چطور کسی که دوست دارید را رها کنید

مجبورید رابطه ای را با اینکه هنوز خیلی عاشق هستید برهم بزنید؟ شاید نشدنی بنظر برسد اما گاهی اوقات تصمیمی دردناک اما ضروری است. ترک کردن کسی که دوستش دارید غیرطبیعی بنظر می رسد و برایتان به شکل تصمیمی منطقی نیست در چنین شرایطی اگر کسی را دوست دارید باید با او بمانید نه؟

پاسخ سوال ساده است: خوشبختی به کسی که با او هستید بستگی ندارد، بلکه به زندگی ای بستگی دارد که دارید با هم می سازید. اگر این زندگی آن زندگی ای نیست که شما تصورش را داشتید و اگر با سلامتی و شادی شما سازگاری ندارد، بنابراین این ادامه دادنش هست که کار منطقی ای نیست. در این جا بر سر دو راهی قرار می گیرید، یا باید با شرایط ساخته و قید یک سری چیزهای مهم زندگی تان را بزنید، یا قید فرد را بزنید.

وقتی تصمیم به ترک کسی می گیرید، برای لحظه ای آینده دراز مدت تان را با یکدیگر تصور کرده اید و در این آینده شما آنچه که می خواهید نبوده و شرایط آنطور که باید نیستند. وقتی چنین چیزی را متوجه می شوید، باید در نظر داشته باشید که تصمیم تان به جدایی در عین عاشق بودن تان کاری منطقی است. در ادامه ی راه هایی را برای رها کردن کسی که دوستش دارید معرفی می کنیم.

تصمیم تان را گرفته و ثابت قدم باشید: مردم وقتی می فهمند که به دنبال چیزهای دیگری هستند، دیگر علایق مشترکی ندارند و یکدیگر را درک نمی کنند و پیوندی میان شان نیست از هم فاصله می گیرند که این موضوعی طبیعی است.

ماندن در رابطه ای که هیچ آینده ای ندارد فقط بیشتر و بیشتر به احساسات دو طرف لطمه می زند. بنابراین هر دویتان باید متوجه باشید که برای بودن کنارهم ساخته نشده اید و پیش از برداشتن هر قدمی باید با هم در جدایی هم نظر باشید.

با شریک تان صحبت کرده و توضیح دهید که چرا دیگر نمی توانید با او باشید: یکی از مسائل مهم گفت و گوهای صادقانه است، دروغ گفتن در مورد دلیل جدایی تان حتی اگر به بهانه ی صدمه نزدن به احساسات شریک تان باشد فقط باعث سردرگمی و سوءتفاهم های بیشتر می شود.

تمام وسایل مشترک تان را جدا کنید: اگر با هم زندگی می کنید، یکی از شما باید برود، بنابراین لیستی از تمام چیزهایی که هر کدام تان نگه خواهد داشت تهیه کنید. تمام وسایل تان را به یک باره با خودتان ببرید تا دوباره لازم نباشد برگردید و نمک روی زخم هایتان بپاشید.

برای دوباره دیدن یک دیگر عجله نکنید تا احساسات و زخم های هر دویتان دوباره تسکین یابد: با هم توافق کنید که همدیگر را به مدت چند هفته یا چند ماه نبینید. بعدا باز هم فکر کنید و ببینید که اصلا ملاقات دوباره تان کار خوبی هست یا نه.

یکدیگر را ببخشید: اگر هنوز همدیگر را دوست دارید، این کار باید کار آسانی باشد. اعتراف کنید که اوقات خوشی را در کنار هم داشته اید اما حالا دیگر وقت آن است که  هر کدام راه خودتان را بروید.

وقتی هر روز مسائل زیادی شما را شکنجه می دهند و وقتی بهشان فکر می کنید عذاب می کشید چون شرایط آنطور که می خواهید نیست، بنابراین قطعا وقت آن رسیده تا رابطه ای که به هیچ جایی نخواهد رسید را تمام کنید. مهم نیست چقدر طرف مقابل را دوست دارید، اما بهتر است که دست از امیدهای واهی بکشید. چرا که مهم ترین چیز در روابط این است که به شما حس کامل بودن داده و موجب شادی تان باشد.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید