چطور سر کار آرامشتان را حفظ کنید؟

همه‌ی ما چنین لحظاتی را در محل کار تجربه کرده‌ایم. یک مشتری جلسه‌ای را خراب می‌کند، رئیستان شما را سر چیزی که کنترلش دست شما نیست سرزنش می‌کند و یا اینکه در یک پروژه همه چیز بهم می‌ریزد. در این لحظات حس می‌کنید فشار خونتان بالا رفته و تنفستان سریع می‌شود: می‌خواهید مشتتان را بر روی میز بکوبید، مانیتور کامپیوتر‌تان را بشکنید و موبایلتان را از پنجره بیرون پرت کنید. البته که خودتان می‌دانید خشونت خود را خالی کردن بر افراد و اشیاء راه درستی نیست و بهتر این است که احساساتتان را مدیریت کنید، اما در چنین لحظاتی چطور می‌توان رفتار منطقی و عاقلانه‌ای داشت؟ خوشبختانه یک سری راه حل‌ها هست که به شما کمک می‌کند بر خشمتان غلبه کرده و دوباره آرام و متمرکز شوید، در ادامه با بررسی این راه حل‌ها با ما همراه باشید.

۱. نفس بکشید

با اینکه ممکن است طبق غریزه بخواهید دهانتان را باز کنید و هر چه به ذهنتان می‌رسد را بگویید و یا اصلا فریاد بزنید، اما بهتر است که آن را بسته و فقط نفس بکشید. فقط تا ۱۰ بشمارید. با اینکه ممکن است اعصاب خوردیتان را بهتر نکند، اما حداقل کمی زمان می‌دهد که شرایط را با دید بهتر ببینید و کاری نکنید که بعدا پشیمان شوید.

۲.بنویسید، اما نفرستید

گاهی اوقات برای سبک شدن می‌توان کلمات را روی کاغذ آورد. پس قلم و کاغذی بردارید و افکار و احساسات‌تان را بیرون بریزید. وقتی هم می‌نویسید حواستان باشد مدرک جرمی از خود به جا نگذارید و همه چیز را پاک کنید، تا بعدا برایتان دردسر نشود.

۳. نزد یک همکار قابل اطمینان بروید

اکثر ما حداقل یک همکار نزدیک سر کار داریم که بتوانیم در مورد تمام مسائل کاری به او اعتماد کنیم. این می‌تواند شما را آرام کند که با یک نفر که شما را می‌فهمد و از شرایط خبر دارد درد و دل کنید. فقط حواستان باشد که خبر چینی آن اطراف نباشد و همینطور حواستان باشد که وقتی همکارتان هم به همچین شرایطی برای درد و دل و بیرون ریختن خودش احتیاج داشت، در کنارش باشید.

۴. کمی عشق دریافت کنید

گاهی اوقات تمام آنچه که نیاز دارید یک آغوش حقیقی یا مجازی است. دوستان خوب یا خانواده در هنگام شرایط سخت می‌توانند منبع حمایتی خوبی باشند. پس اگر می‌توانید پیامی دهید یا تلفنی بکنید تا صدایشان را بشنوید و بعد خواهید دید که چقدر اعصابتان راحت‌تر می‌شود. شاید دوست یا خانواده‌تان نتوانند مثل همکارتان کمک حرفه‌ای ارائه بدهند اما می‌توانند به شما یاد آوری کنند، که زندگی ارزش آن را ندارد که اینطوری خودتان را نابود کنید.

۵. جایی که خوشحالید باشید

گاهی اوقات چند دقیقه وب گردی، چک کردن شبکه‌های اجتماعی یا بازی کردن می‌تواند ذهن‌تان را منحرف کرده و کمی آرامتان کند. کمی به خودتان وقت بدهید و حواستان را متمرکز بر چیزی که دوست دارید بکنید، تا کمی استرستان خوابیده و بتوانید با مود بهتری سرکارتان برگردید.

۶. استراحت کنید

اگر شرایط خیلی بغرنج شد یک راهکار خوب این است که حداقل موقتی خود‌تان را از شرایط دور کنید. غذایی بخورید، چایی بنوشید، قدمی بزنید و موبایل و مسائل کاریتان را فراموش کنید.

خارج شدن از آن ۴ دیواری می‌تواند آرامشی که به آن نیاز دارید را با ایجاد فاصله، به شما برگرداند.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید