگی میان کارآفرینان شایع است. علاوه بر این صبوری هم حین یادگرفتن چیزی جدید خیلی به کار می آید. حال چه یاد گرفتن زبانی جدید باشد چه راه اندازی و جلو بردن یک کسب و کار.

۵- نظم و انضباط و انگیزه شان از درون شان نشات می گیرد: برونگراها انرژی شان را از تعامل با دیگران می گیرند و از همین رو اغلب منتظر تایید دیگران اند. اما درونگراها از درون خودشان انرژی گرفته و شجاعت لازم برای معرفی ایده یا مفهومی جدید را خود به خود پیدا می کنند. البته اینطور نیست که به ترغیب و حمایت دیگران احتیاج نداشته باشند اما آن ها به این موضوع وابسته نیستند. و گاهی اوقات هم اذهان دیگر توانایی پذیرش ایده های انقلابی را ندارد و از همین رو بهتر است که گاهی همه چیز را با دیگران به اشتراک نگذاشت.

۶- تصمیمات شان بر پایه ی افکار منطقی است: بعضی ها ممکن است بگویند که بیش از حد منطقی بودن ممکن است باعث شود تا از آنسوی بام بیوفتید اما با این حال منطقی بودن در کسب و کار و احساسی برخورد نکردن نوعی مزیت محسوب می شود. درونگراها عاشق جنبه ی تحلیلی مسائل هستند. آن ها دوست دارند سر و ته یک مشکل را بررسی کرده و بعد بهترین راهکار را ارائه کنند.

در انتها دانستن دقیق نتیجه‎ی تصمیمات تان تنها پس از اتخاذ و اجرای آن هاست که مشخص می شود. اغلب اوقات تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که خوب به موضوع فکر کرده و اگر سود بیشتر از زیان است دست به ریسک کردن بزنیم.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید