چرا سفر کردن برای ذهن خوب است

چطور می توانید ذهن، بدن، قلب و روحی سالم تر و متعادل تر داشته باشید، اگر از منطقه ای امن تان خارج نشده و قدم در ناشناخته ها نگذارید؟ سفر کردن یکی از راهکارهایی است که به شما دیدی تازه بخشیده و ذهن تان را گسترش می دهد. سفر می تواند رازهای شاد بودن دیگر فرهنگ ها را به شما بیاموزد و در نهایت کمک می کند تا با انرژی بیشتر و روحیه ای قوی تر به زندگی روتین تان برگردید. در ادامه ۳ دلیل خوب بودن سفر کردن را برایتان عنوان می کنیم.

۱_ خارج شدن از منطقه ی امن تان باعث رشد شخصی تان می شود: تحقیقات اخیری که در دانشگاه yale انجام شده، به این نتیجه رسیده که خارج شدن از منطقه ی امن تان باعث یادگیری و آموزش می شود. ماندن در یک روتین باعث و دوره شدن با تجربیاتی مشابه و چهره هایی آشنا می تواند جلوی رشد را گرفته و حس گیر افتادن به افراد بدهد. به جای این ها از هر فرصتی که پیش می آید برای سفر به جاهای جدید، خوردن غذاهای جدید و آشنا شدن با افراد جدید استفاده کنید. از رشد کردن و بسط دادن روح و روحیه تان خارج از منطقه ی امن تان لذت ببرید.

۲_ با افراد جدیدی از فرهنگ های مختلف آشنا می شوید: خیلی ها احساس تنهایی می کنند، سفر به جاهای جدید شما را با قدرت و حس قوی ملاقات با افراد تازه آشنا می سازد. پیوند برقرار کردن با دیگران و مشاهده ی نحوه ی زندگی شان باعث شکل گیری دوستی های تازه شده و به شما دیدگاه هایی جدید می بخشد. هرچه بیشتر سفر کنید، هرچه با فرهنگ های متنوع تری آشنا شوید، روابط دوستانه ی غیر منتظره و جادویی بیشتری شکل خواهید داد.

۳_ با داستان ها و مهارت های جدید برخواهید گشت: یکی دیگر از مزایای سفر کردن ارزش و شادی ای است که وقتی برمی گردید به زندگی تان اضافه شده. چه یادگرفتن زبانی جدید است، چه مهارت های جدید، چه آشنا شدن با فرهنگ های دیگر یا فقط آزاد سازی ذهن تان، سفر کردن مزایای مثبت زیادی به همراه دارد. سفر کردن در زمینه ی سلامتی تان معجزه می کند. از انرژی تازه تان سرکار یا در خانواده استفاده کرده و برای انجام کارهایی که می خواستید و یا باید انجام بدهید انگیزه بگیرید.

حتی سفری کوتاه به خارج از شهر کلی حال و هوایتان را عوض می کند، حال تصور کنید که به جاهای جدید و دورتر سفر کنید! به جای عقب افتادن از کارهایتان، پر انرژی و با انگیزه بازگشته و به همه چیزی رسیدگی می کنید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید