۱۰ مزیت فوق العاده ی سفر کردن!

0
160
۱۰ مزیت فوق العاده ی سفر کردن!

۱۰ مزیت فوق العاده ی سفر کردن!

از کاوش جاهای مختلف می توانیم به چیزهای زیادی دست پیدا کنیم. مثلا پیدا کردن دوستان جدید، تجربیات جدید و داستان های جدید. وقتی شروع به کاوش جاهای جدید می کنید، درک بهتری از مردمی که آنجا زندگی می کنند پیدا می کنید و از فرهنگ، تاریخچه و پیشینه ی آنها اطلاعات بیشتری بدست می آورید.

مطالعات نشان می دهند که سفر کردن می تواند سلامت کلی شما را بهبود بخشیده و خلاقیت تان را بالا ببرد. بنابراین، لازم است که اوقاتی را از کارها و زندگی روزمره جدا شده و به سفر و گشت و گذار بپردازید. در ادامه قصد داریم لیستی از مزایای سفر کردن را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

1_تقویت مهارت های اجتماعی و ارتباطی

یکی از مزایای اصلی سفر کردن، مخصوصا جایی که زبان مادری تان خیلی استفاده نمی شود، این است که یاد می گیرید چطور با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید.

2_به آرامش ذهن می رسید: همه ی ما در زندگی استرس و تنش داریم. سفر کردن ما را مجبور می سازد تا به طور موقتی از روتین معمول مان جدا شده و کمک می کند تا قدردان افراد و چیزهای اطراف مان باشیم. طبق یک جمله ی معروف: ما نمی دانیم چه داریم، تا زمانیکه از دستش بدهیم.

3_کمک می کند به افکار ناب وخلاقانه برسید: باور بر این است که اگر کسی از منطقه ی امنش خارج شود، ذهنش خلاق تر می شود. برای توسعه ی اتصالات عصبی جدید که منجر به خلق افکاری بکر و خلاقانه می شوند، باید سری به جاهای جدید زده و روتین معمول تان را کنار بگذارید.

4_افق هایتان را وسیع تر می کند

سفر کردن کمک می کند تا با افراد مختلف از فرهنگ های مختلف ارتباط برقرار کنید. این کار به شما فرصت این را می دهد که مسائل و چالش های روزانه را از زاویه ای دیگر ببینید.

5_تحمل تان را برای مواقعی که عدم قطعیت وجود دارد بالا می برد: وقتی سفر می کنید، می بینید در شرایطی گیر افتاده اید که اوضاع آنطور که برنامه ریزی کرده بودید پیش نمی رود. چنین شرایطی به شما کمک می کنند تا با عدم قطعیت در زندگی کنار بیایید.

6_اعتمادبنفس تان را بالا می برد: بودن در جایی که کسی را نمی شناسید کمک می کند تا اعتماد به نفس و حضور ذهن بدست بیاورید. در این شرایط توانایی رویایی با موانع را پیدا می کنید که همین از شما یک انسان با اعتماد بنفس می سازد.

7_تحصیلات در زندگی واقعی پیدا می کنید: ملاقات دیگر افراد از فرهنگ ها و جوامع مختلف دانش و تحصیلاتی برای شما به ارمغان می آورد که بدست آوردن آن در مدرسه و دانشگاه غیر ممکن است. هیچ جایگزینی برای چیزهای واقعی و عملی وجود ندارد.

8_خاطراتی برای تمام عمر برایتان رقم می زند

اگر با دوستان و خانواده سفر می کنید، سفر کردن کمک می کند پیوندهای قوی تری برقرار کرده و خاطره سازی کنید. شما همچنین می توانید با آلبوم درست کردن یا به اشتراک گذاری عکس ها در شبکه ای اجتماعی، این خاطرات را جاودان کنید.

9_کمک می کند خوش بگذرانید: فرقی نمی کند چقدر جوان یا سالخورده هستید، همیشه زمانی وجود دارد که کودک درون تان می خواهد کمی خوش بگذراند. وقتی سفر می کنید، برایتان مهم نیست چکار می کنید و می توانید کمی از هنجارهای معمول تان فاصله بگیرید.

10_کمک می کند خودتان را بشناسید: وقتی سفر می کنید ممکن است در شرایطی قرار بگیرید که معمولا در زندگی تجربه شان نمی کنید. این موضوع کمک می کند تا خودتان را درک کرده و ببینید که چطور به چنین شرایطی واکنش نشان می دهید و در اصل شما را برای شرایط مشابه در آینده آماده می سازد.

اگر چه سفر کردن مزایای زیادی دارد، اما اگر محتاطانه برنامه ریزی نکرده باشید می تواند معایبی هم داشته باشد. اگر بیمار هستید و دارو مصرف می کنید، فراموش نکنید که دارو را همراه خودتان ببرید. همینطور افراد مستعد به آلرژی هم باید داروهای مربوط به آلرژی را به همراه داشته باشند. از قبل سفرتان را برنامه ریزی کنید، برای خودتان چک لیست داشته باشید و وسایل ضروری را همراه خودتان ببرید.

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید