چرا شریک تان گوشی موبایل تان را چک می کند

گاهی اوقات وسوسه می شوید تا نگاهی دزدکی به موبایل شریک تان بیندازید. مطالعات نشان می دهند که ۳۴% از زنان و ۶۲% از مردان گه گاهی دزدکی در گوشی شریک شان سرک می کشند. دلیل این موضوع فقط حسادت نیست. آنطور که مشخص شده، دلایل روانشناسانه ی عمیق تری می تواند پشت این قضیه باشد. در ادامه به ۸ دلیل این موضوع اشاره می کنیم.

۸_ عزت نفس شریک‎ تان کم است: در اکثر موارد وقتی کسی در پیام های شریکش سرک می کشد به این خاطر است که یا حس می کند کافی نیست یا حس می کند از سر او زیادی است. حتی در روابط با ثبات و طولانی مدت هم این افراد باور دارند که شریک شان لیاقت فرد بهتری را دارد و از همین رو به آسانی جذب دیگری می شود.

۷_ شریک تان از رابطه راضی نیست: در یک رابطه ی سالم هر دو طرف به هم اعتماد داشته و به حقوق و حریم خصوصی یکدیگر احترام می گذارند. اما اگر یک طرف حس جاسوسی اش گل می کند شاید دلیلش زیرسوال بردن رابطه است. شاید شریک تان مطمئن نیست که جهت گیری رابطه درست است یا خیر. یا شاید هم تصمیم نگرفته که می خواهد با شما بماند یا نه. در هر صورت، جاسوسی نشان می دهد که شما و شریک تان ارزش های مغایری داشته و در اسرع وقت باید راجع به  آنها صحبت کنید.

۶_ شاید شریک تان سودای خیانت به شما را در سر دارد: کنجکاوی ناسالم نسبت به زندگی شخصی شما علامتی هشدار دهنده است. گاهی اوقات وقتی کسی حس می کند اتفاق نادرستی در شرف افتادن است یا افتاده، خودش است که در واقع در حال انجام کارهای نادرست است.

۵_ شریک تان مشکل اعتماد دارد: اعتماد پایه و اساس یک رابطه ی سالم است. اینکه چقدر راحت به دیگران اعتماد می کنید به تجربیات تان بستگی دارد. اگر شریک تان فکر می کند که دارید به او دروغ می گویید، احتمالا در گذشته زیاد به او دروغ گفته شده یا مورد خیانت قرار گرفته. در این شرایط فرد باید توجیه شود که این رفتارش به تجربیات قبلی اش ارتباط دارد.

۴_ شریک تان نمی تواند حد و حدود سالمی تنظیم کند: در هر رابطه ای باید حدود مشخص شود و گذشتن از این حدود اصلا قابل قبول نیست و شریک تان باید متوجه این موضوع باشد. بنابراین اگر شما به وضوح بیان کرده اید که حریم خصوصی تان برایتان مهم بوده و نمی خواهید کسی به آن تجاوز کند، شریک تان باید به این مسئله احترام بگذارد. نگه نداشتن این حد و مرز بوسیله ی مدام چک کردن گوشی تان، اولین علامتی است که نشان می دهد در آینده با این شخص به مشکل برخواهید خورد. اگر افراد به بدیهی ترین حد و مرزهایتان احترام نگذارند، بعدها برای چیزهای بزرگ تر و مهم تر نیز، ارزش قائل نخواهند شد.

۳_ شریک تان از بی پرده حرف زدن می هراسد: اگر حس کردید شریک تان مرموز شده و به جای صادقانه صحبت کردن با شما موبایل تان را چک می کند، شاید در حال مخفی کردن چیزی است. هرچیزی که هست، فقط از مستقیم سوال کردن می توانید متوجه آن شوید. یک شریک پخته، دعوت شما به گفت و گو را رد نکرده و حاضر است در مورد مسائل مربوط به رابطه صحبت کند.

۲_ شریک تان نیازمند توجه است: بنشینید و فکر کنید که در طی ماه گذشته چقدر با شریک تان صحبت کردید. آیا مثل همیشه با هم حرف زدید و وقت گذراندید؟ اگر مدت طولانی ای است که شما دو نفر با هم گفت و گوی با کیفیت و سالمی نداشته اید، پس دلیل این رفتار شریک تان را متوجه شده اید! شریک تان کنجکاو است که در زندگی تان چه خبر است و دلش می خواهد وقت بیشتر با شما بگذارند و به همین دلیل است که گوشی تان را چک می کند.

۱_ شریک تان آماده ی یک رابطه ی جدی نیست: اگر شریک تان به جای حرف زدن با شما ترجیح می دهد که مخفیانه موبایل تان را چک کند، شاید نشانه ی این است که برای بودن در یک رابطه ی جدی به اندازه ی کافی پخته نیست. آنها می خواهند بدانند چه کسانی به شما زنگ می زنند و پیام می دهند، اما می توانند به راحتی این سوال را مستقیما از شما بپرسند. اگر شخص نمی تواند چنین سوال ساده ای را از شما بپرسد، فکر کنید که در مورد موضوعات جدی تر چه برخوردی خواهد داشت.

آیا شما هم گوشی شریک تان را چک کرده اید؟ او چه واکنشی نشان داده؟

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید