۱۰ میلیونری که در آغاز کارشان آدم‌های متفاوتی بودند!

ما در دورانی زندگی می‌کنیم که برای تبدیل شدن به شخصیتی برجسته، لزوما احتیاج به داشتن پدر و مادری ثروتمند نیست. امروزه، یک دانشجوی بااستعداد می‌تواند بعد از راه اندازی یک استارتاپ معروف شده یا یک کارآفرین معمولی می‌تواند با تلاش برای خودش ثروتی دست و پا کند. البته که زندگی‌ها و ظاهر آدم‌ها قبل و بعد از معروف شدن‌شان بسیار متفاوت است. در ادامه عکس‌هایی از قبل و بعد میلیونرهای معروف امروز دنیا را برایتان آماده کرده‌ایم.

۱_ایلان ماسک

ایلان ماسک برنامه نویسی را در سن ۹ سالگی یاد گرفت و در سن ۲۸ سالگی اولین استارتاپ خودش را به قیمت ۳۰۷ دلار فروخت. در سن ۳۰ سالگی پی پال را تاسیس کرد و در سن ۳۲ سالگی شرکت تسلا موتورز را افتتاح کرد. یک سال قبل از آن، اسپیس ایکس را با این ادعا که قرار است در آینده‌ای نزدیک مریخ را قابل سکونت کند به راه انداخت. در حال حاضر او ۴۷ سال دارد و یک مهندس، کارآفرین و میلیاردر موفق است و بنظر می‌رسد که واقعا یک روز مریخ را برای سکونت آماده کند.

۲_بیل گیتس

بیل جوان خیلی در مدرسه موفقیت نداشت و سر کلاس‌هایش در دانشگاه نمی‌رفت و در سال دوم اخراج شد. اما وی همچنان برنامه نویس بود. در اصل انقدر عاشق این کار بود که در سن ۲۱ سالگی با دوستش پاول الن شرکت خودشان که همان مایکروسافت می‌باشد را تاسیس کردند. در سال ۲۰۱۸، طبق آمار مجله‌ی فوربز، او بعد از ولادمیر پوتین، دونالد ترامپ و پاپ، هفت‌امین فرد تاثیر گذار دنیا شناخته شده.

۳_کریس جنر

مهم نیست چقدر مورد انتقاد قرار بگیرد، اما نمی‌توان انکار کرد که این زن شغل خودش را خودش دست و پا کرده. پدر او یک مهندس و مادرش خانه‌دار بود و خودش به عنوان مهماندار هواپیما مشغول بود. اما او همیشه فرد مرتبی بوده. این توانایی‌ها به او اجازه داد که بعد از ازدواج با وکیل مشهور رابرت کارداشیان، فروشگاه خودش را راه اندازی کند. او نه تنها از سرمایه‌شان به خوبی استفاده کرد، بلکه موجب پیشرفت نیز شد: او برنامه‌ای واقع نما در مورد ۷ فرزندش که همه‌شان شغل‌شان را مدیون مادرشان هستند درست کرد.

۴_لری پیج و سرگی برین

در سال ۱۹۹۵، این ۲ فرد با استعداد در عکس بالا یکدیگر را در توری در دانشگاه استنفورد ملاقات کردند. آنها با هم گفت و گو کرده و در مورد تکنولوژی کامپیوتر بحث کردند و با یکدیگر دوست شدند. مدتی بعد، آنها تصمیم به شروع پروژه‌ای تحقیقاتی کرند که خیلی زود ( در سال ۱۹۹۸) تبدیل به یکی از  قدرتمندترین کمپانی‌های حال حاضر یعنی گوگل شد.

۵_مارک زاکربرگ

افرادی هستند که داستان دانشجوی ۱۹ ساله‌ی دپارتمان روانشناسی دانشگاه هاروارد که فیسبوک را پایه گذاری کرد نمی‌دانند. مارک هم اکنون ۳۴ ساله است و جوان‌ترین میلیاردر تاریخ بوده و طبق اعلام مجله‌ی فوربز، او سیزدهمین فرد تاثیرگذار دنیاست.

۶_تیم کوک

دانشجوی آرام و مصمم از دانشگاه الاباما، اولین شغل خودش را در بزرگ‌ترین کمپانی کامپیوتر یعنی IBM پیدا کرد. پس از آن او در سمت‌های مدیریتی در شرکت‌هایی همچون Intelligentelectronics، compaq و البته apple مشغول به کار شد. او کار کردن برای اپل را در سال ۱۹۹۸ آغاز کرد و تبدیل به دست راست استیو جابز و پس از فوت وی هم مدیر عامل شرکت شد.

۷_ریچارد برنسون

ریچارد برنسون همیشه عاشق پر جنجال بودن بوده است. روزی که مدرسه را به پایان رساند، مدیر مدرسه به او گفت که یا به زندان می‌افتد و یا میلیونر می‌شود، که البته حق هم با او بود. امروز، ریچارد برنسون یکی از معروف‌ترین افراد، هم بنیانگذار شرکت virgin Group، یک میلیارد و یک شخصیت بامزه می‌باشد.

۸_سوزان وویچیتسکی

سوزان وویچیتسکی یکی از درخشان‌ترین مثال‌ها از زنانی است که در زمینه‌ی ای تی به موفقیت رسیده‌اند. او اولین مدیر بازاریابی گوگل بوده و او کسی است که پیشنهاد خرید یوتیوب را به گوگل داد. وی از سال ۲۰۱۴ مدیر عامل یوتیوب است.

۹_استیو وازنیک

فردی که در عکس سمت چپ لبخند به لب دارد، همیشه یک مهندس خلاق بوده. به عنوان مثال او یک بار سیستم ارتباطی‌ای را بر اتاق خواب ۶ دوستش که در همسایگی‌شان بودند طراحی کرد و ساخت تا بتواند بدون خارج شدن از خانه با دوستانش صحبت کند. ۲۰ سال بعد همین شخص با همراهی استیو جابز اولین کامپیوتر اپل را ساختند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید