چطور با این ۵ نکته در هر گروهی محبوب باشیم؟

چقدر دوست دارید در حلقه‌های کاری یا اجتماعی محبوب بوده و مورد استقبال قرار بگیرید؟ یکی از عمیق‌ترین نیازهای انسان این است که احساس مهم بودن بکند. وقتی در زندگی احساس اهمیت و ارزشمندی به دیگران بدهید، آن‌ها هم به مانند شما، از شما استقبال کرده و درها را به روی‌تان می‌گشایند. این راز محبوبیت هم از لحاظ فردی و هم حرفه‌ای است. اگر در کسب و کاری هستید، جذاب بودن و و احساس اهمیت دادن به دیگران در تمام شرایط کاری به‌تان کمک می‌کند، از شرایط مذاکره گرفته تا پول قرض کردن و تاثیر گذاری بر مشتریان کلیدی. اگر در کار فروش باشید، احساسی که مشتریان به شما پیدا می‌کنند و حسی که وقتی در کنار شما هستند دارند، سطح فروش‌تان و توصیه‌ی شما به دیگران را تعیین می‌کند.

در زندگی شخصی، کاری و اجتماعی هم، آموختن جذاب‌تر بودن شما را محبوب‌تر، خواستنی‌تر، تاثیر گذار‌تر و متقاعد کننده‌تر می‌سازد.

حال چطور می‌توان هوشمندانه جذاب بود؟ ما در ادامه ۵ رفتاری که می‌توانید برای دادن حس اهمیت به دیگران از خودتان نشان بدهید را به شما معرفی می‌کنیم.

چطور در هر گروهی محبوب باشیم:

۱- در هر تعاملی لبخند بزنید.

۲- زیاد از کلمه‌ی “مچکرم” استفاده کنید.

۳- تعریف‌های هوشمندانه از دیگران بکنید.

۴- دیگران را مورد تقدیر و تایید قرار دهید.

۵- به دیگران توجه کامل داشته باشید.

حال در ادامه به توضیح دقیق‌تر هر کدام از این موارد می‌پردازیم.

۱- در هر تعاملی لبخند بزنید

هر فردی در اعماق خود نیاز دارد که بی قید و شرط توسط دیگران پذیرفته شود، بدون قضاوت یا انتقاد. حالا شما چطور می‌توانید این پذیرش بی‌قید و شرط را از خود نشان بدهید؟ با لبخند زدن! یک لبخند صادقانه‌ی از دیدنت خوشحالم، دل دیگران را گرم کرده، حس اهمیت به‌شان می‌دهد و باعث می‌شود از لحظه‌ی اول ناخود آگاه از شما خوش‌شان بیاید.

۲- زیاد از کلمه‌ی “مچکرم” استفاده کنید

همه دوست دارند به خاطر چیزی مورد قدردانی قرار بگیرند، هرکاری که برای دیگری می‌کنند. وقتی از کلمه‌ی جادویی “مچکرم” استفاده می‌کنید، باعث می‌شوید دیگران احساس اهمیت و شادی کنند، عزت نفس‌شان بالا برود و تمایل‌شان برای کمک کردن به شما افزایش پیدا کند.

۳- تعریف‌های هوشمندانه از دیگران بکنید

هر موقع که از دارایی‌ها، صفات و دستاورد‌های دیگران تعریف می‌کنید، آن‌ها به طور اتوماتیک احساس اهمیت و ارزش بیشتری می‌کنند. انتخاب دیگران در لباس پوشیدن، مدل مو، ماشین، کیف یا طراحی دفتر را تحسین کنید. خانه یا آپارتمان‌شان را تحسین کنید. از مدارک یا گواهی نامه‌های‌شان تعریف کنید. هر موقع از یک نفر به خاطر چیزی که به وضوح وقت و انرژی‌اش را برای آن گذاشته تعریف می‌کنید، تصویری که از خودشان دارند را بهبود بخشیده و عزت نفس‌شان را بالا می‌برید. در نتیجه در نظر آنان “جذاب” جلوه می‌کنید.

۴- دیگران را مورد تقدیر و تایید قرار دهید

سخاوت‌مندانه دیگران را به خاطر دستاورد‌های کوچک و بزرگ‌شان مورد تایید و تقدیر قرار دهید. هر موقع کسی کار با ارزشی می‌کند، به‌شان بگویید چه قدر خوب هستند و چه کار خوبی انجام داده‌اند. این کار اعتماد بنفس و عزت نفس‌شان را بالا می‌برد.

وقتی از همسر و فرزندان‌تان، کارمندان و همکاران‌تان، مشتریان و تامین کنندگان‌تان تقدیر می‌کنید، باعث می‌شوید حس اهمیت بیشتری کرده و شما بنظرشان “جذاب” بیایید.

۵- به دیگران توجه کامل داشته باشید

مردم به اندازه‌ای که به‌شان گوش داده شده و احترام گذاشته می‌شود، احساس اهمیت و ارزشمندی می‌کنند. هر موقع کسی در حال صحبت است و شما با دقت به او گوش می‌دهید، عزت نفس‌ش بالا می‌رود. مغز او هورمون دوپامین آزاد کرده و همین باعث می‌شود که از در کنار شما بودن حس خوبی داشته باشد.

در زندگی به دنبال فرصت‌های کوچکی برای دادن حس ارزشمندی و خاص بودن به دیگران باشید. جوری به‌شان لبخند بزنید که نشان دهد از دیدن‌شان خوشحال هستید. مرتب از آن‌ها تشکر کنید. صمیمانه از دیگران تعریف کنید. به شدت مورد تحسین قرارشان دهید و وقتی صحبت می‌کنند به آن‌ها گوش فرا دهید.

پس از آن به زودی شاهد خواهید بود که بدون هیچ تلاشی از سمت شما، همه در مورد اینکه شما چقدر “جذاب” هستید صحبت می‌کنند.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید