چه چیزی مردم را خوشحال می‌کند؟

0
583
چه چیزی مردم را خوشحال می‌کند؟

چه چیزی مردم را خوشحال می‌کند؟

چه چیزی مردم را خوشحال می‌کند؟ پول بیشتر؟ همه ما داستان افراد ثروتمندی که خودکشی کرده‌اند را شنیده‌ایم. شهرت؟ خبر اعتیاد چند سلبریتی که مدام در مراکز بازپروری‌اند را شنیده‌اید؟ داشتن بدنی بی عیب و نقص چه؟ داشتن شغلی عالی؟ اگر از مردم بپرسید چه چیزی آنها را خوشحال می‌کند، میلیون‌ها جواب متفاوت خواهید گرفت، اما ۲ اصل اساسی هستند که ضامن شادی‌اند. اول این است که بدانند از لحاظ ذهنی، روحی و غیره رشد می‌کنند و دوم حس کردن اینکه دارند تغییری ایجاد می‌کنند.

بسیاری از مردم به اشتباه فکر می‌کنند که شادی از چیزی خارجی می‌آید. آنها فکر می‌کنند که یک ماشین اسپرت جدید یا خریدن یک خانه‌ی جدید خوشحال‌شان خواهد کرد. اگر چه این چیزها می‌توانند به طور موقتی بهتان حس خوشحالی بدهند، اما کوتاه مدت هستند. به زمانی که اولین خانه یا اولین ماشین‌تان را خریدید فکر کنید. احتمالاً هیجان زده بودید. چند سال بعد چه حسی داشتید؟ احتمالاً دیگر آنقدر هیجان نداشتید چون به آن عادت کرده بودید.

بنابراین اولین چیزی که مردم را خوشحال می‌کند، آنطور که پیش‌تر اشاره شد، رشد است. وقتی حس می‌کنید دارید زندگی‌تان را بهبود می‌بخشید، آن زمان خوشحالید. لزوماً به این معنا نیست که مدام چیزهای بهتر و بزرگ‌تر بخرید. خیلی عمیق‌تر از این حرف‌هاست. باید حس کنید که از لحاظ فردی در رشد هستید. باید بدانید که مفهوم فردیت‌تان در حال بهبود است. اگر می‌خواهید بدانید که چطور شادی را پیدا کنید، به درون خودتان بنگرید. روی خودتان، رویاهایتان و اهداف‌تان کار کنید. سعی کنید هر روز از روز قبل‌تان بهتر باشید. این می‌تواند برای هر شخص معنی متفاوتی داشته باشد اما نکته این است که باید با گذر زمان حس کنید که به عنوان یک انسان مدام در حال بهتر شدن هستید.

چیز دیگری که مردم را خوشحال می‌کند حس مشارکت است. همه می‌خواهند باور کنند که آنها برای انجام کاری بزرگ خلق شده‌اند. حتماً لازم نیست کاری کنید که دنیا را تکان می‌دهد. تا زمانی که بدانید بودن‌تان، کاری که انجام می‌دهید، کمک به دیگری است، حس شادی خواهید کرد. برای بعضی‌ها پدر و مادر بودن موجب خوشحالی است چون زندگی‌ای جدید وارد این دنیا کرده‌اند و مسئول شادی‌اش هستند.

چه چیزی مردم را سرکار خوشحال می‌کند؟ چک حقوق نیست، چرا که پس از مدتی هیجانش از بین می‌رود. این حس تغییر ایجاد کردن است. حس این است که شما بخشی از چیزی بزرگتر از خودتان هستید. این چیزی است که مردم را در زندگی خوشحال می‌کند. انجام کاری که در زندگی دیگران تاثیر خواهد گذاشت. به همین دلیل است که گاهی کسانی که کلی ثروت دارند می‌خواهند همه‌اش را ببخشند. آنها فهمیده‌اند که پول به تنهایی شادی نمی‌آورد، اما کمک و مشارکت می‌آورد.

این‌ها دو چیزی بودند که در پیدا کردن شادی به شما کمک می‌کنند. آیا جواب‌های دیگری هم برای سوال چه چیزی مردم را خوشحال می‌کند وجود دارد؟ این به تعریف شما از شادی بستگی دارد. شما ممکن است تنها به خاطر زنده بودن هم شاد باشید. شاید فقط به خاطر داشتن توانایی دیدن شاد باشید. اگر خوشحال بودن را آنقدر سخت نکنید خوشحال‌تر خواهید بود. این حسی است که خود شما ایجادش می‌کنید.

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید