چطور بدون قرص با افسردگی مبارزه کنید

این روزها افراد بیشتر و بیشتری به افسردگی دچار می شوند، نه به این دلیل که تنها هستند، بلکه بیشتر به خاطر اینکه خود را در معرض محرک های نامناسبی قرار می دهند.

شبکه های اجتماعی، اخبار، افکار مردم و دیگر چیزهایی که توانایی خراب کردن حال  و مود ما را دارند. اگر خوب روی خودتان کار نکرده باشید، این مسائل رویتان اثر گذاشته و در شدیدترین حالت باعث “افسردگی” تان می شوند. این شرایطی است که نباید نادیده گرفت چراکه بیشتر مردم نمی توانند خود را از آن نجات دهند. حتی اگر اراده ی کافی برای افزایش عزم و اراده تان ندارید، همیشه راهی وجود دارد. به جای اینکه ذهن تان را متقاعد به انگیزه پیدا کردن بکنید، کافی است سعی کنید راهکارهایی که در ادامه آورده ایم را دنبال کنید.

۱_ از تکنولوژی دور بمانید

 اکثر اوقات، اخباری که از دنیا دریافت می کنید منفی هستند. لازم است که اخبار بد را با اخبار خوب جایگزین کنید. بدین منظور اجتناب از تکنولوژی، ایده ی خوبی است.

۲_ از شبکه های اجتماعی دوری کنید

 افسردگی این خاصیت را دارد که باعث می شود هر موقع شادی دیگران را ببینید احساس بدبختی بیشتری بکنید. از این آدم های شاد در شبکه های اجتماعی زیادند که دارند لذت زندگی را می برند و عکس های خوشحال از خود پست می کنند. همچنین مطالعات نشان می دهند که افزایش فعالیت در شبکه های اجتماعی ارتباط مستقیمی با افسردگی و اضطراب دارد.

۳_ در پی معاشرت با دوستان باشید

 تنهایی افسردگی را تحمل نکنید. به دنبال معاشرت و گفت و گو با دوستی باشید چراکه او قطعا متوجه وضعیت شما بوده و کنارتان خواهد بود. حضور یک دوست برای عوض کردن حال و هوایتان کافی است.

۴_ زمانی را در طبیعت بگذرانید

 از آنجایی که طبیعت پر از انرژی شفابخش است، وقتی بیرون می روید و خود را در آن غرق می کنید، ریلکس تر شده و حس بهتری پیدا خواهید کرد. طبیعت نه تنها به شما انرژی می بخشد، بلکه ذهن تان را هم آرام می کند.

۵_ بدن تان را به حرکت در بیاورید

 هر فرمی از فعالیت فیزیکی که می خواهید انجام بدهید مهم نیست، تنها ۲۰ دقیقه ورزش کردن در طی روز حال و هوایتان را بهتر می کنید. حرکت دادن بدن تان باعث افزایش گردش خون شده و باعث می شود انرژی تان افزایش پیدا کند.

۶_ زمانی را برای مدیتیشن کنار بگذارید

 مدیتیشن بهترین راه برای آرام کردن اعصاب و ذهن تان است. اگر تمرکز کردن برایتان دشوار است می توانید ویدئوهای آموزشی ببینید یا مطالب خودآموز بخوانید.

۷_ با حیوان خانگی تان وقت بگذرانید

 یکی از راه های کمک به افراد مبتلا به اختلال اضطراب، پت درمانی است. دلیل این امر آن است که حیوانات معصوم و مهربان بوده و سرشار از عشق هستند. حتی گفته می شود که گربه ها انرژی منفی را جذب می کنند. اگر حیوان خانگی دارید، سعی کنید او را بغل کرده و اجازه دهید خوشحال تان کند.

۸_ نفس های عمیق بکشید

 نفس عمیق از سنگینی ای که حس می کنید می کاهد. با دم تان، تصور کنید که انرژی مثبت وارد بدن تان می شود و با بازدم تان، ببینید که انرژی های منفی از درون تان خارج می شوند. این کار را چند بار تکرار کنید تا شاهد نتایج آن باشید.

۹_ قدردان باشید

 به چیزها یا آدم هایی که در زندگی دارید فکر کنید. قدردان داشتن شان باشید. قدردانی توجه تان را معطوف به چیزهایی می کند که دارید و مثبت گرایی را در شما افزایش می دهد. مطالعات نشان داده اند که قدردانی باعث سلامت فیزیکی و روانشناسانه ی بیشتر می شود.

۱۰_ اعمال مهربانانه انجام دهید

 بیرون بروید، به غریبه ها لبخند بزنید. یا اگر همسایه تان کمکی احتیاج دارد کمکش کنید. یک سری از وسایل تان را ببخشید. کمک کردن به دیگران باعث می شود به طور آنی حال تان بهتر شده و احساس مفید بودن بکنید چراکه حس می کنید در حال ایجاد تغییر به شیوه ای مثبت هستید؛ هیچ چیزی با این حس قابل قیاس نیست.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید