چطور به افکارتان قدرت دهید؟

احتمالا اسم تجسم خلاقانه به گوش‌تان خورده. شاید آن را امتحان هم کرده باشید. هدف از انجام این کار آن است که با تجسم یک تصویر ذهنی از شی‌ها یا شرایط مدنظرتان، آن را به داخل زندگی‌تان جذب کنید. بدین طریق می‌توانید تغییرات مثبت در زندگی‌تان ایجاد کرده و به اهداف‌تان دست یابید.

برای کارکرد تکنیک تجسم بدین موارد نیاز دارید:

۱_ داشتن ایده‌ای واضح از آنچه می‌خواهید.

۲_ تجسم واضح هدف‌تان در ذهن

۳_باور داشتن به اینکه به هدف‌تان خواهید رسید

شما همچنین برای انرژی بخشی به افکارتان باید چیزهای دیگری نیز به افکارتان اضافه کنید تا بتوانید تغییرات مدنظرتان را ایجاد کنید. آن چیزهای دیگر شامل تمایل و احساسات می‌شوند.

چه چیز باعث می‌شود دست به اقدام بزنید، یک فکر سرد و نه چندان جذاب یا فکری سرشار از احساسات؟

وقتی به یک سخنرانی گوش می‌دهید، کدامیک بیشتر توجه‌تان را جلب می‌کند؛ کسی که کسل کننده صحبت می‌کند یا کسی که سرشار از حس و اشتیاق است؟

وقتی یک شخص کاملا غریبه را ملاقات می‌کنید، کدامیک برداشت اول قوی‌تری برایتان ایجاد می‌کند؟ یک فرد گرفته و سرد یا یک فرد پر از انرژی و اشتیاق؟

افراد، اعمال و افکار ی که دارای احساسات باشند تاثیر قوی‌تری از خود به جای می‌گذارند.

افکار سرشار از انرژی احساسی، افکاری هستند که قدرت بیشتری داشته و باعث می‌شوند دست به اقدام بزنید. این گونه افکار می‌توانند در زندگی شما تغییر ایجاد کنند.

برای اینکه از تکنیک‌های تجسم خلاقانه نتیجه بگیرید باید تمایل، جاه و پشتکار زیادی داشته باشید. شما همچنین باید به افکار و تصاویر ذهنی با انرژی عاطفی قدرت ببخشید.

احساسات به افکارتان قدرت و انرژی می‌دهند

احساسات و عواطف به افکارتان قدرت و انرژی می‌دهند، همانطور که الکتریسیته باعث کار کردن وسایل برقی می‌شود. بهترین وسایل برقی هم بدون برق کار نخواهند کرد. برای این که یک فکر به عمل و ظهور برسد، باید چیزی به آن انرژی و انگیزه ببخشد. احساسات و عواطف همان چیزها هستند.

اگر تمایل‌تان قوی باشد، می‌توانید انرژی مورد نیاز را تولید کنید. با این حال گاهی اوقات قدرت احساسی‌ای که تولید می‌کنید برای اتفاق افتادن مسائل کافی نیست.  در چنین شرایطی لازم است که به طریقی انرژی احساسی‌تان را تقویت کنید. این کار مثل متصل کردن تلویزیون یا رادیو به پریز برق است تا الکتریسیته درون آن جریان پیدا کند. شما هم این کار را با تولید احساسات مثبت و شاد موفقیت و رضایت انجام داده و در واقع این احساسات را به تمایل‌تان اضافه می‌کنید.

چطور با استفاده از احساسات مثبت به افکار انرژی دهیم

۱_همه بالاخره هرچند کوچک، یک بار موفقیت را تجربه کرده‌اند. وقتی لازم است انرژی مثبت تولید کنید سعی کنید به یاد بیاورید که موفق بودن چه حسی دارد. بعد دوباره سعی کنید این احساسات را تحریک کنید.

۲_وقتی دوباره آن موفقیت را در تخیل‌تان زنده می‌کنید، تا جایی که می‌شود آن را به وضوح تجسم کرده و اجازه دهید احساسات مثبت و شادی که آن زمان تجربه کردید دوباره برایتان زنده شوند.

۳_وقتی این احساسات بیدار شدند، وقت آن است که به هدف فعلی‌تان فکر کنید. این احساسات و عواطف را در ذهن‌تان به هدف فعلی‌ای که دارید ارتباط دهید. این کار به افکارتان انرژی تزریق کرده و آنها را قدرتمند می‌سازد.

وقتی افکارتان را با قدرت احساسی پر می‌کنید، افکارتان قوی شده و می‌توانند بر محیط اطراف تاثیر بگذارند. گاهی اوقات دیگران نیز این افکار را درک کرده و به دلایلی در واقعی کردن آن‌ها به شما کمک می‌کنند.

افکار، احساسات و عواطف را بیدار کرده و برعکس. افکار عادت‌وار ما بر نحوه‌ی حس کردن ما تاثیر گذاشته و احساسات و عواطف‌مان هم به نوبه‌ی خود بر نحوه‌ی فکر کردن‌مان تاثیر می‌گذارند. همیشه تعاملی میان افکار و احساسات را با هم برای تجسم خلاقانه بکار ببرید، این کار می‌تواند شما را در مسیر دستیابی به اهداف‌تان نزدیک‌تر ببرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید