چهار عملی که افراد موفق قبل از خواب انجام می دهند

روز می رود و شب می آید. هر روز با امید به آینده از خواب بیدار می شویم. هر شب با فکر به کارهایی که در روز خوب پیش نرفته اند می خوابیم. هر روز به خودمان قول می دهیم که برای زندگی بهتر تلاش کنیم. با این حال با شروع روز در فعالیتهای روزمره گم می شویم.

هر روز به امید زندگی بهتر کارهای تکراری انجام میدهیم. اگر هر روز کارهای تکراری انجام دهیم، چطور انتظار بدست آوردن نتیجه متفاوت داریم؟ موفقیت یک شبه حاصل نمی شود. موفقیت نیاز به تلاش و ارتقای مستمر دارد.

تا زمانی که کارهای تکراری روزمره تان را تغییر ندهید، زندگی تان تغییر نمی کند. مایک مرداک

چطور باید متوجه شویم که در زندگی به کجا می رویم؟ چطور میتوانیم کنترل زندگی مان را بدست بگیریم و به چیزی که میخواهیم برسیم؟  پاسخ در انجام کارهای جدید کوچک به طور روزانه است. خودتان را ارزیابی کنید و هدف واقعی زندگی را هر شب قبل از خوابیدن به خود یادآوری کنید. اگر میخواهید از دیگران جلوتر باشید، یادبگیرید که حداقل هر روز در زندگی خود تغییرات کوچکی ایجاد کنید.

اهمیت خود ارزیابی روزانه

رویایتان هر چه باشد  مهارت و توانایی هایی لازم برای رسیدن به آن را دارید. با این حال هر چقدر که استعداد داشته باشید، باید اقداماتی انجام دهید. در انتهای روز خود را ارزیابی کنید و به کارهایی که انجام داده اید یا کارهایی که می بایست انجام میدادید، نگاه کنید.

زنده بودن به معنای تغییر کردن، تغییر کردن به معنای رسیدن به کمال ، رسیدن  به کمال به معنای خلق خود به شکل بی پایان است. هنری برگسون

آیا در انتهای روز خود را ارزیابی می کنید؟ آیا برای یادآوری کردن هدف زندگی به خود وقت می گذارید؟ آیا از اشتباهاتی که هر روز مرتکب می شوید درس میگیرید؟

نمیتوانید یک روزه همه چیز را تغییر دهید. باید هر روز پیشرفت کنید. پیشرفت کردن را به عادتی تبدیل کنید. افراد موفق مرتب میزان پیشرفت خود را بررسی می کنند و در کل زندگی شان به یادگیری ادامه می دهند.

هر روز روند حرکت خود را بررسی کنید. اگر هر شب قبل از خواب ده دقیقه به خودتان اختصاص دهید میتوانید کنترل زندگی تان را به دست بگیرید.

ببینید آیا امروز کاری متفاوت از دیروز انجام داده اید یا خیر. با هم چند کار مهمی را که قبل از رفتن به خوابی راحت باید انجام دهید بررسی می کنیم:

چهار عملی که افراد موفق قبل از خوابیدن انجام می دهند

  • هدف زندگی تان را به خاطر بیاورید: رویاهای شما کدامند؟ هدف از زندگی شما در این عالم چیست؟ قبل از خوابیدن زندگی تان را تجسم کنید. آیا امروز کاری برای نزدیکتر شدن به مقصدتان انجام داده اید؟

قهرمانها میدانند که راه میان بری برای رسیدن به قله وجود ندارد. آنگاه هر بار یک قدم به سوی کوه برمیدارند. آنها هیچ استفاده ای از هلیکوپتر ندارند. جودی آدلر

یک گام بردارید. چه حوزه هایی از زندگی تان نیازمند بهبود است؟ ممکن است شغل، روابط، کسب و کار، مسائل مالی یا سلامت تان باشد. اهداف بلند مدت خود را انتخاب کنید، برایش برنامه ریزی و هر روز این کار را تکرار کنید.

اگر به زمان بیشتری برای کار کردن بر روی رویاهایتان نیاز دارید، هیچ گاه آن را بدست نخواهید آورد. هیچگاه زمانی که در آن همه چیز بی عیب و نقص باشد فرا نمی رسد. باید هر روز یک گام رو به جلو بردارید. تلاشهای کوچکی که هر روز انجام می دهید، تبدیل به موفقیت های بزرگی می شوند.

  • از اشتباهات خود درس بگیرید. همه اشتباه می کنند اما همه از آن نمی آموزند. انسان برای تحمل نکردن رنج حاصل از خارج شدن از حاشیه امن خود تمایل به انجام کارهای تکراری دارد. در انتهای روز چشمان خود را ببندید و ببینید چه چیزی خوب پیش نرفته است. چه اشتباهاتی مرتکب شده اید و آیا این اشتباه را مرتبا تکرار می کنید؟

تنها اشتباه واقعی اشتباهی است که از آن چیزی نیاموزیم. جان پاول

ممکن است دیر بیدار شدن از خواب باشد. میتواند  زدن حرفی از روی عصبانیت به اعضای خانواده باشد. ممکن است مشکلات مربوط به برخورد با ارباب رجوع یا رییس باشد. حوزه های نیازمند به بهبود را شناسایی کنید.تا زمانی که از اشتباهات خود آگاه نشوید، شانسی برای خلاص شدن ازآنها ندارید

  • جشن بگیرید و به خودتان جایزه بدهید: انسان عاقل میداند هر روز چطور زندگی کند. وقتی لحظه ای بگذرد دیگر برنمیگردد. قبل از خوابیدن یکبار به روزتان فکر کنید. آیا از آن لذت بردید؟ یا برای یافتن لحظات شادی بسیار گرفتار بودید؟ هر دستاورد کوچک را جشن بگیرید و هر روز به خودتان پاداش دهید.

هر   چه بیشتر زندگی خود را جشن بگیرید، موارد بیشتری برای جشن گرفتن پیدا می کنید. اوپرا وینفری

برای هر کاری که امروز خوب انجام میدهید، به خود آفرین بگویید. هر کاری که انجام می دهید برای رسیدن به شادی است. بنابراین از تک تک روزهای زندگی خود لذت ببرید.

  • رها کنید. آخرین نکته آنکه قبل از خواب ذهنتان را آرام کنید. حسرت خوردن برای اتفاقات افتاده در طول روز فایده ای ندارد.

وقتی اشتباهات خود را شناسایی کرده و از آنها درس بگیرید، آن را رها کنید و خودتان را ببخشید. آیا به افرادی که امروز با شما بدرفتاری کرده اند فکر می کنید؟ مهاتما گاندی می گوید: انسان ضعیف هرگز توان بخشیدن را ندارد. بخشش صفت افراد قوی است. دیگران را همانگونه که هستند بپذیرید. آنها را ببخشید و ادامه دهید. در ذهن خود جایی برای کینه، انتقام و نفرت نگذارید. با فکر کردن زیاد به آنها انرژی تان را روی موارد غلط هدر می دهید. از آنجا که هنوز چیزهای زیادی برای بدست آوردن در زندگی دارید، چرا از انرژی خود به شکل عاقلانه ای برای موارد مهم استفاده نمی کنید؟

هر روز نسبت به دیروز یک گام به قویتر شدن نزدیکتر می شوید. اکنون زمان قوی بودن است پس آنچه در گذشته اتفاق افتاده را فراموش و در لحظه حال زندگی کنید. بله گذشته ، هویت امروز شما را ساخته اما برای آنکه فردا چه کسی باشید تصمیم نمیگیرد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید