10 عادت برای داشتن صبحی بهتر

0
144

10 عادت برای داشتن صبحی بهتر

اینکه بتوانید زندگی سالمی را داشته باشید؛ امروزه مهم‌تر از پیش است چرا که دنیای امروزه به لانه‌ای برای بیماری‌ها تبدیل شده که مانع از نشان دادن پتانسیل کامل ما می‌شوند. صبح‌ها به‌طور غیرقابل انکاری سخت‌ترین بخش از روز هستند، خصوصاً که اکثر ما دلمان نمی‌خواهد از رخت خواب گرم و نرممان دل بکنیم. اگر می‌خواهید صبح‌ها حس و حال بهتری داشته باشید، در ادامه‌ی این مطلب با ما همراه باشید.

1_ زود بیدار شوید

این که صبح وقت کافی برای خودتان داشته باشید خیلی مهم است. اکثر ما با عجله بیدار می‌شویم چرا که مدام ساعتمان را برای 5 دقیقه دیرتر تنظیم می‌کنیم. به‌جای اینکه شب‌ها تا دیروقت بیدار بمانید و برای فردایتان برنامه‌ریزی کنید، صبح‌ها زودتر بیدار شوید و این برنامه‌ریزی را صبح انجام دهید.

2_ حرکات کششی انجام دهید

وقتی بیدار می‌شوید یک راست به حمام یا دستشویی نروید و سعی کنید وقتتان را صرف انجام حرکات کششی کنید. این کار باعث می‌شود که به رگ‌ها و ماهیچه‌های خسته و تنبل خون‌رسانی شده و انرژی به شما ببخشد.

3_یک لیوان آب‌لیموی گرم بخورید

خوردن یک لیوان آب در هنگام صبح و پس از بیدار شدن از خواب خیلی کار مفیدی است مخصوصاً که اگر کمی لیمو هم به آن اضافه کنید. لیمو خاصیت‌هایی دارد که بدن شما را قبل از شروع روز باانرژی و تنظیم می‌کند. برای اینکه حال بدی هم بهتان دست ندهد حواستان باشد که حتماً از آب گرم استفاده کنید.

4_ کالری‌هایتان را بسوزانید

چیز دیگری که اکثر ما پشت گوش می‌اندازیم ورزش کردن است. اینکه قبل از شروع روزتان کمی ورزش کنید عادت خوبی است. این کار نه تنها تأثیر فیزیکی داشته و به‌تناسب و سلامت بدنتان کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود ذهنتان تیز بوده و بهتر از پس چالش‌های روزانه بربیایید.

5_ قبل از شروع کار ورزش کنید

برنامه‌های زیادی وجود دارند که برای ورزش‌های روزانه به شما کمک می‌کنند. بعضی‌ها بیشتر وقتشان را صرف حرکات کششی می‌کنند، بعضی‌ها قدم می‌زنند و غیره. خیلی هم مهم است که پیش از دنبال کردن هر برنامه‌ای شرایط بدنی‌تان را در نظر داشته و تایم لازم را صرف آن کنید.

6_ هرگز ارتباط روحی را فراموش نکنید

پیوند با چیزی که ماورای قلمرو فیزیکی است خیلی مهم است. کمی دعا خواندن، مدیتیشن کردن و یا فقط فکر کردن به جریان داشتن زندگی یکی از بهترین عادات سالم ماندن است. یوگا هم یک ورزش بسیار مفیدی است که در عین این که به ارتباط برقرار کردن با خود درونتان کمک می‌کند، بر تناسب اندامتان هم تأثیرگذار است.

7_ خواندن نقل‌قول‌های الهام‌بخش

پیش از هضم کردن هر چیز و شروع روزتان، سعی کنید یک سری نقل‌قول الهام‌بخش را هضم کرده و آن را به‌منزله‌ی قطب نمایی که راه را به شما نشان می‌دهند در نظر بگیرید. گلچینی از نقل‌قول‌های افراد و نویسنده‌هایی که تحسینشان می‌کنید تهیه کنید. این کار باعث می‌شود درک بیشتری از زندگی داشته و مصمم‌تر شوید.

8_ هرگز از صبحانه نگذرید

صبحانه مهم‌ترین وعده‌ی غذایی روز است هرچند خیلی از ما آن را نمی‌خوریم و فکر می‌کنیم که هدر دادن وقت است. صبحانه بهترین زمان برای سوخت رسانی به بدن و بازیافتن انرژی است. از این به بعد غذاهای سالم بخورید و سعی کنید برای خودتان انرژی ذخیره کنید.

9_ برنامه‌ریزی کرده و استراتژی تعیین کنید

تعیین کردن هدف در تمام حوزه‌های زندگی بسیار مهم است، اما مهم‌تر از آن عادتی است که می‌توانید آن را هرروز صبح تمرین کنید. لیستی تهیه‌کرده و آن را بر اساس اولویت تنظیم کنید. برای هرکدام از کارها وقت مشخص تعیین کرده و به کارهای روز قبل هم رسیدگی کنید.

10_ مدیتیشن کرده و ذهنتان را پاک‌سازی کنید

وقتی تمام این کارها را انجام دادید، مدیتیشن را برای خودتان به عادتی تبدیل کنید که هرروز ذهنتان را با آن از حواس‌پرتی‌ها پاک‌کرده و آرامش درونی‌تان را حفظ کنید. در آن زیاده‌روی هم نکنید. فقط کافی است به خودتان و خودتان فکر کرده و دنیای خارجی را کمی به فراموشی بسپارید.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید