چطور در زندگی انسان شادتری باشیم

هیچکس در زندگی همیشه خوشحال نیست و همه بالا و پایین هایی را در مسیر زندگی تجربه می کنند. اما اگر حس می کنید که اصلاً لذتی از زندگی نمی برید، شاید وقت آن رسیده که یاد بگیرید چطور انسان شادتری باشید. به طرق مختلف، شادی ای که از زندگی حس می کنیم به تلاش خودمان بستگی دارد، اما در این راه موارد مختلفی هستند که می توانند در خوشحال بودن ما اختلال ایجاد کنند:

– به طور کلی ترسیدن از دنیا
– طمع باعث می شود حسادت کنید و آدم های حسود خوشحال نیستند.
– از دست دادن عزیزی
– بیماری
– استرس ناشی از کار زیاد
– ناتوانی در تحقق تمام رویاهایتان
– احساس عذاب وجدان به خاطر مسائل مختلف

دلیل شاد نبودن افراد می تواند یک کتاب باشد، اما به محض اینکه تصمیم گرفتید آدم خوشحال تری باشید، گام اصلی را به سمت رسیدن به این هدف تان برداشته اید.

شما فقط انسان هستید

بخش از یاد گرفتن اینکه چطور انسان شادتری باشید این است که بپذیرید شما یک انسان عادی هستید، نه یک ابرانسان. اغلب اوقات ما از خودمان توقعات غیرمنطقی داریم. اگر در طی روز مسئولیت های زیادی بر سرتان ریخته است، دست آخر خسته، استرسی و ناراحت خواهید بود. احساس تشویش و پریشانی داشتن سرانجام به ناراحتی و نارضایتی ختم خواهد شد.
با این حال یادگرفتن اینکه چطور انسان شادتری باشید چندان سخت نیست و تنها لازم است تغییرات اندکی را به وجود بیاورید. با صرف کمی وقت و تلاش، شادی آنقدرها هم دور از دسترس نخواهد بود.

راه هایی برای خوشحال بودن

نکته ای که در رابطه با خوشحال بودن وجود دارد این است که اصلاً هیچ هزینه ای برایتان ندارد. با اینکه شاید بعضی ها فکرکنند پول خرج کردن و بریزوبپاش کردن باعث شادی شان میشود، اما وقتی از جو این مسائل خارج شوند می فهمند که همچنان آدم های ناراحتی هستند. شادی از درون شما نشات می گیرد، اینکه چه دیدی نسبت به خودتان و دنیا دارید.

خندیدن راهی عالی برای خوشحال تر شدن است. وقتی می خندیم، جریان خون در بدن را افزایش داده و بدن اندروفین ترشح می کند. بیخیال اخبار شبانگاهی شده و به جای آن فیلمی کمدی تماشا کرده و لذت ببرید.

مدیتیشن راهی دیگر برای تزریق شادی به زندگی است. مدیتیشن به شما کمک می کند تا وارد حالت روانی ای شوید که استرس و افکار منفی را به دور می راند. ریلکس کردن از طریق مدیتیشن کمک می کند تا مواد شیمیایی و هورمون هایی را آزاد کنید که اثرات هورمون های استرس مانند کورتیزول و آدرنالین را خنثی می کنند. تاثیرات مثبت مدیتیشن را نه تنها بر شادی، بلکه بر دیگر جنبه های زندگی تان نیز حس خواهید کرد.

مشغول نگه داشتن خودتان یکی دیگر از راه های رسیدن به شادی است. درگیر فعالیت جدیدی شدن به جای اینکه در روتین زندگی گم شده یا وقت تان را به بطالت بگذرانید باعث تقویت خلق و خوی تان خواهد شد. یادگرفتن یک ساز یا یادگرفتن کار با چوب باعث می شود هم احساس بهتری داشته باشید و هم مهارت جالب و جدیدی یادبگیرید.

•سعی کنید به طور آگاهانه افکار منفی را کنار بگذارید. عصبانی شدن، حسادت کردن و کینه به دل گرفتن کار آسانی است. فقط شما نیستید که این احساسات را تجربه می کنید، دیگران هم گه گاهی دچار این احساسات می شوند. هر زمان حس کردید که احساس منفی ای در حال اوج گرفتن درون شماست، با آگاهی جلوی آن را گرفته و به چیزی خوشایند فکر کنید. با گذشت زمان عادت می کنید که مثبت تر فکر کرده و شادتر باشید.

شادی در چند قدمی شماست، فقط کافی است برای رسیدن به آن تلاش کنید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید