چرا کتاب خواندن باید برایتان یک اولویت باشد؟

در کشور ما ایران، مشکل عدم مطالعه‌ی کتاب وجود دارد و این‌که مردم وقت کمی را برای مطالعه‌ی کتاب‌های گوناگون می‌گذارند.اگر شما جزو این دسته افراد هستید، باید بدانید که علم هم از این گفته که کتاب خواندن برایتان خوب است حمایت می‌کند.

خواندن کتاب‌های تخیلی باعث می شود خلاق‌تر و اپن مایند‌تر باشید: طبق مطالعه‌ا‌ی که در دانشگاه تورنتو انجام شد، مشخص شد که افرادی که داستان‌های کوتاه و تخیلی می‌خوانند نسبت به کسانی که مقالات غیر تخیلی می خوانند نیاز به فرجام شناختی کم‌تری داشته و هم‌چنین از ذهنی بازتر برخوردار بودند. درواقع خواندن مقالات به افر‌اد در مورد یک چیز آگاهی می‌دهد، اما همیشه منجر به تفکر بیش‌تر در آن زمینه نمی‌شود.

افرادی که کتاب می‌خوانند عمر طولانی‌تری دارند: در این مطالعه ۳۴۳۵ نفر فرد بالای ۵۰ سال مورد مطالعه قرار گرفتند و مشخص شد که کسانی که روزانه ۳۰ دقیقه کتاب می‌خوانند ۲۳ ماه طولانی‌تر از کسانی که کتاب نخوانده یا مجله می‌خواندند عمر کرده‌اند. مطالعه‌ی کتاب همچنین باعث تقویت واژگان، مهارت‌های فکری و تمرکز می‌شود. این موضوع هم‌چنین به هم‌دلی، درک اجتماعی و هوش هیجانی نیز تاثیر می‌گذارد، یعنی چیز‌هایی که باعث می‌شوند به طور کلی طولانی‌تر بر روی این سیاره بمانید.

خواندن ۵۰ کتاب در سال کاری است که واقعا می‌توانید انجام دهید: با این‌که شاید خواندن یک کتاب در هفته کار دشواری بنظر برسد. اما توسط شلوغ‌ترین افراد هم شدنی است.فقط کافی است از وقت‌های اضافه‌تان در تخت، توی صف و غذا استفاده کنید تا این امر را محقق کنید. با این ‌کار آرامش و میزان رضایت‌تان افزایش یافته، خواب‌تان بهبود می‌یابد و خیلی چیزها یاد خواهید گرفت.

افراد موفق کتاب‌خوان هستند: این به این دلیل است که افراد جاه‌طلب و موفق مشتاق پیشرفت خودشان هستند. کتاب‌هایی هستند که می‌توانند در زندگی و اهداف‌تان به شما کمک کنند، فقط کافی است گشتی در اینترنت زده و از چند نفر مشورت بخواهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید