چطور به خودتان و دیگران انگیزه بدهید

0
86
چطور به خودتان و دیگران انگیزه بدهید

چطور به خودتان و دیگران انگیزه بدهید

آیا صبح ها که از خواب بیدار می شوید، هیجان روز پیش رویتان را دارید؟ یا اینکه بلند شدن از رختخواب برایتان دشوار است؟ تفاوت بین این دو حالت در داشتن یا نداشتن انگیزه است. اکثر آدم های دور و برمان به صورت اتوماتیک روزشان را شب کرده و انگیزه ی خاصی ندارند.

چرا انگیزه برای افراد حائز اهمیت است؟

گاهی اوقات، تنها توانایی و استعداد برای رساندن شما به جایگاه مد نظرتان کافی نیستند. همه ی ما به نیرویی احتیاج داریم که ما را رو به جلو حرکت بدهد و این دقیقا کاری است که انگیزه با ما انجام می دهد. انگیزه به ما کمک می کند از شکست ها و ناکامی ها گذر کرده و به سمت اهداف جدیدتر و چالش ها در زندگی گام برداریم.

انگیزه برای ایجاد اعتماد به نفس و مطمئن شدن از اینکه در مسیر رسیدن به اهداف مان باقی خواهیم ماند مهم است. انگیزه ما را به این باور می رساند که ما هرکاری بخواهیم می توانیم انجام دهیم و به ما در مبارزه با ترس ها و نقاط ضعف مان کمک می کند.

چطور به خودتان انگیزه دهید؟

اگر می خواهید برای حرکت به سمت جلو و رسیدن به اهداف تان به خودتان انگیزه دهید، اولین گام این است که از شر تمام ترس ها و دیدگاه های منفی ای که نسبت به اهداف تان دارید خلاص شوید. در ذهن تان باید به این باور برسید که واقعا می توانید به هدف مد نظرتان دست پیدا کنید.

در وهله ی بعد، باید هدف تان را تعریف کرده و برنامه ای مبنی براینکه چطور می خواهید به آن دست پیدا کنید ترسیم نمایید. کل برنامه تان باید به قسمت های کوچک کوچک تقسیم شود و باید برای دست یافتن به هر یک از این مراحل کوچک کوچک برای خودتان پاداشی در نظر بگیرید.

باید خودتان را با افراد و چیزهای مثبت احاطه کرده و از شر حواس پرتی هایی که نمی گذارند روی مسیر و هدف تان تمرکز کنید خلاص شوید. اگر بتوانید با کسی که همفکر و هم هدف شما هست ارتباط برقرار کنید، کارتان آسان تر می شود.

چرا افراد دور و برتان بی انگیزه هستند؟

اگر توجه کنید می بینید که میزان قابل توجهی از افراد در زندگی بی انگیزه هستند. دلیل این امر اغلب اهداف غلطی است که برای خودشان تعیین کرده اند یا اینکه به وضوح نمی دانند می خواهند با زندگی شان چکار کنند. اگر هم اهداف شان بیش از حد آسان باشد، عدم چالش برانگیزی می تواند باعث بی انگیزگی شان شود. همچنین تنهایی و ترس هم می تواند باعث از دست دادن انگیزه در افراد شود.

چطور به چنین افرادی انگیزه بدهید؟

انگیزه دادن به خودتان برای پیشرفت کردن به اندازه ی کافی سخت هست، حال تصور کنید که بخواهید به دیگری هم انگیزه بدهید! برای انگیزه دادن به دیگران اولین کاری که باید انجام دهید این است که شنونده ی  خوبی باشید. باید به طور روشن بدانید آن ها چه هدفی مد نظرشان است و متوجه توانایی شان برای رسیدن به آن هدف باشید. می توانید با اطمینان دادن به آن ها مبنی براینکه به توانایی ها و مهارت هایشان اعتماد دارید تشویق شان کنید. در ترسیم نقشه ی رسیدن به هدف شان به آن ها کمک کنید.

ختم کلام

به بیان ساده، انگیزه چیزی است که باعث اتفاق افتادن مسائل می شود. انگیزه می تواند تمام مثبت گرایی ای که لازم دارید را به شما عرضه کرده و تضمین کند که نگرشی صحیح برای دست یافتن به چیزهایی عالی در زندگی دارید. و اگر بتوانید به اطرافیان تان انگیزه بدهید، خودتان هم انگیزه پیدا خواهید کرد.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید