چگونه به رویاهای خود ایمان داشته باشیم

امروز یاد بگیرید که چطور صرف نظر از هر فکری که دیگران در مورد شما می کنند، به رویاهای خود ایمان داشته باشید و آنها را محقق کنید. به قول دنیس وایتلی، سخنران انگیزشی، نویسنده و مشاور: اگر بخواهیم رویایی را محقق کنیم باید رویایی داشته باشیم.

آیا تا به حال به  این فکر کرده اید که چرا مردم با شنیدن دیدگاه، ارزشها و رویاهایی که به آنها باور دارید، در شما عذاب وجدان ایجاد می کنند؟ متاسفانه همه این کار را می کنند. نه فقط دوستان و والدین بلکه غریبه ها هم اگر باورهای شما با باورهای آنها یکی نباشد همین کار را می کنند. مشخص است که حتی خانواده و دوستان نزدیک شما همیشه رویاهای شما را باور ندارند. اما این دلیل عقب نشینی نیست. اجازه ندهید آنها اعتماد به نفس شما را بگیرند.

زندگی در خانه ای بزرگ  ، دیدن دوردست ترین نقطه سیاره زمین یا آغاز شغلی جدید غیر ممکن نیست – حتی اگر این طور به نظر برسد. ما به این دلیل به رویاهای بزرگ خود نمیرسیم که مردم فکر می کنند امکان ناپذیر است.

برای بدست آوردن پول، تجربه و جسارت بیشتر صبر نکنید. چون هیچ زمان « تمام و عیاری» برای انجام کارها وجود ندارد. زندگی هر روز تغییر می کند. هر چه بیشتر صبر کنید، دیرتر آغاز میکنید. هر کاری را میخواهید  همین امروز انجام دهید. نترسید. هر کاری لازم است انجام دهید. با کسی که از او می ترسید صحبت کنید یا به ایمیلی ناخوشایند پاسخ دهید. اولین گام به شما جهت و گام بعدی را نشان می دهد. حتی کارهای کوچک و به ظاهر کم اهمیت میتوانند منجر به پیشرفت عظیم شوند.

مردم فکر می کنند  افراد خوشبین تنها وجه خوب قضیه را می بینند اما به مابقی مسائل توجهی ندارند. افراد خوش بین واقع گرا هر دو جنبه مثبت و منفی قضیه را می بینند. اما انرژی آنها به جهتی متمایل است که میتواند نتیجه ای مثبت داشته باشد.   حتی زمانی که پشتیبانی ندارید، تنها نیستید. باور داشتن به رویاها و به خودتان را یاد بگیرید. به آنها زمان بدهید، برایشان تلاش کنید ، ایمان داشته باشید و هر کاری که میتوانید برای محقق کردنشان انجام دهید. سپس میبینید که همه چیز تغییر می کند و سر جای خود قرار می گیرد. صبور باشید. با  خودتان گفتگوهای الهام بخش داشته باشید. اگر همه به شما پشت کرده اند و رویاهای شما را باور ندارند، روی خودتان حساب کنید.

همه ما ممکن است از خود انتقاد کنیم. اما افکار منفی باید به افکاری موثر تبدیل شوند. افکار منفی را قبول نکنید – تمرکز جدیدی پیدا کنید. استراتژی داشتن اصل است. فکر نکنید زندگی شما در جایی نوشته شده است. از مرزهای خودساخته تان فراتر روید.

فقط به رویاهایتان ایمان نداشته باشید، با روشهای زیر آنها را به حقیقت تبدیل کنید:

  • خواسته خود را به عنوان یک هدف مشخص شکل دهید.

حرکت کنید. همه چیز را با زمان حال بنویسید گویی که اتفاق افتاده است. تاریخ بزنید.

  • سرنخ پیدا کنید

مواردی که به شما دررسیدن به هدفتان کمک می کنند را یادداشت کنید. برای مثال راههای پیدا کردن شغل جدید چیست؟ به دفاتری که میتوانند به شما کمک کنند و  آگهی روزنامه ها نگاه کنید یا در اینترنت جستجو کنید.

  • چه کسی میتواند به شما کمک کند؟

قطعا یک نفر وجود دارد که میتوانید روی او حساب کنید تا از شما حمایت کند.شاید او فرد دیگری را بشناسد که برای رفتن به گام بعدی راهنمایی تان کند

  • به مشکلات احتمالی سر راه خود فکر کنید

در مورد افکار تلخ صحبت نمی کنیم – اما به چشم یک آماده سازی ضروری به آن نگاه کنید

وقتی شروع به کار بر روی رویای خود می کنید، انتظار می رود با مشکلاتی در سر راه خود روبه رو شوید. با  برنامه ریزی کردن از قبل، تا حد ممکن از آنها دوری کنید. همیشه نقشه دوم داشته باشید.

  • چه چیزی بدست می آورید و چه چیزی از دست می دهید؟

برای مثال رویای شما زندگی در یک شهر بزرگ است.

معایب: آرامش شهرهای کوچک را از دست میدهید. وقتی در حیاط خلوت خانه قهوه می نوشید  صدای پرندگان را نمی شنوید. هوای تمیز ندارید

فواید: موقعیتهای جدید بدست می آورید، احتمالا شغل و دوستان بهتر و جدیدتری پیدا می کنید.

نتیجه: ببینید چه چیزی برایتان مهم تر است؟

  • اولویت بندی کنید

لیستی از کارهای شخصی تهیه کنید. چارچوب زمانی واقع بینانه برای هر گام تعیین و الویت بندی کنید. بودجه و جدول زمانی لازم را تعیین کنید.

  • به مزیتهای بعد از رسیدن به هدفتان فکر کنید

همه چیز را یادداشت کنید، به این ترتیب به خودتان انگیزه می دهید. هر گاه نیرویتان پایین می آید و شک و تردید بر افکارتان غالب می شود، به این گام برگردید و آن را به دقت بخوانید. بدیت ترتیب دوباره به خودتان ایمان می آورید و رویاسازی میکنید.

  • یادداشتهایتان را به روز رسانی کنید

یادداشتهایتان را به دقت بخوانید و آنها را مرتبا به روز رسانی کنید. هر چه به هدف نزدیکتر می شوید، جزییات بیشتری به ذهنتان می رسد. صبر نکنید. هر چه سریعتر وارد عمل شوید، شانس موفقیت تان بیشتر است.

آیا به رویاهایتان ایمان دارید؟

ایمان داشتن به رویاهایتان موقعیتهای بیشماری را در زندگی تان بوجود می آورد. برای محقق کردن رویاهایتان چه کار می کنید؟

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید