چگونه عادت جدیدی را در خود با موفقیت شکل دهیم

ابتدا ما عادات را می سازیم سپس عادات ما را می سازند. چارلز نوبل

سال جدید آغاز شده است. همه از تغییر حرف می زنند. اغلب تصمیم میگیریم عادات بدی که کیفیت زندگی مان را پایین می آروند، ترک کنیم. به علاوه میخواهیم عادات جدیدی ایجاد کنیم که میتوانند ما را به سمت یک زندگی بهتر هدایت کنند.

اهمیت خلق عادات جدید

شکل دادن یک عادت جدید همواره گامی نو در خودسازی است. هر چه تجارب بیشتری در زندگی بدست آورید، زندگی تان بهتر می شود. با این حال، معمولا عادت جدید ما برای چند روز یا چند هفته دوام می آورد. خنده دار است اما گاهی ما حتی شروع نمی کنیم.

ارزش خالص شما برای جهان توسط باقی مانده حاصل از کسر عادات بد شما از عادات خوبتان مشخص می شود. بنجامین فرانکلین

دوباره شروع کردن و ترک نکردن چیزی به دلیل ترس از شکست خوب است. ما باید از اشتباهات گذشته خود بیاموزیم و دفعه بعد بهتر کار کنیم. هربار که تغییر یا عادتی را ایجاد می کنید، هدفی را به خودتان یادآور می شوید. نمیتوانید بدون این اهداف پیشرفت کنید. بنابراین همیشه برای بهتر شدن تلاش کنید. اگر خودتان را ارتقا دهید، دنیای اطراف بلافاصله بهتر به نظر می رسد.

چرا عادات شکست می خورند

موفقیت اساسا به خواست و علاقه شما ارتباط دارد. اگر حقیقتا بخواهید کاری انجام دهید که شاد شوید، به هر قیمتی که شده آن را انجام می دهید.

شکل دادن عادت جدید نیازمند تلاش مستمر است. ما معمولا خواهان نتیجه آنی هستیم. وقتی به نتیجه نمی رسیم، اشتیاقمان را از دست می دهیم. پس از آن طفره می رویم. بهانه می آوریم که وقت کافی نداریم.

به هنگام ساخت عادت جدید مهم است که تصویر بزرگتری را در نظر داشته باشیم. ممکن است در ابتدا زمان ببرد اما نتیجه اش مابقی عمرتان را تغییر می دهد. باید برای بدست آوردن چیز اضافه ای در زندگی زحمت اضافه بکشید

تفاوت بین افراد عادات خوب شکل گرفته در جوانی آنهاست. ارسطو

چگونه با موفقیت عادتی را در خود ایجاد کنیم

تفکر و باور ما تاثیر عظیمی بر روی موفقیتمان در شکل دهی یک عادت جدید دارد.  همیشه در عاداتی که در گذشته به آنها شک داشته اید، شکست خورده اید. وقتی عادت جدیدی را نهایی کردید، دقایقی را  در سکوت بنشینید. سپس اگر منطقی فکر کنید، خواهید فهمید که کدام یک به موفقیت ختم می شوند.

در نتیجه، قبل از آنکه مانند سال قبل دوباره روی یک عادت کار کنید، تامل کنید. اول بررسی کنید که چرا میخواهید این عادت را تکرار کنید. سپس ببینید این بار برای موفق شدن چه کار متفاوتی باید انجام دهید

افراد موفق افرادی با عادات موفق هستند. برایان تریسی

در زیر به چند نکته برای ایجاد موفقیت آمیز یک عادت جدید اشاره می کنیم

  • تنها اگر میخواهید انجام دهید. انگیزه حقیقی و ماندنی از درون ناشی می شود. تصور کنید تحت تاثیر کسی قرار گرفته اید و تصمیم میگیرید امسال مانند او عمل کنید. این انگیزه زود می آید و زود هم می رود. ببینید آیا واقعا خودتان میخواهید آن را انجام دهید یا فقط میخواهید به  دنیا نشان دهید که میتوانید. عادت شما تنها در صورتی که بر پاداش درونی و نه پاداش بیرونی تمرکز کنید، باقی خواهد ماند.
  • باور داشته باشید که میتوانید. اگر کاری را با شک آغاز کنید، شکست می خورید. در ابتدا برای خود دلایل کافی برای آنکه چرا میتوانید آن کار را انجام دهید، بیاورید. سپس آن را شروع کنید. اشتیاق شما برای موفقیت باید بالاتر از ترس از شکست باشد. اگر به خودتان باور داشته باشید نیمی از راه را رفته اید.
  • مسئولیت شکست خود را به عهده بگیرید. ما غالبا کارهای جدیدی را که فردی مشهور یا استادی می گوید، انجام می دهیم. گاهی اوقات کاری را چون در کتابی ذکر شده انجام می دهیم. اگر موفق شویم، به خود اعتبار می دهیم. اما باور داریم که اگر شکست بخوریم، مسببش آنها هستند. نه. مسئولیت شکست خود را به عهده بگیرید. بسیاری با استفاده از همین فرمول موفق شده اند. وقتی این موضوع را ادراک کنید، بهترین تلاش خود را می کنید و به نتایج فوق العاده ای می رسید.
  • هیچ وقت در میانه راه تسلیم نشوید. وقتی میخواهید کاری را شروع کنید، شرایط ناشناخته و نامشخصی برای متوقف کردن شما سر راهتان قرار میگیرند. از طرفی دیگر، وقتی به خوبی عادت جدیدی را در خود ایجاد می کنید، اتفاقی برای شکستن آن الگو رخ میدهد.

یادتان باشد

افراد برنده هیچ گاه تسلیم نمی شوند و تسلیم شوندگان هیچ گاه به پیروزی نمی رسند. وینس لومباردی

اگر چند روز نتوانید آن کار را انجام دهید ایرادی ندارد. اجازه ندهید این شکاف به عنوان بهانه ای برای متوقف کردن شما در میانه سفرتان عمل کنید. به حرکتتان ادامه دهید

  • صبور باشید. اکثر اوقات تاثیر عادات ما آنی نیست. برای مثال، دست از عصبانی شدن برداشته اید اما به نظر می رسد تاثیر چندانی روی رابطه تان ندارد. شاید مهارت جدیدی آموخته باشید اما هنوز نمیتوانید جایی از آن استفاده کنید. صبور باشید. تلاش شما در زمان مناسب ثمر می دهد. به قول پائولو کوئیلو: هیچ چیز در دنیا به طور کامل غلط نیست. حتی ساعتی که عقب مانده دوبار در روز درست کار می کند.

امروزه ما به خانواده خود اهمیت زیادی می دهیم. برای شغلمان سخت تلاش می کنیم. برای رسیدن به قدرت مالی کار می کنیم. اما فراموش می کنیم تا از خود درونی مان مراقبت کنیم. هر روز به خاطر عاداتمان در رنج زندگی می کنیم. آیا برای ایجاد تغییر آماده اید؟

بیایید قول بدهیم امسال روی خودمان کار کنیم و ببینیم چه عاداتی با شادی ما در تضاد هستند. از جسم و ذهن خود مراقبت کنید. بیایید زندگی سالم، با آرامش و شادی داشته باشیم.

مدیریت نکردن زمان و بهانه تراشی دو عادت بد هستند. هر دو را با این ادعا که وقت ندارید، با هم ادغام نکنید. بو بنت

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید