چطور یک اورتینکر را دوست داشته باشیم

اورتینکر بودن یا بیش از حد به مسائل فکر کردن خودش آسان نیست، دوست داشتن چنین افرادی هم گاها برای دیگران سخت می شود. کسانی که بیش از حد فکر می کنند معمولا خیلی هم به مسائل اهمیت می دهند. آنها عاشق صداقت بوده و از قصد به شما آسیبی نمی زنند. این افراد عمدتا آدم های وفاداری هستند و مهم تر از همه اینکه مثل همه، این افراد هم انسان هستند. بنابراین در ادامه راهکارهایی را برای بهتر دوست داشتن این افراد معرفی می کنیم.

1_ نگویید دست از فکر کردن بردارند: این کار بیشتر تحریک شان می کند تا به سناریوهای فرضی ای که در مغزشان می گذرد بیشتر فکر کنند.

2_ همیشه رک و راست باشید: افرادی که بیش از حد فکر می کنند همه چیز را مو به مو آنالیز می کنند. بنابراین با آنها صادق و روراست باشید.

3_ به حرف هایتان پایبند باشید: شریک تان نیاز دارد بداند که شما واقعا چه جور آدمی هستید و خوب شما را بشناسد.

4_ قابل اعتماد باشید: شریک تان لازم دارد به شما اعتماد کامل داشته باشد. تا زمانی که به شما اعتماد کامل نداشته باشد در کنار شما احساس امنیت نخواهد کرد.

5_ خوش بین باشید: کسانی که بیش از حد فکر می کنند معمولا منفی باف هستند بنابراین اگر شما مثبت گرا و خوش بین باشید کمک زیادی خواهد کرد.

6 _به آنها فضا بدهید: کسانی که بیش از حد فکر می کنند از تعهد دادن می هراسند، بنابراین به آنها وقت و زمان کافی برای حلاجی مسائل بدهید. بدین طریق آنها بیشتر به شما اعتماد خواهند کرد.

7_ بگذارید احساسات شان را ابراز کنند: فرصت ابراز احساسات به شریک تان بدهید. احساس آرامش بیشتری خواهد کرد.

8_ قدردانی خود را نشان دهید: آنها حواس شان به تمام کارهای کوچک و بزرگ شما هست و قدردان قصد و نیات خوب هستند. آنها خودشان هم به شدت افراد ملاحظه گر و با محبتی هستند.

9_ نگذارید آشفتگی بر شما چیره شود: ممکن است وقتی شریک تان مدام به اطمینان خاطر احتیاج داشته و به سناریوهای غیرمحتمل فکر می کند آشفته و عصبی شوید، اما سعی کنید برایش گوش شنوا باشید.

10_ جزئیات بیشتری به او بگویید: شریک تان به جزئیات بیشتری در مورد همه چیز احتیاج دارد. او می خواهد تمام و کمال از یک قضیه باخبر شود. همچنین این افراد بسیار وقت شناس بوده و به برنامه ی زمانی دقیقی احتیاج دارند.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید