چطور با استفاده از تخیل‌تان از شر مشکلات مالی خلاص شوید؟!

آیا می دانستید تخیل قدرتی واقعی است که می تواند به طرق مختلف بهتان کمک کند؟ اکثر مردم به تخیل به چشم چیزی غیرواقعی، توهمی و مرتبط با منفعلی و رویاپردازی نگاه می کنند؛ اما این دیدگاه صحیحی نیست. تخیل تان می تواند شما را از شر قرض ها، سختی ها و مشکلات مالی نجات دهد. تخیل می تواند درهای جدیدی به سوی تان باز کرده و فرصت های تازه ای به زندگی تان بیاورد.

تمام افراد موفق از تخیل شان به سازنده ترین روش استفاده کرده و می کنند. تخیل کردن یکی از رازهای اصلی موفقیت است.

وقتی جیم کری هنوز بازیگر شناخته شده ای نبود، تصمیم گرفت چکی به مبلغ ۱۰ میلیون دلار برای خودش بنویسد. او تاریخ چک را سال ۱۹۹۴ نوشته و برای انگیزه دادن به خودش آن را در کیف پول با خود به همراه داشت. اول در سال ۱۹۹۴ برای بازی در فیلم “احمق و احمق تر” ۱۰ میلیون دلار دستمزد دریافت کرد.

آرنولد شوارتزنگر هم از تخیل برای دستیابی به اهدافش استفاده کرده. به گفته ی او: من در فکرم بود که بدنی شبیه به Reg park داشته باشم. این مدل همینطور در ذهنم بود و من فقط باید برای به حد آن رسیدن تلاش می کردم. هر چه بیشتر روی این تصویر ذهنی تمرکز می کردم و روی بدنم کار می کردم، بیشتر متوجه می شدم که شبیه او بودن برایم واقعی و ممکن است.

اپرا وینفری می گوید: بهترین و بلند بالاترین تصویر را برای زندگی تان مد نظر داشته باشید، چرا که به هر چه اعتقاد داشته باشید به همان تبدیل می شوید.

این ها فقط چند مثال از حجم زیاد مثال هایی است که می شود از افراد معروف و معمولی ای زد که از قوه ی تخیل شان برای تغییر دادن زندگی و به موفقیت رسیدن استفاده کرده اند. افراد از تخیل شان برای رسیدن به شغلی خاص، موفقیت در کسب و کار، برنده شدن در مسابقه ای و خیلی زمینه های دیگر استفاده کرده اند.

تخیل تان فیلمی است که در ذهن تان پخش می کنید. مادامی که به پخش آن در ذهن تان ادامه می دهید بر روی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه تان تاثیر گذاشته و نحوه ی تفکر، عادات و اعمال تان را دستخوش تغییر می کند. تخیل تان می تواند شما را از شر قرض و مشکلات مالی خلاص کند.

۱- اگر مدام به قرض ها و مشکلات مالی تان فکر کنید، این افکار ذهن تان را در برگرفته و بر احساسات و انتظارات تان تاثیر می گذارند. از آن پس شما انتظار مشکلات بیشتری را داشته و نمی توانید راه حلی پیدا کنید.

۲- اگر مدام به قرض ها و مشکلات تان فکر کنید، فقط باعث می شوید آن ها بیشتر و بزرگ تر شوند و هیچ کاری برای حل کردن شرایط انجام نخواهید داد.

راه حل این است که به طوری سازنده از تخیل تان استفاده کنید. شما باید با افکار منفی تان خداحافظی کرده و نگذارید آن ها به ذهن تان دسترسی پیدا کنند.

فرقی نمی کند زندگی چقدر دشوار است، باید همواره در ذهن تان زندگی ایده آل تان را تصور کنید. باید اهداف تان را واقعی و دست یافتنی تصور کنید. باید خودتان را در وضعیت اقتصادی مطلوبی ببینید.

تخیل قدرتی واقعی است که می توانید همین الان به طریقی سازنده از آن بهره ببرید. این چیز جدیدی نیست، همیشه از آن استفاده کرده اید، گاهی اوقات به طرزی سازنده اما اکثر اوقات به طریقی منفی.

اگر در قرض بوده و مشکلات مالی دارید، روی مشکلات تمرکز نکنید. باید روی راه حل ها تمرکز کنید. باید خودتان را در وضعیت مالی خوبی تجسم کنید.

چطور از تخیل تان برای بهبود وضع مالی تان استفاده کنید

۱- این کار را با استفاده از تخیل تان انجام می دهید. آنچه که می خواهید را در ذهن تان متصور می شوید نه آنچه که نمی خواهید را.

۲- خودتان را در حالیکه پول بیشتری داشته و به راحتی می توانید آن را خرج کنید تصور می کنید.

۳- سناریوهایی را در ذهن تان تجسم می کنید که در آن ها خوشحال و راضی بوده و چون پول دارید درگیر قرض نیستید.

۴- باید از فکر کردن در مورد مشکلات تان، قرض ها، کمبود پول سر باز زده و تمرکزتان روی عکس قضیه باشد یعنی داشتن پول و امنیت مالی.

شاید این کار در ابتدا آسان نباشد چون باورتان نمی شود که می توانید زندگی تان را عوض کنید. در این مسیر باید دوباره ذهن تان را برنامه ریزی کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید