چطور در مدرسه دوست پیداکنیم

وقتی وارد مدرسه ی جدیدی می شویم و کسی را آنجا نمی شناسیم، دوست پیدا کردن می تواند کار سختی باشد. تنها بودن در چنین محیط شلوغی احتمالا حس خوبی نخواهد داشت، از همین رو در ادامه یک سری راهکار برای دوست پیدا کردن در مدرسه به شما معرفی خواهیم کرد.

۱_ به این فکر کنید که یک دوست خوب، چه دوستی است: اولین گام برای داشتن رابطه ی دوستانه ی با دوام این است که بدانید در یک دوست به دنبال چه مشخصه هایی بگردید. یک دوست خوب کسی است که در هر شرایطی کنار شماست، شما را قضاوت نمی کند، مهربان است، به شما احترام می گذارد و به حرف هایتان گوش می دهد. تشخیص دادن این ویژگی ها در یک روز، وقتی برای اولین بار است که او را می بینید، دشوار است. اما یک سری علائم هستند که می توانید حواس تان را به آنها جمع کنید. مثلا اینکه: چطور با بقیه رفتار می کنند؟ آیا پشت سر دیگران صحبت می کنند؟ آیا به قول هایشان عمل می کنند؟ اگر یک نفر دارد چاپلوسی شما یا دیگری را می کند احتمالا دوست خوبی نخواهد بود.

۲_ درگیر شوید: درگیر چیزهایی که به آنها علاقه دارید شوید (مثل تیم ورزش، گروه تئاتر یا غیره). این راهی عالی برای دوست شدن با کسانی است که به لحاظ فکری شبیه شما هستند. در این تیم ها یا گروه ها همیشه موضوعات مشترکی وجود دارد که با دیگران راجع بهشان صحبت کنید.

۳_ به کسی که تنهاست نزدیک شوید: رفتن به سراغ یک دسته از افراد که اکیپی با هم می گردند و دوست شدن با آنها دشوار است. بهتر است به کسی که موقع ناهار یا سرکلاس تنها است نزدیک شوید و از او سوال کنید که آیا می توانید کنارش بنشینید.

۴_ سوال بپرسید: احتمالا این نکته را قبلا هم شنیده، مردم به طور کلی دوست دارند در مورد خودشان صحبت کنند. بپرسید که دوست دارند در اوقات فراغت شان چه کار کنند، درس مورد علاقه شان چیست یا به چه نوع فیلم هایی علاقه دارند. بعد هم هر جوابی دادند سوالات جزئی تر بپرسید، مثلا اگر گفتند سریال مورد علاقه شان The 100 هست، بپرسید که از کدام شخصیت بیشتر خوششان می آید.

۵_ به یاد داشته باشید که همه چیز به مدرسه ختم نمی شود: اگر در مدرسه نمی توانید دوست پیدا کنید، به کلاس های متفرقه رفته  و سعی کنید در چنین فضاهایی دوست پیدا کنید. اگر دوست اینترنتی هم دارید می توانید با هم قرار ملاقات حضوری بگذارید!

۶_ خودتان باشید: باید خودتان باشید. دوست پیدا کردن در حالی که سعی می کنید شبیه کسی باشید که نیستید، اصلا ارزشی ندارد. خیلی ها هستند که شما را همانطور که هستید می پذیرند. به خاطر داشته باشید که اگردر حال حاضر دوستان زیادی ندارید، اوضاع همیشه به همین منوال نخواهد ماند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید