چرا وقتی در ماشین هستید خواب تان نمی برد؟

0
122
چرا وقتی در ماشین هستید خواب تان نمی برد؟

چرا وقتی در ماشین هستید خواب تان نمی برد؟

با اینکه ممکن است خیلی سفر جاده ای را دوست داشته باشیم، اما گاهی اوقات جاده های پیچ در پیچ یا درخت هایی که با سرعت از کنارشان رد می شویم باعث خواب آلودگی ما می شوند. بعضی افراد نمی توانند جلوی خوابیدن شان در ماشین را بگیرند. صدای موتور ماشین و پیچ و خم های ملایم آن ها را به سرزمین خواب و رویا می فرستد. اما کسانی که باید بیدار بمانند چه؟ حال یا برای صحبت با راننده یا لذت بردن از مناظر.

طبق تحقیقات، توانایی یا عدم توانایی تان در به خواب رفتن در ماشین حرف های زیادی راجع به شما می زند. دکتر Guy Meadows دانش خود را در این زمینه به اشتراک گذاشته است.

” برای برخی افراد در صندلی مسافر بودن فرصتی برای خوابیدن است. اینکه کسی دیگر رانندگی  کند این حس را به آن ها می دهد که مسئولیت بر عهده ی کس دیگری است و آن ها می توانند ریلکس کنند.”

به همین دلیل است که کودکان انقدر راحت در ماشین خواب شان می برد. کودکان نه تنها به طور کامل در لحظه ی حال زندگی می کنند، بلکه کاملا هم به راننده اعتماد دارند!

به همین دلیل است که کودکان انقدر راحت در ماشین خواب شان می برد. کودکان نه تنها به طور کامل در لحظه ی حال زندگی می کنند، بلکه کاملا هم به راننده اعتماد دارند. اما به گفته ی این دکتر، خوابیدن در ماشین برای یک سری دیگر غیرممکن است. “اگر شما مسافری مضطرب هستید، خلاف این قضیه برای شما صدق می کند. برای این افراد، هر دست انداز، ترمز یا افزایش سرعتی توجه جلب می کند- این افراد همچنین حس می کنند که باید مراقب راننده باشند.”

وقتی چنین احساسی داریم. لازم می دانیم که بیدار مانده و در صورت لزوم کنترل شرایط را به دست بگیریم. اساسا می شود گفت که ما راننده دوم در صندلی عقب هستیم.

شما جزو کدام دسته از افراد هستید؟ راحت در ماشین خواب تان می برد یا از ابتدا تا انتهای مسیر بیدار هستید؟

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید