چرا نباید با جراحی پلاستیک مخالف بود

خیلی ها به هرگونه جراحی پلاستیک دید بدی دارند. با اینکه جراحی شاید تغییر کوچکی ایجاد کند، اما می تواند زندگی فرد را از این رو به آن رو کند. در ادامه به دلایلی که مردم ممکن است به خاطر آنها اقدام به جراحی پلاستیک کنند را عنوان می کنیم.

همه حق داشتن اعتماد به نفس دارند

گاهی نقصی در بدن فرد می تواند به عزت نفس او صدمه وارد کرده و موجب پیچیدگی هایی بشود. اصلا اشکالی ندارد که بخواهید وقتی در آینه نگاه می کنید زیبا بوده و احساس خوبی داشته باشید. در خیلی از مواقع افراد برای اینکه از سوی دیگران پذیرفته شوند جراحی پلاستیک نمی کنند، بلکه به خاطر این است که به خودشان حس بهتری داشته باشند. خیلی ها اذعان کرده اند که جراحی زیبایی، تاثیر روانشناسانه ی مثبتی بر آنها داشته است.

می تواند به شدت باعث بهبود سلامت روان شود

اغلب اوقات کسانی که از ظاهرشان رضایت ندارند به اضطراب، افسردگی و دیگر مسائل مربوط به سلامت روان مبتلا می شوند. جراحی پلاستیک به آنها کمک می کند تا بر این مشکلات غلبه کنند. اینکه کسی بخواهد کنترل بیشتری بر زندگی اش داشته باشد بسیار ستودنی است.

گاهی به دلیل مشکلات مربوط به سلامتی ضروری است

قضیه همیشه فقط ظاهر نیست. مثلا جراحی بینی گاهی باعث بهبود تنفس می شود، کاهش سایز سینه ها باعث کاهش درد گردن، شانه ها و ستون فقرات می شود. برداشتن چربی ها باعث کاهش سطوح تری گلیسیرید در بدن می شود. جراحی پلک می تواند افتادگی پلک را برطرف کند حتی بوتاکس هم می تواند درجلوگیری از تعریق بیش ازحد و میگرن، موثر باشد.

به افراد انگیزه ی پیشرفت می دهد

عمل‎های زیبایی مثل لیپوساکشن فقط باعث بهبود ظاهر نمی شوند. با رسیدن به نتیجه ای خوب پس از لیپوساکشن افراد می توانند انگیزه و عادات بهتری پیدا کرده و سبک زندگی سالم تری را دنبال کنند.

باعث پیشرفت کاری می شود

رفع برخی از نقایص باعث می شود ظاهر کلی فرد به طور چشمگیری تغییر پیدا کند و این تغییر از چشم جامعه دور نخواهد ماند. افراد خوش چهره فرصت های کاری بیشتری را از آن خود می کنند چرا که برای برخی کارها و کارفرماها ظاهر مهم است.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید