۱۰ موردی که انگیزه ی دانشجو و دانش آموز را از بین می‌برند

اینکه به عنوان یک دانشجو یا دانش آموز انگیزه پیدا کنید معمولا کار سختی است. اغلب اوقات دانشجویان تحت فشار درس خواندن و انجام وظایف محوله هستند. اگرچه تحصیل نقش زیادی در زندگی ایفا می کند، اما بازهم زیاد وقت صرف کردن در کلاس درس انگیزه را در دانشجویان و دانش آموزان می کشد.

در این مطلب راهکارهایی را در مورد اینکه چطور انگیزه پیدا کنید، چطور از اشتباهات رایج اجتناب کنید، تکالیف تان را انجام دهید، مقالات عالی بنویسید و یک سری راهکارهای دیگر را خواهید آموخت. این مطلب را بخوانید و سعی کنید برای اینکه بهترین دانش آموز هر کلاسی باشید این ۱۰ اشتباه را انجام ندهید.

۱_ نداشتن هدف مشخص: دانشجویان باید اهدافی که می خواهند به آنها دست پیدا کنند تنظیم کنند و تنها دانشجویانی که هدف گذاری می کنند هستند که به دستاورد های مدنظرشان خواهند رسید. لیستی از اهدافی که دارید تهیه کرده و درجایی که همیشه چشم تان به آن می افتد قرار دهید.

۲_ اتکا به برنامه ای بی نقص: هیچ چیز همیشه خوب خوب نخواهد بود و هیچ وقت برنامه ها دقیقا آنطور که در ذهن تان بود پیش نخواهد رفت. ریلکس کنید و سخت مشغول سعی و تلاش برای رسیدن به اهداف تان باشید و نگذارید چیزی شما را از برنامه عقب انداخته یا انگیزه تان را از بین ببرد.

۳_ جایزه ندادن به خودتان: حتی پیروزی های کوچک را هم باید جشن گرفت. پس از اینکه چیزی که برایش برنامه ریزی کرده بودید را به انجام رساندید، مکثی کرده و شادی کنید. دانشجویان به خاطر تلاش هایشان لیاقت قدردانی و تشویق دارند.

۴_ برنامه نداشتن برای زندگی و اهداف دانشجویی: برنامه ای با استراتژی بریزید. اگر ندانید چطور باید به یک چیز برسید، هرگز به آن نخواهید رسید. روی استراتژی و راه های رسیدن به اهداف تان کار کنید تا در کوتاه مدت شاهد پیشرفت های بزرگ باشید.

۵_ تنبیه کردن خودتان: سرزنش کردن خودتان برای اشتباهات، جزو اشتباهات رایجی است که دانشجویان انجام داده و با آن انگیزه شان را می کشند. همه ی ما انسان هستیم و اجتناب از تمام اشتباهات غیر ممکن است. بعد از مرتکب شدن اشتباه، به جای اینکه هول کنید، خود را تشویق کنید تا از این اشتباهات درس بگیرید.

۶_ کمک نخواستن از دیگر دانشجویان: همیشه دانشجویان دیگری هستند که حاضرند کمکی که احتیاج دارید را به شما بکنند. در اینکه از دیگری بخواهید چیزی را برایتان توضیح دهد شک به دل راه ندهید.

۷_ به اندازه ی کافی استراحت نکردن: تحصیل زمان زیادی می برد و اگر به اندازه ی کافی استراحت نکنید نمی توانید به خودتان انگیزه بدهید. به اندازه ی کافی بخوابید و اگر حس می کنید خسته و کسل شده اید، استراحتی به خود داده و کاری که ریلکس تان می کند انجام دهید.

۸_ درس خواندن به خاطر نمره: چنین رفتاری بسیار میان دانشجویان شایع است و متاسفانه می تواند اراده برای درس خواندن را از بین ببرد. خیلی ها انتظارات بلند بالایی از این دانشجویان دارند و آنها مدام تحت فشار قرار می گیرند که درس بخوانند، حتی اگر دلشان نخواهد. دانشجویان باید نمرات خوبی برای خودشان بگیرند نه اینکه دانش و مهارت های خود را به دیگری اثبات کنند.

۹_ کمک نکردن به دیگر دوستان یا دانشجویان: خیلی ها هستند که شما می توانید به آنها چیز جدیدی یاد دهید. به آنها در مشکلات و پروژه هایشان کمک کنید و بدین طریق خودتان هم برای درس خواندن انگیزه می گیرید. همچنین اگر به دیگران کمک کنید، خودتان هم بهتر متوجه می شوید.

۱۰_ پیدا نکردن نقطه الهام های جدید: اغلب اوقات راه های جدیدی برای انگیزه دادن به خودتان در جاهایی پیدا می شود که فکرش را هم نمی کردید. دانشجویان باید کتاب های بیشتری بخوانند، برای موزه و کنسرت رفتن وقت بگذارند تا ببینند که چقدر الهام گرفته و انگیزه پیدا می کنند.

 

 

افزودن دیدگاه

لطفا دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید