چرا همیشه پشتکار بر استعداد پیشی می گیرد

استعداد توانایی ذاتی برای انجام یک کار است. وقتی در حوزه ای استعداد دارید، غریزه لازم برای انجام یک مهارت یا نشان دادن کیفیتی خاص را دارید. اما این تنها بدین معناست که که « مکانیزم خام» را دارا هستید.

بنابراین ابزار لازم برای انجام کار را دارید اما تا زمانی که یاد نگیرید چطور به شکل موثری از این منابع استفاده و آنها را مدیریت کنید، نمیتوانید از استعدادهایتان در بالاترین سطح استفاده کنید.

اینجاست که « سختکوشی» اهمیت خودش را نشان می دهد. سختکوشی در کنار استعدادهای ذاتی و غرایز طبیعی شما را به سطوحی می رساند که دیگران هیچ گاه نمی توانند به آن برسند. اما استعداد به تنهایی قادر به این کار نیست. شما باید استعدادهایتان را بواسطه سختکوشی، تمرین و تلاش کردن کامل کنید.

با اینکه ممکن است استعداد شما خاص و منحصربفرد باشد ، سختکوشی، بر استعداد پیشی می گیرد و عامل حمایت کننده ای است که شما را به بالاترین درجات می رساند

چرا سختکوشی همیشه بر استعداد پیشی میگیرد

الف. استعداد برای آنکه شکوفا شود و زنده بماند به سوخت / انرژی ( سختکوشی) نیاز دارد

استعداد یه موهبت الهی است. به افراد موفق دنیا در زمینه ورزش، هنر یا سرگرمی نگاه کنید. آنها تنها به استعداد خود تکیه نمی کنند. بلکه در عوض همیشه مشغول تمرین هستند تا در عرصه کاری خود از دیگران عقب نمانند.

ممکن است تمام استعدادهای دنیا را داشته باشید اما اگر سخت تلاش نکنید تا آن را فعال نگه دارید و به دیگران نشان دهید، به آن سطح از موفقیتی که میخواهید نمی رسید. اگر سختکوش نباشید، استعداد شما بالقوه باقی می ماند و کم کم مانند شمعی بدون شعله خاموش می شود.

درست همانگونه که شمع خاموش نمیتواند مسیرتان را روشن کند ، استعداد بدون سختکوشی نمیتواند شما را به سطح بالایی از موفقیت برساند.

ب. سختکوشی عامل جدا کننده است – انرژی به مهارتها، آرزوها، خواستها و استعدادهای ما سوخت می رساند تا درخشانتر از یک الماس شویم.

سختکوشی کاتالیزوری است که موفقیت ما را تحت هر شرایطی ممکن می سازد. سخت کوشی تمرین و آماده سازی ای است که برای تقویت مهارت ها و توانایی های طبیعی خود از آن استفاده می کنیم .بنابراین سختکوشی عاملی است که سریعتر از دیگران به خط پایان می رسد.

 

ریاضیدانان و مهندسان به طور مداوم توابع و فرمول ها را ارزیابی می کنند تا روش های جدیدی را  ایجاد یا  روشهای قبلی را اصلاح کنند . پزشکان و وکلا دایما مفاهیم جدید را یاد می گیرند و برای آنکه در زمینه کاری خود به روز باشند از آنها استفاده می کنند.

سختکوشی بدون در نظر گرفتن سطح استعداد شما، لازمه موفقیت است.

سختکوشی همیشه بر استعداد پیشی می گیرد. گرچه استعداد عامل پنهانی است که می تواند باعث موفقیت شود،  اما بدون سختکوشی امکان پذیر نیست. سختکوشی عامل تقویت کننده ای است که  برای مدت زمان طولانی به شما انگیزه حرکت و عملکرد در سطوح بالا را می دهد. استعداد موقعیتهایی برای موفق شدن را در مسیر زندگی تان فراهم میکند. اما سختکوشی ابزار لازم برای شناسایی آن موقعیتها و تبدیل کردن آنها به واقعیت را می دهد. چه استعداد خاصی داشته باشید یا توانایی ذاتی تان در حد متوسط باشد، سختکوشی امکان تبدیل شدن پتانسیل هایتان را به واقعیت می دهد.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید