۱۰ مزیت فوق العاده ی سفر کردن!

از کاوش جاهای مختلف می توانیم به چیزهای زیادی دست پیدا کنیم. مثلا پیدا کردن دوستان جدید، تجربیات جدید و داستان های جدید. وقتی شروع به کاوش جاهای جدید می کنید، درک بهتری از مردمی که آنجا زندگی می کنند پیدا می کنید و از فرهنگ، تاریخچه و پیشینه ی آنها اطلاعات بیشتری بدست می آورید.

مطالعات نشان می دهند که سفر کردن می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشیده و خلاقیت تان را بالا ببرد. بنابراین، لازم است که اوقاتی را از کارها و زندگی روزمره جدا شده و به سفر و گشت و گذار بپردازید. در ادامه قصد داریم لیستی از مزایای سفر کردن را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

۱_تقویت مهارت های اجتماعی و ارتباطی

یکی از مزایای اصلی سفر کردن، مخصوصا جایی که زبان مادری تان خیلی استفاده نمی شود، این است که یاد می گیرید چطور با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید.

۲_به آرامش ذهن می رسید: همه ی ما در زندگی استرس و تنش داریم. سفر کردن ما را مجبور می سازد تا به طور موقتی از روتین معمول مان جدا شده و کمک می کند تا قدردان افراد و چیزهای اطراف مان باشیم. طبق یک جمله ی معروف: ما نمی دانیم چه داریم، تا زمانیکه از دستش بدهیم.

۳_کمک می کند به افکار ناب وخلاقانه برسید: باور بر این است که اگر کسی از منطقه ی امنش خارج شود، ذهنش خلاق تر می شود. برای توسعه ی اتصالات عصبی جدید که منجر به خلق افکاری بکر و خلاقانه می شوند، باید سری به جاهای جدید زده و روتین معمول تان را کنار بگذارید.

۴_افق هایتان را وسیع تر می کند

سفر کردن کمک می کند تا با افراد مختلف از فرهنگ های مختلف ارتباط برقرار کنید. این کار به شما فرصت این را می دهد که مسائل و چالش های روزانه را از زاویه ای دیگر ببینید.

۵_تحمل تان را برای مواقعی که عدم قطعیت وجود دارد بالا می برد: وقتی سفر می کنید، می بینید در شرایطی گیر افتاده اید که اوضاع آنطور که برنامه ریزی کرده بودید پیش نمی رود. چنین شرایطی به شما کمک می کنند تا با عدم قطعیت در زندگی کنار بیایید.

۶_اعتمادبنفس تان را بالا می برد: بودن در جایی که کسی را نمی شناسید کمک می کند تا اعتماد به نفس و حضور ذهن بدست بیاورید. در این شرایط توانایی رویایی با موانع را پیدا می کنید که همین از شما یک انسان با اعتماد بنفس می سازد.

۷_تحصیلات در زندگی واقعی پیدا می کنید: ملاقات دیگر افراد از فرهنگ ها و جوامع مختلف دانش و تحصیلاتی برای شما به ارمغان می آورد که بدست آوردن آن در مدرسه و دانشگاه غیر ممکن است. هیچ جایگزینی برای چیزهای واقعی و عملی وجود ندارد.

۸_خاطراتی برای تمام عمر برایتان رقم می زند

اگر با دوستان و خانواده سفر می کنید، سفر کردن کمک می کند پیوندهای قوی تری برقرار کرده و خاطره سازی کنید. شما همچنین می توانید با آلبوم درست کردن یا به اشتراک گذاری عکس ها در شبکه ای اجتماعی، این خاطرات را جاودان کنید.

۹_کمک می کند خوش بگذرانید: فرقی نمی کند چقدر جوان یا سالخورده هستید، همیشه زمانی وجود دارد که کودک درون تان می خواهد کمی خوش بگذراند. وقتی سفر می کنید، برایتان مهم نیست چکار می کنید و می توانید کمی از هنجارهای معمول تان فاصله بگیرید.

۱۰_کمک می کند خودتان را بشناسید: وقتی سفر می کنید ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که معمولا در زندگی تجربه شان نمی کنید. این موضوع کمک می کند تا خودتان را درک کرده و ببینید که چطور به چنین شرایطی واکنش نشان می دهید و در اصل شما را برای شرایط مشابه در آینده آماده می سازد.

اگر چه سفر کردن مزایای زیادی دارد، اما اگر محتاطانه برنامه ریزی نکرده باشید می تواند معایبی هم داشته باشد. اگر بیمار هستید و دارو مصرف می کنید، فراموش نکنید که دارو را همراه خودتان ببرید. همینطور افراد مستعد به آلرژی هم باید داروهای مربوط به آلرژی را به همراه داشته باشند. از قبل سفرتان را برنامه ریزی کنید، برای خودتان چک لیست داشته باشید و وسایل ضروری را همراه خودتان ببرید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید