چگونه خود را با تغییر در زندگی تطبیق دهیم

در زندگی همه چیز در حال تغییر است. اکثر اوقات وقتی زندگی تلنگری به شما می زند، مجبورید نحوه زندگی یا تفکر خود را عوض کنید . اولین واکنش نسبت به هر تغییری در زندگی مقاومت کردن است. وقتی اتفاق غیرمنتظره ای می افتد، از خود می پرسید : چرا من؟ . زیرا این اتفاق شما را از حاشیه امن تان خارج می کند و می ترساند. اما این بهترین زمان برای رشد شماست. وقتی شرایط را بپذیرید، ذهنتان به شکل فوق العاده ای شروع به کار می کند. زمانی که مصمم شدید تا با انجام کاری خارق العاده جلو بروید، ذهنتان گزینه هایی را سر راهتان قرار می دهد که تا به حال آنها را نشنیده بودید.

یادتان باشد، اگر مشکلی هست، حتما راه حلی هم هست. پس دست از بهانه تراشی بردارید و به دنبال گزینه های موجود بروید.

یکی از بهترین کتابها در این زمینه کتاب « چه کسی پنیر مرا برداشته است ؟ » است. در این کتاب دیدگاههای متفاوت افراد مختلف برای کنار آمدن با تغییرات در زندگی به تصویر کشیده می شود. کسی که متوجه شروع تغییرات شد، همان کسی بود که خودش را تغییر داد. در حالیکه سایر کاراکترها منتظر بودند تا شرایط به حالت قبل برگردد اما شرایط هیچ گاه برنگشت

اگر تغییر نکنید، منقرض می شوید. اسپنسر جانسون. از کتاب چه کسی پنیرا مرا برداشته است.

همیشه انتخاب با ماست که قربانی باشیم یا شرایط را تغییر دهیم. گاهی اوقات به قدری به مشکل فکر می کنیم که فراموش می کنیم راه حلی برای آن پیدا کنیم. پس از این به بعد، نیمه دیگر لیوان را ببینید. آنگاه متوجه پر بودن آن می شوید.

در دنیای تجاری امروز، ابزار و تکنیکهای جدیدی هر روز به بازار می آیند. کارمندان و مدیرانی که خود را با شیوه های جدید همگام می کنند، همیشه از سایرین جلوترند. گشتن به دنبال تغییرات جدید وقت چندانی نمی گیرد. اما اگر مدت طولانی به تغییرات توجه نکنیم تبدیل به یک هیولا می شوند. پس منتظر تغییرات باشید و با آنها حرکت کنید.

ما هم مانند زندگی باید به جلو حرکت کنیم. اسپنسر جانسون. از کتاب چه کسی پنیرا مرا برداشته است.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید