چرا نباید شکست را باور کنید

موفق ترین افراد معترفند که در زندگی بالا و پایین های زیادی داشته اند، و در مسیرشان با موانع زیادی برخورد کرده اند و از هر یک از تجاربشان درسهای زیادی آموخته اند.
مایکل جردن می گوید: من بیش از ۹۰۰۰ پرتاب را در طول زندگی کاری ام از دست داده ام، در ۳۰۰ بازی شکست خوردم. بیست و شش بار پرتاب تعیین کننده بازی را خراب کرده ام. بارها و بارها در زندگی شکست خورده ام و دلیل موفقیتم نیز همین است.
شما نمیتوانید موفقیت را از شکست جدا کنید – همگی بخشی از مسیر راه هستند. دفعه بعد که شکست خوردید ممکن است در ابتدا برایتان سخت باشد اما اگر بلند شوید و به تمرین ادامه دهید از سفرتان لذت بیشتری خواهید برد. با خشم و ناراحتی هیچ گاه زندگی کاملی را تجربه نمی کنید. ببخشید، فراموش کنید و به حرکت ادامه دهید.
افراد موفق از ابتدا موفق نبوده اند. آنها مانند بقیه ما در مسیر خود شکست خورده اند. وقتی به جایگاه خوبی رسیدند، مردم گفته هایشان را برای یکدیگر نقل قول کرده اند. مانند نقل قولی از چارلز کترینگ : شکستها نشانه های راهنمای مسیر موفقیت هستند» یا راس پترو می گوید : « وقتی میخواهم تیم تشکیل دهم همیشه ابتدا به دنبال افرادی می گردم که عاشق برنده شدن هستند. اگر نتوانم کسی را پیدا کنم به دنبال کسانی می گردم که از باختن متنفرند»
افرادی هم هستند که ادعا می کنند هیچ گاه شکست نخورده اند.

از شکست نترسید

در مسیر رسیدن به موفقیت از شکست نترسید. در واقع موفق شدن با شکست خوردن همراه است. وقتی انگیزه ذاتی از نوعی حس شادمانی، هدفمندی و تسلط پیدا می کنید، در مسیر صحیحی قرار دارید. مهم نیست چند بار شکست می خورید. آنقدر شکست بخورید تا موفق شوید.
وقتی متوجه شوید که قدرت جذب انواع موفقیت ها در رابطه با شرایط و موقعیتهایی که میخواهید را دارید، میتوانید بر روی نکات مثبتی که در مسیرتان با آن رو به رو می شوید تمرکز کنید.
کارآفرینان باید مراقب آرزوهایی که می کنند باشند. رسیدن به یک هدف مالی ممکن است امکان پذیر باشد اما رسیدن به آن نقطه ی عطف، توسط همکارانی که از نظر اخلاقی مشکل دارند ارزشش را ندارد. مدیران بزرگ برای خود فالوور جذب نمی کنند بلکه در عوض مدیران دیگری را پرورش می دهند که الهام بخش اطرافیان خود هستند. وقتی افراد حرفه ای را پیدا می کنید که برای کاری که انجام می دهند اهمیت قائل هستند، مانند طلا به آنها بچسبید. بقیه را رها کنید. زندگی آن قدر کوتاه است که فرصتی برای چسبیدن به افراد متوسط یا ریاکار وجود ندارد.

به کارتان نظم و ترتیب بدهید

دوران وقت تلف کردن و گشتن در روزنامه ها گذشته است. با اطمینان از اینکه هر آنچه که لازم داشته باشید در زمان مناسب به دست می آورید به آرامش ذهنی برسید. وقتی شرایط در خانه یا محیط کار آشفته است، نمیتوانید به خوبی ذهنتان را باز نگه دارید و در هر یک از آن مکانها به خوبی عمل کنید.

موفقیت را جشن بگیرید

برای دست یافتن به بسیاری از چیزهای ارزشمند در زندگی به کمی کمک از جانب دیگران نیاز دارید. کمی درنگ کنید و ببینید چطور بعد از شکست خوردن توانسته اید به اهداف تان برسید و از کسانی که در مسیر رسیدن به موفقیت شما را یاری کرده اند، تشکر کنید.

ساده بگیرید

بسیاری از افراد و شرکت ها درباره شفاف سازی صحبت می کنند اما تعداد کمی موفق به انجام آن می شوند. اگر زمان و انرژی زیادی را صرف همکاران زودرنج تان می کنید تا مشتریانی که به آنها خدمات می رسانید، وقت آن رسیده که تیم جدیدی انتخاب کنید. آنها افرادی هستند که باید در هر گفتگویی غالب باشند و مرتبا از آنها تعریف شود. از اینکه چقدر پس از رفتن آنها محیط کارتان پربازده تر و شادتر می شود تعجب خواهید کرد.

اولیت های مشخصی را وضع کنید

زندگی و کسب و کار یعنی انتخاب. با حجم اطلاعاتی که امروزه در دسترس همگان است، نداشتن اولویت های مشخص در زندگی می تواند شما را دیوانه کند. برای کارهایتان ضرب الاجل تعیین کنید، بهترین تصمیم را بگیرید و حرکت کنید.
چه یک روز، یک هفته یا یک ماه برای اتمام پروژه ای فرصت داشته باشید، در نظر گرفتن محدودیت زمانی به شما در الویت بندی کردن عواملی که روی تصمیمتان تاثیر می گذارند، کمک می کند. از استرس گرفتن درباره کارهایی که در لیست تان باقی مانده اند خودداری کنید و روی کارهایی که واقعا اهمیت دارند، متمرکز شوید. وقتی اهداف تان را مشخص کردید، متوجه می شوید که هر چه کمتر، بهتر است.
امسال بر روی افرادی در زندگی تان متمرکز شوید که ارزشها و دیدگاههای مشابهی با شما نسبت به آینده دارند. شما این قدرت را در درونتان دارید که اتفاقات خوبی را در زندگی تان رقم بزنید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید