چرا لبخند زدن انقدر مهم است؟

تحقیقات اخیر به نتایج جالبی دست یافته، کسانی که از بوتاکس (تزریقی که به افراد در از بین بردن و صاف کردن چروک‌های‌شان کمک می‌کند) استفاده کردند، کمتر از دیگران دچار افسردگی شده و در طی روز کمتر حس بد و بی‌حالی داشته‌اند. این افراد گزارش داده‌اند که حین دیدن فیلم‌های درام و غمگین، کمتر احساس ناراحتی کرده‌اند. حال چه ارتباطی میان این ماده‌ی شیمیایی و خلق و خوی افراد وجود دارد؟ در اصل این موضوع به ترکیب ماده‌ی شیمیایی ربطی ندارد، بلکه به طریقه‌ی تاثیر گذاری این ماده‌ی شیمیایی بر عضلات صورت مربوط است.

ارتباط میان حالات صورت و احساسات

اگر به حالت چهره‌ی دوستان‌تان حین تماشای فیلم ترسناک نگاه کنید، متوجه می‌شوید که تا حدودی ویژگی‌های چهره‌ی بازیگران فیلم را به خود گرفته‌اند.

آیا می‌دانید چرا حین تماشای فیلم‌های ترسناک می‌ترسید؟

به این دلیل است که حالت چهره‌ی ترسیده‌ی بازیگر به شما منتقل شده. در اصل به همین دلیل هم هست که در کنار افراد با اعتماد بنفس احساس راحتی می‌کنید، چرا که این افراد از طریق حالات چهره‌شان به ما احساس ریلکس بودن و راحتی منتقل می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهند که اگر نتوانیم حالتی را به چهره‌مان بدهیم، احساسات مربوط به آن را هم کمتر پیدا می‌کنیم. از آنجایی که بوتاکس یک سری از عضلات صورت را فلج می‌کند، به طوریکه اخم کردن دشوار می‌شود، داشتن احساسات غمگین نیز سخت‌تر می‌شود.

چرا لبخند به شدت مهم است؟ چطور می‌توانید از این اطلاعات به سود خودتان بهره ببرید؟

لبخند زدن راه حل نهایی بهبود خلق و خوی‌تان نیست. چرا که اصلا منطقی بنظر نمی‌رسد، اما هر چه بیشتر لبخند بزنید شاد‌تر خواهید شد.

لبخند زدن بر جذابیت‌تان می‌افزاید

در طی آزمایشی، به مردان تصاویری از خانم‌هایی که لبخند نداشتند نشان داده و از آن‌ها خواسته شد که از ۱ تا ۱۰ به این خانم‌ها امتیاز بدهند. وقتی همان خانم‌ها دوباره با لبخند به آقایان نشان داده شدند، نمرات بالاتری به آن‌ها داده شد چرا که فکر می‌کردند اینطوری جذاب‌ترند. پس علاوه بر اینکه خلق و خوی‌تان بهبود پیدا می‌کند، با بیشتر لبخند زدن جذاب‌تر هم بنظر خواهید رسید؛ پس همیشه لبخند بزنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید