۱۰ اصطلاحی که ذهنیت اولیه از ما را در مصاحبه شغلی خراب می کنند

بسیاری از مردم نمیدانند که گفتن کلمه اوم یا آه هر چند دقیقه یکبار این حس را به طرف مقابل می دهد که شما اعتماد به نفس یا هوش کافی ندارید. انتخاب کلمات بر روی موفقیت یا شکست شما در مصاحبه شغلی تاثیر می گذارد. با آنکه در روانشناسی گفته می شود برای تاثیرگذاری اولیه ۷ ثانیه زمان لازم است، کلماتی که بیان می کنید قدرت حفظ یا تغییر تاثیراولیه را دارند. ما نکاتی از متخصصان منابع انسانی جمع آوری کرده ایم که منجر به شکست شما در مصاحبه شغلی شود.

  • اوم

واژه های اوم و اه با آنکه به نظر جزیی از واژگان روزانه ما می رسند، نباید در حین یک گفتمان رسمی مرتب تکرار شوند. متخصصان به کلماتی چون اوم و اه کلمات پرکننده می گوید و زمانی استفاده می شوند که حرفی برای گفتن نداریم. تکرار این واژه ها به اعتبار شما لطمه می زد ، بخصوص اگر در زمینه فروش یا هر شغلی فعالیت می کنید که نیاز به استفاده از کلمات فصیح دارد.

برخورد جایگزین: مکث کنید. مکث کردن به شما زمان می دهد تا درباره مطلب بعدی خود فکر کنید و به مصاحبه کننده نشان می دهد که روی جواب و کلماتتان فکر می کنید.

  • آیا میتوانید بیشتر در مورد شرکت برایم توضیح دهید؟

سوال پرسیدن در مورد شرکت ممکن این طور نشان دهد که شما علاقه مند هستید اما بیشتر اوقات علیه شما کار می کند. به عنوان متقاضی کار در یک شرکت خاص این مسئولیت شماست که تحقیق کنید. تحقیق کردن به مصاحبه کننده نشان می دهد که واقعا علاقه مند به شرکت هستید و قبل از آنکه آنها شما را بشناسند شما برای شناختن آنها وقت گذاشته اید.

عبارات جایگزین: آیا  بخشی پروژه های خاص یا فوری (بخصوص شغلی که متقاضی آن هستید) دارد؟ برنامه شرکت برای رشد در سه سال آینده چیست؟ یک روز معمولی در شرکت به چه صورت است.؟ سوالات خاص تری که نمیتوانید پاسخ آنها را در وبسایت شرکت پیدا کنید را بپرسید.

  • چقدر؟

پاداش نقش مهمی در رضایت شغلی دارد. اما صحبت از حقوق و مزایا در مصاحبه اولیه جایز نیست. اولین مصاحبه برای آن است که به کارفرمای بالقوه خود نشان دهید چه کسی هستید و توانایی انجام چه کارهایی برای سازمان را دارید نه اینکه چه چیزی میتوانید از آنها بگیرید. اگر در طول مصاحبه صحبت از حقوق شد میتوانید درباره آن صحبت کنید یا در زمانی که شرکت برای شما مصاحبه دومی را ترتیب می دهد.

عبارات جایگزین: مشتاقم درباره مزایای کارمندی در مصاحبه بعدیمان بدانم.

  • ببخشید دیر کردم

عذرخواهی بلافاصله، حتی قبل از شروع مصاحبه، نباید در درجه اول اتفاق بیفتد. دیر کردن در جلسه قرار نه تنها تاثیر منفی روی مصاحبه کننده می گذارد، بلکه نشان می دهد شما نسبت به زمان آنها بی توجه هستید

عبارات جایگزین: فقط سر وقت حاضر شوید

  • من مدرک … دارم

اگرچه به راحتی می توان مدارک تحصیلی خود را به رخ کشید، اما بهتر است خود را در هنگام مصاحبه نگه دارید، مگر اینکه مصاحبه کننده مستقیماً از شما در مورد آنها بپرسد. یادتان باشد مدارک و گواهی نامه های شما در روزمه تان آورده شده اند بنابراین مصاحبه کننده میداند شما کجا تحصیل کرده اید و چه افتخاراتی دارید. همچنین مهم است به خاطر داشته باشید که تحصیلات دانشگاهی تنها یکی از جنبه هایی است که شرکت به آن توجه می کند، آنها تجربه و مهارت فردی شما را نیز بررسی می کنند.

عبارات جایگزین: منتظر مصاحبه کننده باشید تا از شما در مورد دستاوردهای تحصیلی تان بپرسد.

مثلا بگویید: با آنکه دستاوردهای خوبی در دانشگاه دارم اما تجربیات بیشتری در زمینه بکار بردن نظریاتی که آموخته ام، دارم. مشتاقم تا در شرکت شما موضوعات جدیدی را یاد بگیریم و تجربیاتم را با شما سهیم شوم. اگر مدرک ندارید، روی تجربیات یا نقاط قوت خود تمرکز کنید : با آنکه در زمینه … سابقه تحصیلی ندارم اما چند سال در مقام … کار کرده ام و دستاوردهایی داشته ام.

  • رییس سابق من

اگر اولین باری نیست که به دنبال کار می گردید، ممکن است با این موقعیت روبه رو شده باشید که مصاحبه کننده درباره شغل قبلیتان از شما سوال می کند. اگر در شغل قبلی خود تجربیات بدی با رییس سابقتان داشته اید، از  گفتن آنها یا غیبت کردن پشت سرشان خوددای کنید. شما باید جنبه مثبت هر چیزی را به مصاحبه کننده خود نشان دهید و اینکه میتوانید بر چالشها غلبه کنید. حرف زدن پشت دیگران به روند استخدام شما آسیب می زند و بعدا پشیمان می شوید.

عبارات جایگزین: متاسفانه هیچ موقعیت پیشرفت شغلی در شرکتی که قبلا در آن کار می کردم وجود نداشت.

 

  • من تا به حال این کار را انجام نداده ام

با آنکه صداقت داشتن در مصاحبه به نفع شماست ، بیش از حد صادق بودن منجر به شک کردن فرد مصاحبه کننده می شود. اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید یا به دنبال کار جدیدی می گردید که در آن تجربه قبلی ندارید، بهتر است نقاط قوت و مهارتهایتان را نشان دهید تا عدم تجربه کافی.

عبارات جایگزین: با آنکه بیشتر تجربیات من در زمینه … است، دروه های کوتاهی گذرانده ام و به مدیران سابقم در مورد … کمک کرده ام. در طول سالهای تحصیل در شرکت … مشغول به کار بودم و در زمینه … تجربیاتی به دست آورده ام. فرزند ارشد خانواده ای هشت نفره  بودن و داشتن والدین شاغل، مسئولیت پذیری و مدیریت را به من یاد داده که به اعتقاد من برای این سِمت مفید است.

  • من میخواهم کارآفرین شوم

یکی از سوالاتی که ممکن است در حین مصاحبه از شما پرسیده شود آن است که خودتان را در سه یا پنج سال آینده در کجا می بینید؟ اگر ذهنیتی کاری دارید نگویید میخواهید کارآفرین شوید و کسب و کار خود را در آینده راه بیندازید. این نوع جواب بلافاصله مصاحبه کننده را به اشتباه می اندازد. چرا شرکتی باید شما را که به هر حال آنجا را ترک خواهید کرد، استخدام کند؟

عبارات جایگزین: اگر مصاحبه کننده درباره نقشه های شما برای آینده پرسید، پاسخ کلی بدهید اما روی رابطه همکاری بلند مدت با شرکت تاکید کنید.

اگر برای موقعیت معاونت درخواست می کنید، میتوانید بگویید در مدت سه سال خودم را در جایگاه مدیری می بینم که تیمم را به سمت موفقیت هدایت می کنم. یا حتی پاسخ کلی تری بگوید: میتوانم خودم را در حال طی کردن نردبان ترقی در این شرکت ببینیم و تجربیات و دانش بیشتری بدست بیاورم.

  • نمیدانم

استرس و نگرانی در جلسه مصاحبه باعث انسداد ذهنی می شود، و شما را وامیدارد تا جملاتی چون : نمیدانم و مطمئن نیستم را در طول مصاحبه به زبان بیاورید. با آنکه یک نمیدانم ساده میتواند نشان دهنده صداقت شما باشد، اما ممکن است به چشم مصاحبه کننده نشان دهنده عدم توانایی شما باشد. وقتی با سوالی سخت روبه رو شدید، قبل از صحبت کردن نفس عمیق کشید. اگر واقعا جواب را نمیدانید، روش بهتری برای اعتراف به آن به جای گفتن عبارت مطمئن نیستم وجود دارد.

عبارات جایگزین : سوال خوبی است. آیا میتوانم چند لحظه روی سوال فکر کنم؟ از بابت سوال ممنون اما باید اعتراف کنم که سخت مشغول پیدا کردن جواب هستم.

  • فکر نمی کنم سوالی داشته باشم

اکثر مواقع قبل از اتمام مصاحبه، مصاحبه کننده از شما می پرسد که آیا سوالی ندارید؟ با آنکه خیلی میخواهید مصاحبه تمام شود چند دقیقه آتی را تحمل کنید و سوالات خوبی بپرسید. این سوالات به عنوان مدرکی نشان می دهند که به شرکت علاقه مند هستید و واقعا خواهان این شغلید. همچنین میتوانید ورق را بچرخانید و سوالاتی از مصاحبه کننده بپرسید تا او پاسخ دهد.

عبارات جایگزین: بله سوالی داشتم:  بزرگترین چالشهایی که فردی در این موقعیت با آن روبه رو خواهد شد چیست؟ به عنوان کارمند شرکت، میخواستم درباره محیط کاری آن بدانم؟

قبل از اینکه از در بیرون بروید، از مصاحبه کننده تشکر کنید و بگویید مشتاق گرفتن خبری از طرف آنها هستید. یادتان باشد با تاثیر اولیه خوبی وارد شوید و با  تاثیرگذاری خوب و ماندگاری بیرون بروید.

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید